Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
emka zmiana 6V/12V
Po kolejnej przygodzie z prądnicą 65W 6V która nie dawno była robiona a teraz ładuje tylko na wysokich obrotach planuje zmienić instalację na 12V.
Wrzuciłem do motocykla nową 6V zobaczymy długo pochodzi regulator jawa... w między czasie zbieram częsci 12V i po kolejnej awarii zmieniam ostatecznie....
Plan jest taki...
Nie chcę psuć wyglądu emki więc alternator i inne podobne odpadają jest fachowiec który przerobi ruska 6V na 12V i od niego będzie dopasowany regulator napięcia...
pozostaje sprawa zapłonu i cewki

cewka powinna wyglądem przypominać ori...

1. jest wiele ogłoszeń z butelkowymi jednobiegunowymi 12V  (MZ, fiat, zelmot itp) wszystkie podchodzą czy to się czymś różni?
wtedy zostaje ori rozdzielacz z którym nie miałem nigdy większych problemów

2 cewka dwustrzałowa koniecznie butelkowa jaka? szukać fiata czy inne tez?
 jaki zapłon do takiej cewki??
w tym przypadku cewka na zewnątrz 2 kable idą pod dekiel zapłonu i wychodzą tak jak w ori na cylindry 

3 leży mi w garażu zestaw sovek + cewka ale jakoś zniechęcają mnie opinie ze się przegrzewa, pali itp
 jeżeli wybrać to to cewka pod bak a kable jak wyżej poprowadzić czy od razu pod dekiel?

elektryka nie mój temat pytanie do tych co to przerabiali używali i używają a nie co coś gdzieś słyszeli...
co wybrać?
Odpowiedz
(20-06-2019, 22:51)sniper_bob napisał(a): Po kolejnej przygodzie z prądnicą 65W 6V która nie dawno była robiona a teraz ładuje tylko na wysokich obrotach planuje zmienić instalację na 12V.
Wrzuciłem do motocykla nową 6V zobaczymy długo pochodzi regulator jawa... w między czasie zbieram częsci 12V i po kolejnej awarii zmieniam ostatecznie....
Plan jest taki...
Nie chcę psuć wyglądu emki więc alternator i inne podobne odpadają jest fachowiec który przerobi ruska 6V na 12V i od niego będzie dopasowany regulator napięcia...
pozostaje sprawa zapłonu i cewki

cewka powinna wyglądem przypominać ori...

1. jest wiele ogłoszeń z butelkowymi jednobiegunowymi 12V  (MZ, fiat, zelmot itp) wszystkie podchodzą czy to się czymś różni?
wtedy zostaje ori rozdzielacz z którym nie miałem nigdy większych problemów

2 cewka dwustrzałowa koniecznie butelkowa jaka? szukać fiata czy inne tez?
 jaki zapłon do takiej cewki??
w tym przypadku cewka na zewnątrz 2 kable idą pod dekiel zapłonu i wychodzą tak jak w ori na cylindry 

3 leży mi w garażu zestaw sovek + cewka ale jakoś zniechęcają mnie opinie ze się przegrzewa, pali itp
 jeżeli wybrać to to cewka pod bak a kable jak wyżej poprowadzić czy od razu pod dekiel?

elektryka nie mój temat pytanie do tych co to przerabiali używali i używają a nie co coś gdzieś słyszeli...
co wybrać?

Ja mam org 6V prądnicę długą. Przeróbka na 12V to zmiana uzwojenia stojana. Ja nie wiem czy jest sens. Dobra prądnica 6V będzie działać wieki. Do tego najlepiej cewka dwustrzałowa od PF126p. Przy zastosowaniu jej do 12V trzeba pamiętać o drucie oporowym, przy 6V nie jest wymagany.  Regulator RP-Jm 6V http://www.motorstore.pl/motocykle-zabyt...06531.html (mieści się do oryginalnej puszki - pamiętaj o oddzielnym doprowadzeniu do jednego ze styków masy, oraz masy do obudowy) a moduł zapłonowy od Digitecha http://elektronika-motocyklowa.pl/dniepr...w750-.html (wyrzucasz kondensator) Ja umieściłem go sobie pod siodłem kierowcy przykręciłem do stelaża siodła. Nie widać tego wcale. Tak to u mnie działa i jest super. Do tego wszystkie lampki zrobiłem (oprócz lampy przedniej) na diodach led zasilanych z około 3,8 V przez przetwornicę typu https://elty.pl/pl/p/Przetwornica-napiec...LM2596/319  To coś umieściłem w przedniej lampie.
Odpowiedz
Ten digitech tez leży w garażu został mi po k-750 może go wykorzystam na tej nowej prądnicy

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz