Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przeróbka pompy oleju / Ural / M72 /K750
Cześć,

znalazłem w sieci taki filmik. Czy przerabiał ktoś?

https://youtu.be/uFz92jeMf-o
weterany się nie starzeją...
Odpowiedz
łatwiej zrobic dystans i dorobic nową zembatke. kiedys na fb ktos poruszal temat i tak zrobil. jendak jak mowie pompa z urala bedzie najlepszym wyjsciem bede mial nowe do sprzedania okolo 40 sztuk. 110zł. produkcja tajwa. sa to te same pompy co wsadzaja do nowych urali trzeba jedynie skrocic i zwezic oske napedowa
Odpowiedz
(18-12-2018, 17:27)kamilozaba napisał(a): łatwiej zrobic dystans i dorobic nową zembatke. kiedys na fb ktos poruszal temat i tak zrobil. jendak jak mowie pompa z urala bedzie najlepszym wyjsciem bede mial nowe do sprzedania okolo 40 sztuk. 110zł. produkcja tajwa. sa to te same pompy co wsadzaja do nowych urali trzeba jedynie skrocic i zwezic oske napedowa

Pojawiają się też pompy większe dwa razy od uralowych, popytaj u dostawcy może maja takie ?
Odpowiedz
(18-12-2018, 17:27)kamilozaba napisał(a): ...... bede mial nowe do sprzedania .....

nie zapomnij o kol. z forum jak będziesz miał, daj znać, z ośką napędową damy rade
mt16
Odpowiedz
wiem o co chodzi z tymi dwa razy wiekszymi robi je denistune ja od niego waly biore po regeneracji ale przestal robic bo nikt tego nie kupowal zrobil partie 50 i sprzedawal 5 lat nie ma zapotrzebowania
Odpowiedz
poszło na pW
Odpowiedz
teraz są na alledrogo pompy z kołami wysokości 16mm. Szokują ceną - 1300 zł
Odpowiedz
(02-12-2019, 00:25)zimny napisał(a): teraz są na alledrogo pompy z kołami wysokości 16mm. Szokują ceną - 1300 zł

Napisz do m72 russian boxer, zrobi ci taka pompę za pół ceny, ja mam 18mm w korpusie z brązu ba1054 za około 700zl mi to zrobił, myślałem ze wejdzie do głębokiej miski ale tez miskę musiałem delikatnie podszlifować około 1mm. Pokazał bym ci fotkę ale nie wiem jak to tutaj zrobić przez telefon. Cena 1300 z masówki to chyba za dużo uważam, może się pomylił w cenie trzeba by zadzwonić zapytać się czy to na pewno 1300 bo jeśli tak to to jest handlarska wtopa
Odpowiedz
Cześć,

też tak sądzę. Nawet jeżeli specjalnie odlewał korpus to zawsze to alu. Jest jeszcze te film na necie gdzie człowiek obtacza pompę z dniepra i to też działa. Ciekawa opcja dla mających maszyny i jakąś pompę na półce. Jeden wieczór i pompa zrobiona.
Odpowiedz
Co wy takie ciśnienie macie na te pompy?
Standardowa uralowska pompa jest całkiem wydajna.
Te "wzmocnione" o wysokości zębów 8mm są bardzo dobre i po co ścigać się w powiększaniu czegoś co dobrze działa i jeszcze płacić za to krocie.
Taki przerost formy nad treścią.
Lubię fajne kawałki żelaza.
[-] The following 1 user Likes Hardy's post:
  • Dawid1981
Odpowiedz
(03-12-2019, 19:09)Hardy napisał(a): Co wy takie ciśnienie macie na te pompy?
Standardowa uralowska pompa jest całkiem wydajna.
Te "wzmocnione" o wysokości zębów 8mm są bardzo dobre i po co ścigać się w powiększaniu czegoś co dobrze działa i jeszcze płacić za to krocie.
Taki przerost formy nad treścią.

Dokładnie tak jak napisałeś Smile))) oryginał wystarcza w zupełności tylko trzeba się skupić w innym miejscu Smile)) na innych tłokach z pierścieniami,dobrych gaźnikach i zaplonie i wszystko zestrojone jak należy.

I można prze-frezować tłoka w płaszczu tak jak na tym tłoku wyczynowym od 126p ze zdjęcia poniżej albo przynajmniej wywiercić otwór na przelot fi 12-15 na środku tłoka w tym miejscu bo tam zazwyczaj przyciera.Widać na tym tłoku że są tylko dwa wąskie pierścienie a to dlatego że tarcie to ciepło i opór i strata mocySmile.Jak widzę te 4 szerokie pierścienie na tłokach w rusku to ..... hahaha Ale to tylko moje zdanie więc każdy zrobi jak uważa na pompie z trybami 200mm nawet hahahaha
[Obrazek: 4f57fb37f2f6.jpg]
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
Za jedyne 380€ Wink
Odpowiedz
https://zapodaj.net/db9424b707881.jpg.html

https://zapodaj.net/a56b4441d68ff.jpg.html

https://zapodaj.net/3078ad1ed7bd2.jpg.html

Ja mam tak wykombinowane, bardzo prosty system. Połączenie szeregowo kanalik z lewego cylindra do prawego, powiększone w lewym wlot i wylot, powiększony kanał w bloku w prawym cykdinrze zrobione tak samo jak w lewym 3 otworki od góry. Trochę się bawiłem żeby leciało symetrycznie,krótkie tłoki mam na wąskie pierścionki od góry 1, 1,3 i 1,8mm na 4 setki spasowane i to działa fajowo, bałem się ze będzie kopcić ale nic z tych rzeczy, ściągałem cylinder po tysiaku wszystko wyglada wzorowo, jedyne co na większej pompie to miałem wyciek z Górnego korka napędu pompy, ale dałem tam oring trochę sylikonu i już spokój, teraz mi wali spod zapłonu bo założyłem elektronika i tam dziura jedna na wylot jest otwarta, tez trzeba to ogarnąć, a jeśli chodzi i pompę to jest zrobiona bardzo bardzo ładnie i pompuje naprawdę mocno, olej na jakim jeżdżę to jakaś mieszanka teraz 5w30,10w40 i 15w40 i se śmiga tylko często wymieniam, jak już będzie z 3 tys to zaleje 10w60 jakieś penrite czy coś, jeszcze kiedyś na pewno zrobię basen w przednim deklu rozrzadu i dziurkę zrobię na spust oleju i piko, a tak jak sprawdzałem to na otwartym silniku co prawda ze wszystkich transmisji leci fontanna nawet z tych w cylindrach Big Grin
Odpowiedz
Super, fajny patent z magistralą olejową, idziesz bardzo dobrą drogą, przemyśl jeszcze ten gęsty olej, ja w dniepreku używam 0w30 i wszystko ładnie hula.
Jak przedstawiają się wycieki z odmy ?
Tłoki wymiar 79 mm i pierścienie łada ?
Odpowiedz
JAk działa to superowo .Teraz po docierce zrób test w upale na autostradzie 100-110 przez 100 km w jedna stronę i w drugąSmile.Jak nic się nie stanie to masz dobry przepis mimo że pracochłonny ale to jest nie ważne bo ma działać Smile
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz