Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stacyjka Ursus ??
Wiem, że było już wałkowane wiele razy ale stare posty nie mają aktywnych linków do fotek czy strony Gośki Wild... i nic zobaczyć nie można.
Padła w moim Uralu stacyjka.
Czas zmienić tylko na co??
Czy te podróby z wyglądu ala oryginał po ok. 50 zeta na Alledrogo są coś warte?
Stare posty poczytałem i klaruje się z nich taka wizja - MZ lub Ursus.
Przy MZ podobno problem z kontrolką łądowania i bezpiecznikiem ( a ja chce je mieć w tym miejscu co fabryka dała)
Do Ursusa wiem, że trzeba otwór powiększyć - bez problemu - ale czy przy nim można jakoś zamontować kontolkę i bezpiecznik??
O ile do MZ są jakieś schematy podłączeń to za cholerę nie wiem jakie kable i w które miejsce poprzekładać do stacyjki Ursusa??
Co polecacie?
Podzielcie się proszę schematami podłączeń.
U mnie stan aktualny to : instalacja 6V, oryginalna prądnica, regulator i jedyna zmiana to zapłon Sovek.
Prośba nr 2 : Jaki simering idzie na uszczelnienie prądnicy? Chcę go kupić zanim zdemontuję stary.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz
Witaj
Na tej aukcji 7091378740 masz nową oryginalną stacyjkę z czasów CCCP
A jeśli chodzi o zimering prądnicy nr aukcji 7102363168
Odpowiedz
Cześć.
Proszę nie bierz tego jakoś bezpośrednio do siebie ale za stacyjkę tej jakości (choćby i z czasów CCCP) dać 120 zł to dużo.
Rozumiem jeżeli ktoś jest fanem 100% oryginału i swój motocykl ma na stojaku w salonie przy kominku.
Mój Ural ma przede wszystkim jeździć. 
Nie dopuszczam się profanacji i nie zrobię z niego choinki ale drobne usprawnienia są akceptowalne ( jak choćby stacyjka, klosz reflektora, wsady amortyzatorów, zapłon elektroniczny czy nowe gaźniki itp) czyli coś co nie psuje na pierwszy rzut oka motocykla a daje dużą pewność niezawodności.
W przyszłości jeśli będę chciał zawsze będę mógł powrócić do oryginału.
Różnicę w cenie wolę wydać teraz na paliwo i cieszyć się jazdą.
Podobnie mam z simeringiem. To z kolei tylklo parę złotych ale ruska guma, która może pamięta Gorbaczowa.
Wolę kupić dobrej jakości polski produkt ze świeżej gumy  w podobnej cenie i zapomnieć o problemie na kilka lat.
Potrzebne mi są jedynie wymiary tego simeringu.
Twoją ofertę znam. Coś już nawet kupiłem i pewnie jeszcze nie raz kupię.
Pozdrawiam,
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz
Te ruskie czy tam chińskie stacyjki działają długo i normalnie, tylko że trzeba o nie zadbać, jak o każdą inna stacyjkę z tą różnicą że do obsługi ich jest dostęp.
Odpowiedz
Hej,
ja wstawiłem  taką  http://malyhd.pl/stacyjki/3384-stacyjka-...u-058.html i działa. Co ciekawe wchodzi pod zasuwkę. Jedynie bezpiecznik jeżeli chcemy mieć w miejscu oryginału to trzeba pokombinować.
Odpowiedz