Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakiś "patent" na dźwignię pedału hamulca
Mam pewien problem... duże stopy.
Z moimi kajakami w rozmiarze 46 mam utrudnione trafienie w pedał hamulca  moim Uralu.
Prawą stopę zazwyczaj trzymam na ramie wózka zamiast na stopce ( więcej miejsca ) a w pedał mogę trafić jedynie czubkami palców i to też ślizgając się po gaźniku.
Może ktoś z Was przetrawił już ten problem i wykombinował jakiś kształt dźwigni ułatwiający osobom z dużymi stopami operowanie pedałami.
Wszelkie sugestie i fotografie mile widziane.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz
Nie mam zdjecia - widziałem taki patent ze jest wstawiona na pedał hamulca taka duża blacha jak pedał hamulca z samochodu.
Odpowiedz
Myślałem że tylko ja mam z tym "problem" i wstydzilem zapytac, a tu popatrz,jest nas więcej?
MT 11
Odpowiedz
Ja mam dospawany gruby płaskownik i jestem bardzo zadowolony nawet stanąć na nim mogę gdy hamuje awaryjnie.
Odpowiedz
(22-10-2018, 18:49)mariusz.spa napisał(a): Ja mam dospawany gruby płaskownik i jestem bardzo zadowolony nawet stanąć na nim mogę gdy hamuje awaryjnie.

Wrzuć fotkę w wolnej chwili.
Masz to w solo czy zaprzęgu?
Chodzi mi po głowie to aby na nakładka na pedał nie była za wysoka.
Tzn, żeby nie zadzierać nogi pod samą brodę przy hamowaniu.
W bok na prawo nie ma jak jej wyciągnąć bo blokuje rama kosza. 
Myślałem aby puścić jakimś takim łukiem pod ramę kosza i dalej do góry ale nie wiem czy nie przekombinowane będzie.
Widzę, że nas "Yeti" jest więcej. Dzielcie się rozwiązaniami.
Odpowiedz
Płaskownik 5 mm długości około 120 mm w zaprzęgu przyspawany na środku dźwigni.
Nacisk jest o dużo lepszy ,rogi można zaokrąglić żeby nie wyglądało ordynarnie.
Odpowiedz
Masz jakieś foto? Właśnie jestem w trakcie remontu swojego to przy okazji bym taki cos wybudował
MT 11
Odpowiedz
Miałem ten sam problem.

[Obrazek: IMG_574884ac3.md.jpg]
Ural
Odpowiedz
Dzięki. Jedno zdjęcie mówi więcej niż 1000 słów Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości