Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nie odpala k750
A jaką cewkę kolega ma założoną? Może warto zmienić na inną, aby przekonać się czy tutaj nie leży przyczyna.
Odpowiedz
(24-05-2019, 13:34)Hardy napisał(a): Robiłeś test z samostartem lub jak pisałem wcześniej po partyzancku z gazem do zapalniczek?
Jeśli zagada to zostaw rozrząd w spokoju a przyczyny szukaj w gaźnikach.
Skoro nic tam nie ruszałeś a w zeszłym sezonie śmigał to krasnoludki ci tego rozrządu na zębach nie przestawiły..... chyba, że ścięło ci klin ale wtedy to raczej zawory miałbyś nieruchawe.

robiłem samostart i nic, ktoś wcześniej napisał o ustawianiu zapłonu, żeby ustawić GMP, kręcić w lewo modulatorem aż zapali się lampka a następnie lekko w prawo aż zgaśnie
na youtube jakiś Czech ustawia GMP kręci w prawo aż zapala się lampka i tak zostawia
a w instrukcji jest żeby kręcić w lewo aż lampka zgaśnie
ustawiałem na te trzy sposoby i Ch..j Tylko jak jest poprawnie?
Odpowiedz
Może załóż stary przerywaczowy zapłon i sprawdź czy zagada. Stawiam jednak na niewłaściwe ustawienie zapłonu. A czy zapłon ustawiasz dla suwu sprężania? Bo jak robisz to tylko w odniesieniu do dowolnego GMP to błądzisz. Punkt zapłonu musi występować gdy oba zawory są zamknięte. Inaczej to możesz ustawiać zapłon dla wydechu, bo wówczas tłok też jest w GMP. A to z góry skazane jest na niepowodzenie.
Odpowiedz
Ale jezeli ma cewke dwustrzalową,a sovek chyba tez taką ma,to bez roznicy. Chyba ze trafil mu sie padniety zaplon. Tak jak piszesz,niech powróci do mechanicznego,przynajmniej na próbę
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Daj przerywacz tak jak radzą bo te elekrtoniki lubią szwankować ,sprawdz iskre i podlej paliwem i masz diagnozę jak zagada.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
Moto nieodpalony, czas mi nie pozwala kontynuować, więc narazie zamykam temat, dzięki Panowie za wszystko
Odpowiedz
A u mnie, przyczyną niechęci do odpalenia, było lewe powietrze pomiędzy gaźnikiem a głowicą, kołnierze od gaźników były półokrągłe i nie przylegały równo do głowicy - grube podkładki i szuwaks do uszczelniania pomogły.
Odpowiedz
W takich przypadkach to bierze się pilnik płaski lub płótno ścierne położone np. na kawałku szkła i planuje powierzchnię styku. Sam "szuwaks" może za jakiś czas nie wystarczyć. Zresztą wygięcie kołnierza powodowane jest przez zbyt grube i mało sztywne podkładki. Najlepsze to "kanapka" z tekstolitu i 2 cienkich uszczelek z preszpanu.
Odpowiedz
Tokarka ,frezarka lub szlifierka .Na papierze zawsze będzie krzywo.Wiele osób tak psuje głowice lub robi regeneracje tryba pompy oleju i jest max lipa.Pod gaźnik to tam jeszcze luz bo uszczelka to jakoś wypełni.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz