Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
skrzynia dniepr ze wstecznym bieżnia simmeringu
witam czy ktoś wie gdzie mogę dostać tą stalową tulejkę (bieżnia simmering) która idzie na wałek sprzęgłowy?
Czy to można kupić czy trza dorobić?
Odpowiedz
Prawdę powiedziawszy nie spotkałem się z nią jako odrębną częścią dostępną u handlarzy. Jeśli już to na bajzlach w kupkach gratów do przerzucania. Najprościej i w gruncie rzeczy najlepiej będzie ją dorobić. Zwykle po dłuższym czasie używania są powycierane i to nie tylko na zewnątrz, gdzie pracuje simering, ale i w środku - są za luźne na wałku zdawczym (a powinna siedzieć nieruchomo).
Odpowiedz
Kupiłem u Kokotów.
Pozdrawiam,
Tomek
"Łune takie chodziły panie!"
Odpowiedz
Nie jestem szkolony w obróbce metali wiec nie bijcie,ale czy nie ma sposobu żeby pomniejszyc ją o te kilka setek? Jakieś mrożenie,wygrzewanie itp...? Tez mam z nią problem,puki co siedzi u mnie na jakimś kleju ale nie wróżę temu patentowi 100lat życia więc szukam pewniejeszej metody naprawy
MT 11
Odpowiedz
(05-10-2018, 20:38)Goli napisał(a): Nie jestem szkolony w obróbce metali wiec nie bijcie,ale czy nie ma sposobu żeby pomniejszyc ją o te kilka setek? Jakieś mrożenie,wygrzewanie itp...? Tez mam z nią problem,puki co siedzi u mnie na jakimś kleju ale nie wróżę temu patentowi 100lat życia więc szukam pewniejeszej metody naprawy

Można chromować ale będzie drogo, można cynować ale do końca nie będzie pewne , tak czy inaczej trzeba będzie równać na tokarce po zewnątrz.
Najlepiej i najtaniej będzie dorobić nowe na wymiar.
Odpowiedz
jak to mówią łatwiej kijek obcienkować niż go potem pogrubasić. Byle tokarz Ci to machnie na poczekaniu jak mu przyniesiesz starą luźną tulejkę z wałkiem.
Odpowiedz