Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupię / zlecę wykonanie instalacji elektryczne 12v
Zlecę lub kupię gotową (z odpowiednimi przewodami ) instalację elektryczną 12v do kaśki
Odpowiedz
Dasz radę samemu. Jeśli mi ,imbecylowi udało się dwukrotnie( teraz z piecem szkopskim), to każdy da radę.

Pozdrawiam
Tomek
"Łune takie chodziły panie!"
Odpowiedz
Może i bym dał radę ale ja nie wiem nawet od czego zacząć a czasu bardzo niewiele , niestety. Budowa sama się nie wykończy
Odpowiedz
Ło Cię pieron. Idziesz na szrot i kupujesz za 20zł wiązkę z samochodu. Drukujesz schemat i na motocyklu prowadzisz przewody. Nic trudnego, wystarczy po prostu odróżniać kreski i literki/cyfry, - dobre popołudnie 5-6 godzin i masz porządną instalację nawet jeśli nie wiesz co to prąd. Jeśli nie masz czasu to są na necie chińskie wiązki na kablu 0,8mm2 za 100 ileś tam PLN.
EDIT. A masz kosz czy solówkę? Jak do solówki to może za moment rozbiorę na częsći mojego gruza, jest na instalacji 12V, tylko pytanie czy chcesz pod alternator.czy pod prądnicę.
Odpowiedz
Kabelki już kupione 1,5mm2.Kaśka z koszem i pod alternator będę robił. Stacyjka od mz ddr. Jeśli nikt chętny się nie znajdzie to w końcu sam do tego przysiądnę , jak czas pozwoli.
Odpowiedz
Dobrą grubą wiązkę kupiłem tu http://alemotor.pl/instalacja-6v-k-750-m...p-662.html
Może kilka małych przeróbek i będzie git.
Napisz proszę na jakie rozwiązanie zdecydowałeś się robiąc 12V
Prądnica z malucha czy alternator na prześciówce?
To dynamo od Tomaszewskiego potwornie drogie.
Sam o tym myślę ale nie wiem co lepsze a bloku niszczyć nie chcę aby kiedyś móc wrócić do oryginału.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz
Dzięki , może też się na nią zdecyduję. Narazie jeszcze się nie zdecydowałem na żadne rozwiązanie ale również nie chcę niszczyć bloku. Dynamo drogie fakt .
Odpowiedz
(28-04-2019, 10:28)Hardy napisał(a): Dobrą grubą wiązkę kupiłem tu http://alemotor.pl/instalacja-6v-k-750-m...p-662.html
Może kilka małych przeróbek i będzie git.

Zamówiłem wiązkę z tej strony ,może trochę będzie ja tzeba przerobić ale to zawsze mniej roboty. Temat można uznać za zamknięty. Dzięki
Odpowiedz
(27-04-2019, 23:54)meter30 napisał(a): Jeśli nie masz czasu to są na necie chińskie wiązki na kablu 0,8mm2 za 100 ileś tam  PLN.

Odradzam... Instalacja z "alle", nie warta 10pln. Przewody groźnie cienkie, strzeli to prędzej niż później...
Odpowiedz
Podałem Lajt87 link do sklepu alemotor a nie aukcji z allegro.
Kupowałem tam swoją i otrzymałem całkiem solidną na grubych przewodach - typowo pod 6v gdzie przewody z natury powinny być grube.
Nie mam z tym sklepem nic wspólnego i nie reklamuję a jedynie podzieliłem się swoimi doświadczeniami z zakupów.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz