Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malowanie pistoletem na farbie proszkowej
Takie zagadnienie jak w temacie, jest zrobiona farba proszkowa na calym zaprzegu, jednak wojskowy kolor jaki chcialem nie występował w wersji matowej. Cóż, farba gotowa, moto w kartonikach, śruby kupione, i poważnie myślę nad nałożeniem pistoletem na ten proszek koloru ktorego oczekuje. Przy okazji podszpachlowałbym troszkę miejsc na blotnikach i baku, czy taki pomysł nie skończy się odpadającą farbą? Jak sie przymierzyć do takiej operacji?
Jeżeli Darek to Dariusz to dlaczego Marek to nie Mariusz? 
Odpowiedz
Nie nie skończy się. Możesz śmiało malować. Dobrze jest zmatowić powierzchnię a przynajmniej odtłuścić rozpuszczalnikiem.
Odpowiedz
Np papier 240 byłby w porzadku? Perspektywa nakładania szpachlu natryskowego i szlifowanie całości to bardzo żmudna robota, najlepiej bylo by tak to zmatowic zeby farba matowa pokryla to bez pierdnięcia
Odpowiedz
Wybór należy do Ciebie. Chodzi o to aby farba proszkowe była matową i żeby farba którą będziesz malował miała się do czego trzymać.  Szpachlowanie to już inna bajka i jeżeli nigdy tego nie robiłeś to warto zapytać wujka gogle o rady i porady. Malowanie zacznij raczej od papieru 120. Dużo zależy też od tego czy będziesz to robić ręcznie czy szlifierką. Weź jakąś malą rzecz i przetestój.
Odpowiedz
Szpachlowanie robiłem, mam dobre środki gruntujace i sam szpachel tez z górnej półki, matowienie odbedzie sie recznie i mechanicznie. Ręcznie zrobię elementy wykonane z rur, stelaże ramy itp, a maszynowo polecę blotniki bak i gondole kosza
Odpowiedz
Pozwolę sobie wtrącić swoje grosze trzy.
Matowanie pod szpachlę od 220 - 280.
Matowanie pod podkład od 240- 360.
Matowanie pod lakier akrylowy od 400 - 800.
Używanie zbyt grubej gradacji może spowodować wady lakiernicze, jeśli nie od razu to przyszłości.
Szpachlę możesz szlifować od 120 w górę ,ale pamiętaj ,żeby na koniec użyć drobniejszej gradacji
np. 220 .W celu usunięcia /zlikwidowania rys .
[-] The following 1 user Likes mirko's post:
  • Jaca72
Odpowiedz
Bardzo dziękuję Mirku dzięki tej podpowiedzi szybciej poczynie zakupy odpowiednich papierów i sprawdze jak sobie z tym poradze, myślę ze to idealny powod w garażu na piwerko w kilku wieczorach Smile
Odpowiedz
Na lakierze proszkowym jako zabezpieczenie motocykla na lata liczę że się nie zawiode
Odpowiedz
Wiara to mało, bo zależy ona od tego jak porządnie zrobiono lakierowanie proszkowe. Jeśli ktoś nie odtłuścił powierzchni, wygrzał lakier w zbyt wysokiej temperaturze, albo jakość farby była kiepska, to niestety można spotkać się z odpryskami lub pęknięciami powłoki zwłaszcza w miejscach współpracy części lub tam, gdzie na lakier oddziałuje siła, np. połączenia śrubowe, uderzenia kamieni z drogi itp. Ale jeśli robotę zrobiono porządnie to będzie to bardzo trwała i mocna powłoka.
Odpowiedz
Cóż no na razie nie mogę stwierdzić nic więcej niż widzę, zakład polecali koledzy motocykliści, a farba wygląda solidnie Smile znajomi wszystko tam targają do roboty
Odpowiedz
Tak więc czeka mnie podwojne szlifowanie całości bo rozumiem że podklad pod farbe akrylowa też trzeba przeszlifować, probowaliscie operować małą szlifierka rotacyjną na takie trójkątne papiery? Dobrze sie takim sprzętem szlifuje?
Odpowiedz
Moim skromnym zdaniem nie wszędzie czeka Ciebie podwójne szlifowanie. Na częściach, które nie będziesz szpachlować nie ma potrzeby kładzenia podkładu. Trzeba akrylem pomalować 2 cienkie warstwy i tyle. Podkład potrzeba położyć tylko tam gdzie będziesz szpachlować.
Na ramie czy innych drobnych i nie tylko drobnych elementach jak nie zrobisz szlifowania to też wielkiej biedy nie będzie i farba ci nie odpadnie. Ważne aby te elementy odtłuścić przed malowanie.
Szlifierka o której piszesz jest dobra ale mało efektywna. Generalnie służy do doszlifowania małych powierzchni. Ma swoją wagę więc i tak ręka będzie Ciebie boleć. Ale oczywiście da się.
Odpowiedz
Hmm jeżeli tak by sie udalo, ze ramy i żelastwo ktore nie bedzie szpachlowane starannie zmatowic, i pomalować bezpośrednio to bylo by polowe mniej roboty, myślę czy po calej akcji nie stworzyć poradnika na ten temat bo przecież każdy przerabia malowanie
Odpowiedz
Na pewno się uda. Sam tak robiłem nie raz. Już samo to, ze farbę proszkową zmyjesz rozpuszczalnikiem sprawi. że przestanie się błyszczeć.
Poradnik piękna rzecz i na pewno nie jednemu z kolegów się przyda.
Odpowiedz