Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nie odpala k750
Witam,
Moja Kaśka nie chce odpalić, może będzie miał ktoś jakiś pomysł Smile
gaźniki k302 zapłon mechaniczny, iska jest, paliwo leci, zakupiłem nowe gaźniki k68 i nowy elektroniczny zapłon , dalej nie odpala
Odpowiedz
Zdejmij pokrywki zaworów i sprawdź jak pracują zawory. Następnie ustaw luz zaworowy - 0,1 dla ssących i 0,2 wydechowych.
Zdejmij na czas prób filtr powietrza bo może zawalony.
Zmierz ciśnienie na garach.

Pozdrawiam
Tomek
"Łune takie chodziły panie!"
Odpowiedz
Podstawowe pytanie,paliło to w poprzednim sezonie czy kupiłeś niepalące? Jezeli paliło to co robiles przy moto
мт- одиннадцать
Odpowiedz
A świece są mokre czy suche?
Odpowiedz
dalej nie chce palić, zapłon sovek, zawory ustawione, iskra jest świece suche, jak wstrzykne trochę paliwa pod swiece dalej nic, zmieniałem gaźniki i dalej to samo ciśnienie na jednym 6 nadrugim prawie 5
Odpowiedz
moto palilo przed zimą, w zimę chciałem pojeździć nie chodził na prawym, dopiero po dodaniu gazu załapywał ale odpalał i wtedy kupiłem nowe k68 ( podobno tajwany) nowy zapłon elektroniczny , myślałem ze przyczyna jest gdzie tu ale dalej nie gada
Odpowiedz
(20-05-2019, 19:54)Szczepan 122 napisał(a): dalej nie chce palić, zapłon sovek, zawory ustawione, iskra jest świece suche, jak wstrzykne trochę paliwa pod swiece dalej nic, zmieniałem gaźniki i dalej to samo ciśnienie na jednym 6 nadrugim prawie 5

Mam taki patent, że zamiast wstrzykiwać paliwo pod świecę psikam w gaźniki gazem do zapalniczek.
I jeśli wina jest po stronie gaźników a reszta jest OK to silniki prawie zawsze zagadają.
Jak ustawiałeś swojego Sovka?
Znaki na kole bywają nabite czysto przypadkowo.
Może tu tkwi problem?
Spróbuj porównać położenie tłoków ze znakami.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz
w takim razie nie wiem czy dobrze ustawiłem zapłon, bo nie robiłem tego na znaki kół, przykręciłem zapłon, ustawiłem gmp ( najwyższy punkt tłoka przy zamkniętych zaworach i kręciłem metalowym kółkiem do momentu az zapaliła się lampka i dokręciłem srubką
Odpowiedz
(21-05-2019, 12:43)Szczepan 122 napisał(a): w takim razie nie wiem czy dobrze ustawiłem zapłon, bo nie robiłem tego na znaki kół, przykręciłem zapłon, ustawiłem gmp ( najwyższy punkt tłoka przy zamkniętych zaworach i kręciłem metalowym kółkiem do momentu az zapaliła się lampka i dokręciłem srubką

Hmmmm.Może jak zmieniłeś te gaźniki poprostu zamieniłeś przepustnice  prawa na lewa i dlatego teraz nie odpala .JAk sie zamieni przepustnice odpalic moze na dużym gazie a pekary sa takie ze na dużym nie odpalają tylko na malutkim .
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
(21-05-2019, 12:43)Szczepan 122 napisał(a): w takim razie nie wiem czy dobrze ustawiłem zapłon, bo nie robiłem tego na znaki kół, przykręciłem zapłon, ustawiłem gmp ( najwyższy punkt tłoka przy zamkniętych zaworach i kręciłem metalowym kółkiem do momentu az zapaliła się lampka i dokręciłem srubką

Dawno nie ustawiałem zapłonu ale o ile się nie mylę to dioda ma zgasnąć  w GMP.
Odpowiedz
na youtube jest czeski film Smile jak zakłada elektronika i jemu się zapala lampa w górnym punkcie ale spróbuje w takim razie jak piszesz Nagar
Odpowiedz
udało się go odpalić, pochodził z 30 sek i zgasł, pytanie mam jeszcze do tego zapłonu, zdjąłem głowice do ustawienia i powiedzcie mi czy gmp to najbardziej wysunięte tłoki przy zamkniętych wszystkich zaworach? jeśli tak to następnie włączyłem zapłon i pokręciłem kółkiem w lewo do momentu aż zapaliła się lampka i jeszcze bardziej aż zgasła , czy mam dobrze ustawiony zapłon?
Odpowiedz
Przekombinowałeś.
GMP ustawiasz dobrze. Zawory zamknięte i tłok tak, że wyżej się nie da Wink
Ale z kręceniem aparatem robisz już źle.
Z tego co pamiętam to instrukcja mówi, że w lewo aż zapali się lampka a następnie bardzo delikatnie w prawo aż zgaśnie i wtedy jest OK.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz
(21-05-2019, 23:07)Hardy napisał(a): Przekombinowałeś.
Z tego co pamiętam to instrukcja mówi, że w lewo aż zapali się lampka a następnie bardzo delikatnie w prawo aż zgaśnie i wtedy jest OK.

ok, dzięki dziś poprawię Wink
Odpowiedz
(22-05-2019, 05:56)Szczepan 122 napisał(a):
(21-05-2019, 23:07)Hardy napisał(a): Przekombinowałeś.

ok, dzięki dziś poprawię Wink

poprawiłem zapłon, kopałem go z godzinę kręcąc śrubkami od gaźników i nic, nawet nie miał chęci, już nie wiem o co chodzi
Odpowiedz