Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malowanie pistoletem na farbie proszkowej
Żadne środki chemiczne. Po zmatowieniu gładź ma być taka że jak po niej przejedziesz palcem ma Ci to sprawiać przyjemność Smile . Papier 400 na początek dobry a po podkładzie drobniejszy i nawet 800 lub takowa ściereczka ścierna do matowienia na sucho,podkład jest miększy łatwiej go szlifować, ale ciężka praca =efekt.
Pozdrawiam Grzegorz
Odpowiedz
Wszystko prawda tylko jest jedno pytanie. Czy motocykl ma być odpowiednikiem Bentleya i służyć tylko do podziwiania, czy planujesz go normalnie eksploatować, jeżdżąc w lekki teren, na drogi piaszczyste czy szutrowe, a może nawet w błoto. Jeśli to drugie masz w planach to szkoda pracy. Naszlifujesz się jak głupi, wygłaszczesz lakier a po pierwszym razie, błoto czy kamyki, zrobią swoje. Wiem coś o tym, bo miałem Dniepra 12 pomalowanego proszkiem. Faktura lakieru przypominała zabezpieczenia przemysłowe ale za to twardość lakieru pozwalała taplać się w błocie czy brnąć w żwirze. Z wygładzaniem lakieru proszkowego jest ten myk, że jest bardzo twardy. To co bez problemu sprawdza się przy lakierach akrylowych jest ciężkie do zrealizowania przy powłokach proszkowych. Ja gdy chciałem przemalować jakiś detal po lakierowaniu proszkowym lakierem akrylowym to po prostu przemywałem część rozpuszczalnikiem i malowałem. Oczywiście do gładkości lakieru z Bentleya się nie zbliżyłem, ale estetyka w moim mniemaniu była i tak dużo lepsza niż w przypadku fabrycznych powłok motocykli ze wschodu. No ale to twój sprzęt, twoja praca i twoje potrzeby mają być zaspokojone. Moim zdaniem kolega na pewno chce ci dobrze podpowiedzieć tylko "skórka nie będzie warta wyprawki".
Odpowiedz
Chciałbym żeby moja m72 miała charakter wojskowy, bede ja używał na drogach polnych i asfalcie, nie robię egzemplarza salonowego będzie to weteran z tylną przyczepą amunicyjna koszem zaopatrzonym w karabin z brezentowymi wykończeniami. Motocykl ma kojarzyć się z wojskiem, nie poprawiam w nim wad odlewniczych np na półkach, jedynie chcę uzyskać w miarę równą karoserie, zamaskować wgniotki po wyklepywaniu. Zdecydowałem się na papier 240, ponieważ przyglądając się na efekt ta gradacja nie powoduje głębokich rys, element nie jest tak szorstki żeby było czuć opór pod dłonią, jest dalej gładko tyle że znika połysk z elementu
Jeżeli Darek to Dariusz to dlaczego Marek to nie Mariusz? 
Odpowiedz