Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tarcza sprzęgła w dnieprze.
Witam.

Czy Ktoś używa tej tarczy?
https://m.olx.pl/oferta/tarcza-sprzegla-...tGznD.html
Proszę o opinie na jej temat. Zastanawiam się czy warto zainwestować w taką tarczę czy może lepiej kupić standardowe tarcze i przekładki...
Odpowiedz
(01-12-2018, 09:48)Jacol303 napisał(a): Witam.

Czy Ktoś używa tej tarczy?
https://m.olx.pl/oferta/tarcza-sprzegla-...tGznD.html
Proszę o opinie na jej temat. Zastanawiam się czy warto zainwestować w taką tarczę czy może lepiej kupić standardowe tarcze i przekładki...
Chciałem napisać że jak kupisz tarczę i nie zadziała  to ją odkupię od ciebie za połowę ceny.
Jak nie poniszczysz zabieraka
Odpowiedz
Ja jestem ciekaw ile wytrzymaja kolki w zamachu
jak sie zrezygnuje ze srodkowej przekladki
Odpowiedz
Kupilem od niego skrzynie.Jesli te tarcze robi tak jak sklada skrzynie, to nie polecam
Odpowiedz
Temat wyższości 2 tarcz nad jedną był już poruszany. Trzeba by bardzo dużo o tym pisać ale historycznie rzecz ujmując po to zastosowano 2 tarcze aby motocykl z koszem mógł jeździć w ciężkim terenie. Jeżeli będziesz jeździć tylko po asfaltach to tak można taki wynalazek zamontować.
Odpowiedz
jeśli to tarcza od Moskwicza,to tłumik drgań  na niewiele się zda w lekkim motocyklu ,więc jedyny atut jaki przynosi ta przeróbka przestanie istnieć.
Odpowiedz
Skoro tysiące sprzegiel dwutarczowych działają,to po jaką cholerę utrudniac sobie życie? Jak by jedna tarcza byla lepsza od dwoch to producent pewnie by ją zastosowal. Ponadto jak by przeliczyć powierzchnię cierną jednej tarczy i klasycznego sprzegla,to przy jeździe zaprzegiem ze zdrowym motorem będzie sie slizgalo.
MT 11
Odpowiedz
Właśnie o tym samym pisałem wcześniej. 1 tarczę miało BMW R75 i zdarzało się że w błocie lub podczas stromych podjazdów silnik wył A motocykl stał gdy Zündapp KS 750 który miał 2 tarcze nie miał takich przypadłości.
Odpowiedz
Witam.

Dziękuję za odzew. Chyba jednak nie będę eksperymentować i zostanę przy oryginalnym rozwiązaniu.
Odpowiedz
Tak trzymaj.Posłuchaj kolegów. Mam teraz nareszcie w swoim motocyklu sprzęgło od ruska ( silnik BMW R 100). Nie ma porównania. In plus oczywiście.
Pozdrawiam,
Tomek
"Łune takie chodziły panie!"
Odpowiedz