Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przepalająca się żarówka ładowania
Witam,

Mam problem z żaróweczką ładowania która nagminnie się przepala. Instalacja 6V. Sytuacja wygląda tak, silnik nie pracuje żaróweczka się świeci, zapalam silnik, żaróweczka gaśnie więc jest ok. Ładowanie ok. 7-8V. Cuda zaczynają się dziać jak włączę światła. Ładowanie spada to ok. 6,2V, a żaróweczka ładowania zaczyna bardzo mocno świecić i się przepala. Im więcej dodaje gazu tym żaróweczka zaczyna mocniej świecić. Gdy wyłączę światła po jakimś czasie, ładowanie aku. wzrasta i żarówka zaczyna gasnąć.

Czym może być to spowodowane? Ta żarówka ma tak świecić? (jak światła załączone - mi więcej gazu tym żarówka ładowania mocniej świeci)

Będę wdzięczny za jakieś pomysły.
Krzysiek.
Odpowiedz
Żaróweczka ma zgadnąć jak jest ładowanie i ponownie zapalić się jak to zabraknie lub zgasisz motocykl. Coś musisz mieć pomieszane z instalacją.
Odpowiedz
Masz problem z masą w instalacji świateł. Zrób dodatkowe podłaczenie do lampy a problem powinien minąć.
Odpowiedz
Ok, dzięki...muszę jeszcze posprawdzać.
Odpowiedz
Miałem ten sam problem. Wymieniłem, wszystkie żarówki na LED i problem zniknął.
Odpowiedz
Sprawdziłem instalacje i wszystko jest ok. Dziwne jest to, że bez oświetlenia wszystko gra natomiast gdy włączę światła na żarówkę ładowania idzie duży prąd, po dość dużym odkręceniu gazu prawie 18-20V?

Druga sprawa, czy to normalne, że po włączeniu oświetlenia (światła krótkie/długie + reszta lamp) ładowanie nie wyrabia i spada do ok. 5,8V?

Prądnica prawie jak nowa, wirnik nowy + nowe szczotki. Regulator nowy elektroniczny.

Jak to jest z tym ładowaniem w instalacji 6V?
Odpowiedz
Przez żarówkę ładowania płynie prąd wzbudzenia,więc musi ona być o takiej mocy jak podaje producent.Jeśli moc odbiorników jest wyższy od mocy prądnicy,to nic dziwnego,ze następuje spadek napięcia.
Odpowiedz
(01-05-2019, 18:58)Daro napisał(a): Przez żarówkę ładowania płynie prąd wzbudzenia,więc musi ona być o takiej mocy jak podaje producent.Jeśli moc odbiorników jest wyższy od mocy prądnicy,to nic dziwnego,ze następuje spadek napięcia.

A ja sie spotkałem w bmw że tez byla mocniejsza żarówka i po wyłączeniu zapłonu motocykl dalej chodzil hahaha i gasl po 5-10 sekundach  bo miał dalej prąd na zapłon z alternatora.Po zmianie żarówki na mniej wat wszystko działało normalnie Smile.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz