Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dekiel rozrządu w dolniaku - problem z osadzeniem.
Witam.

Sprawa wygląda następująco - po przykręceniu dekla rozrządu okazuje się, że simmering siedzi nieosiowo względem wałka - warga jest ściśnięta jednej strony,a rozciągnięta z drugiej, co sprawia wrażenie, jakby cały dekiel był ściągnięty nieco do dołu. Pytanie do Was jest takie - czy można spartolić coś przy montażu tego elementu i jest to skutek tego ? Czy można to od razu przenieść na karb ruskiego wykonania ?

Aby rozwiać wątpliwości:
-zawór odmy nie nosił śladów wadliwej współpracy elementów, wszystko zdaje się obracać płynnie.
-śruby wymienione na takie, aby stożek ładnie siadał w odlewie
-przy starych śrubach (a wydaje mi się, że miały nieco za szerokie łby i zapierały się o krawędzie odlewu) problem musiał być ten sam - odnalazłem stary simmering i jest odkształcony dokładnie w ten sam sposób
-nie jest to kwestia krzywego wałka bowiem w każdym położeniu wału sytuacja wygląda tak samo.
-jakby tego było mało, w drugim silniku który mam temat wygląda dokładnie tak samo...

Miał ktoś może podobne przejścia ? Dodam jeszcze, że założyłem nieco ciaśniejszy simmer, bo na 15mm ale chyba w zaistniałej sytuacji wymienię go na 16, wtedy guma będzie zawsze nieco mniej odkształcona...

Pozdr!
Krzycho
Jestem za młody na Heroda.
Odpowiedz
Daj śruby takie zeby byly mniejsze niz górne fi poglebienia pod łeb sruby.W odmie wytnij okno na przelot pod bolec lub sprawdz czy Ci w jakimś punkcie jej nie napręża obracajac silnikiem i ruszajac tulejka odmy bo jak napiera to zatrze i utnie bolec na kole rozrzadu.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz