Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dniepr - gaźniki, głowice i ogólna praca - załamany
(21-03-2019, 09:10)Daro napisał(a): A Sovek jest inny dla 6 i 12V ,czy uniwersal?
Zapłon z aluminiowym wirnikiem jest na 12 v natomiast z metalowym wirnikiem i czujnikiem halla działa w zakresie 6 v do 18 v.
Odpowiedz
Dzięki.Pytam,bo widziałem tylko taki uniwersal u kumpla na półce,dlatego dziwiło mnie pytanie,czy cewka będzie działała dobrze przy 6V.
Odpowiedz
Z aluminiowym też  działa na 6 v - jeżdziłam na nim kilka lat. We wszystkich 3 moich ruskach man sovteka i żaden nie padł ( około 6 lat ).
Odpowiedz
Hej! Jest połowiczny sukces!!!!!!!!!!! 
Wziąłem się za zamianę miejscami gaźników, odpaliłem - nic lewy - brzęczy, prawy - zdechł.
No to biorę się za przewody, ale nie mogłem zdjąć prawego i musiałem odkręcić aparat zapłonowy i co widzę:

https://www.dropbox.com/s/0zey6wdmdtikve...l.jpg?dl=0

przyciąłem kabelek do cewki aparatem zapłonowym..... masakra.
Naprawiłem kabelek i radośnie - do uruchomienia!
Prawy pracuje równo i bez żadnych pierdnięć, za to lewy prycha i nie chce się rozganiać, na małych jak cię mogę ale wyżej tragedia, co więcej, tak jak z prawej pluł paliwem, teraz z lewej robi to samo, więc głowica raczej ok.
Chyba po dwóch latach męki jestem bliski rozwiązaniu zagadki. Jednak to wina gaźników. Tylko teraz co zrobić? Po chińskich K-65 nie spodziewałem się wspaniałości, ale o K-65 czytałem też różne opinie, zwłaszcza o tych, co nie mają otworu powietrznego w gardzieli dolotowej - podobno nie działają dobrze, a ja takie mam. Czy macie w tej kwestii jakieś doświadczenia? Jest sporo filmików zza wschodniej granicy z instrukcją jak je sobie "dowiercić" i podobno wtedy są super. 
Pocieszające jest to, że wreszcie poczułem wiatr we włosach jadąc na wieprzu! Mimo że prychał i kichał, ale pracował na dwóch garkach!
Dzięki za burzę mózgów! Już myślałem o sprzedaży, ale jak jest jakieś światełko w tunelu.... mimo, że podobno nie powinno się iść w stronę światła!  Big Grin
Czekam na Wasze opinie o rozwiercaniu K-68. Bo moje stare K-301 to nawet nie mam co próbować zakładać.
Jeszcze jedna kwestia mnie męczy - czy ktoś jeździ na gaźnikach zamontowanych przez przejściówkę z pionowych na poziomą, bo u mnie gaźniki nie są w poziomie, tylko pod dość dużym, jak na gaźnik, kątem w stosunku do poziomu.
To chyba też ma wpływ na pracę gaźnika, bo chociażby wspominany we wcześniejszych postach poziom paliwa - u mnie nie jest to możliwe do wyregulowania, reguluję tak, żeby z odpowietrzeń nie ciekło, bo jak wyreguluję według instrukcji, którą znalazłem gdzieś w sieci, żeby poziom był 11mm od krawędzi komory pływakowej, to paliwo wylewam już przy montażu komory, a jak już ją zamontuję to leci wszystkimi możliwymi dziurami w gaźniku. tak jakby był cały czas otwarty zawór pływakowy( bo na pewno jest), bo przy tym kącie montażu nie ma możliwości się zamknąć.
No cóż, rozpisałem się, ale radość miesza się z kolejnymi wątpliwościami. Mam nadzieję, że dalsze dyskusja doprowadzi do pełnego sukcesu i będę mógł w końcu pojeździć, bo pogoda zachęca.
Dawajcie znać, jakie macie pomysły!
Odpowiedz
(21-03-2019, 12:55)waldi napisał(a): Z aluminiowym też  działa na 6 v - jeżdziłam na nim kilka lat. We wszystkich 3 moich ruskach man sovteka i żaden nie padł ( około 6 lat ).

Obydwa zapłony działają w zakresie 6v do 16 v
Doczytałem na stronie sovieka.
Odpowiedz
Mam przetestowane K68 z przejściówkami.
Dają radę.
Są chińskie, indyjskie, rosyjskie, tajwańskie i pewnie jeszcze inne.
Rozsądny stosunek ceny do jakości to zakup tajwańskich.
Dodatkowego otworu nie wierciłem.
Minus K68 mam taki, że przy szybkim odkręceniu manetki łapie dziurę.
Ale przy płynnym kręceniu chodzi bardzo dobrze.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz
A ja bym jednak sprawdził jak chodzi na starych K301, bo przynajmniej w ten sposób kwestia niedokładnie ustawionego poziomu paliwa powinna zostać wyeliminowana. Wiem, że ludzie jeżdżą na gaźnikach nachylonych pod bardzo dużym kątem, a w Uralu dodatkowo przekręconych w osi, ale zawsze się zastanawiałem jak tam wygląda ustawienia poziomu paliwa, który z zakładanym przez konstruktorów ma chyba niewiele wspólnego. No ale twój przypadek to dowód na to, że zawsze trzeba wszystko sprawdzić kilka razy, a rzeczy oczywiste wcale takie nie są.
Odpowiedz
Jeżeli gaźnik ma dziurę to :
1. Dostaje za mało paliwa, czyli albo jest zbyt mały jego dopływ, albo jest zbyt niski poziom paliwa albo dysza główna jest zbyt mała albo jest przydkany kanał kolorowy.
2. Zbyt nisko jest opuszczona iglica na przepustnicy.
3. Źle uregulowana zbyt uboga jest mieszanka.
4. Kompilacja w/w.
Odpowiedz
Ja tez mam tajwanskie k68 i tez zamontowane sa pod kątem,a jestem z nich zadowolony. Niestety podczas gwaltownego odkrecenia manetki również mam lekką dziurę,a czasem nawet kichnie ale przestałem z tym walczyć.
Jedyny mankament jest taki ze po niecalym roku użytkowania zaczelo sie z niego lać paliwo,rozbiorka-wypadla blaszka z plywaka. Plywak na stół,maly palniczek w dłoń i tajwan dalej gania
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Taką samą dziurę w przyspieszaniu generuje zbyt bogata mieszanka i jest to trudne do zaobserwowania, gdyż jeżeli silnik zdusimy to paliwo na ciepłej świecy szybko paruje i nie widać zalania.
Takie zalewanie zaobserwowałem pomiędzy biegiem jałowym a średnimi obrotami później na wyższych obrotach już może być nawet ubogo co wprowadza w błąd.
Z tego co się orientuje to otwór powietrzny ten dodatkowy ma za zadanie właśnie zubożyć mieszankę w zakresie obrotów jałowych na średnie, ale ma też wpływ na wyższe obroty, trzeba to wziąć pod uwagę.

Uważam że gaźniki k301 sa gaźnikami wyprodukowanymi na potrzeby górnozaworowego silnika, bo nigdzie indziej się ich nie spotyka i one powinny najlepiej działać.
Natomiast K68,K65,K63 to są gaźniki uniwersalne będą działać ale maja ograniczenia.
Odpowiedz
Zainwestuj w keihiny chińskie, pewniaki i banalna regulacja, kolega Ural63 ma chyba na sprzedaż. Bardzo sobie chwalę w uralu.
Odpowiedz
(20-03-2019, 22:51)Hardy napisał(a): Czy cewka z cieniasa działa również dla instalacji 6V ??
A jak jest z odłączaniem kabli podczas pracy silnika? Można czy nie?

Miałem kiedyś zapłon elektroniczny z cewką CC. Przy 6V działało to jako tako. Jednakże, jeżeli napięcie na baterii spadło poniżej 6V, powiedzmy 5,5V, maszyna "rzucała palenie". Na starcie iskra była bardzo słaba. Przy tradycyjnym zapłonie mam iskrę idealną i Kacha pali już przy 4,5V.

Jeżeli masz cewkę dwuszczałową do zapłonu elektronicznego,  zaleca się aby oba wyjścia WN były zamknięte. Czyli prościej, na każdym przewodzie powinna być świeca podłączona do masy, tak aby dawała iskrę.  Na luźnym przewodzie zakładasz świecę, kładziesz na cylinder i tyle.
Odpowiedz
(22-03-2019, 11:05)Cubick napisał(a): Zainwestuj w keihiny chińskie, pewniaki i banalna regulacja, kolega Ural63 ma chyba na sprzedaż. Bardzo sobie chwalę w uralu.

Ja już trzeci sezon na podciśnieniowych Tajwanach jeżdżę i jak by co będę płakał płacił i kupował następne podciśnieniowe Big Grin
Odpowiedz
Sprawa zaczyna wychodzić na prostą!!!! Smile Po zamianie gaźników, jak pisałem wcześniej, przerywana praca się przeniosła na lewy cylinder, zmieniłem ten gaźnik na k-68, też lipa. Naoglądałem się filmików, jak rozwiercić K-68, rozwierciłem i w motocykl tchnęło życie! Dwa rozwiercone K-68, małe obroty cud, wkręca się super, jazda próbna - super! Nareszcie coś zaczęło chodzić tak jak powinno. Nawet moja żona mówiła, że cieszyłem się jak dziecko! Nie wiem jeszcze jak z kolorem świec, ale nawet jak będą czarne to i tak będę jeździł. Dzisiaj nie miałem już czasu pojeździć, ale będę informował!
Dzięki za Wasze pomysły!
[-] The following 1 user Likes Pniecho's post:
  • Daro
Odpowiedz
(24-03-2019, 22:01)Pniecho napisał(a): Naoglądałem się filmików, jak rozwiercić K-68, rozwierciłem i w motocykl tchnęło życie! Dwa rozwiercone K-68, małe obroty cud, wkręca się super, jazda próbna - super! Nareszcie coś zaczęło chodzić tak jak powinno.

Podziel się jak wierciłeś te gaźniki.
Jakie fi wiertła, pod jakim kątem, z ręki czy na maszynie.
Jak piszesz, że taka różnica to może i swoje powiercę.
Garść informacji od tego co to przerobił przyda się mi i pewnie innym też.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz