Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predkościomierz-pytanie
Dzisiaj zauważyłem że predkosciomierz pokazuje mi za duzo i kilometrów rowniez za duzo. Pytanie brzmi,czy są jakieś napedy licznika,te do skrzyni, o roznych srednicach? 
Bo w sumie,jak sie zastanowic,przy jednakowych obrotach wałka zdawczego skrzynia przy dyfrach8/9/10 prędkość pojazdu jest inna. Szukałem w necie ale nic nie znalazlem
MT 11
Odpowiedz
wiem, że można dostać  widełki+tryb linki  pod 9tkę, z tym że jak masz wyższy dyfer to powinno ci zaniżać... o inny przełożeniach nie wiem.
Odpowiedz
No to nie rozumiem,mam dyfer 8 a dzisiaj mierzylem i licznik pokazal 400m a przejechem 300 czyli wali w h... i to zdrowo. Mierzone przy pomocy jadacej obok audi a3 na seryjnych kolach
MT 11
Odpowiedz
samochodowymi licznikami nie sugeruj się (większość zaniża), sprawdź gpsem, albo zamontuj rowerowy (będziesz mógł dokładnie w cm podać obwód koła) a ruskie liczniki i tak pokazują co chcą...
Odpowiedz
Skoro mój na dyfrze 8 zawyza,a planuję wsadzić 9 to na razie nie będę nic robił. Po zamontowaniu 9 pomierze jakims GPS i pomysle co dalej. Na razie dzieki wielkie za pomoc
MT 11
Odpowiedz
Średnice takie same, różne liczby zębów
standartowa najczęściej spotykana 8

[Obrazek: dyfer810b40.md.jpg]
dyfer 9
[Obrazek: dyfer936e89.md.jpg]
mt16
Odpowiedz
A od czego jest licznik.
Bo może w nim jest nie takie przełożenie.
boxer ponad wszystko
Odpowiedz
Licznik oryginalny dnieprowski
MT 11
Odpowiedz