Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tulejka dystansowa dyfra z filcem
Witam, 
Wczoraj jeżdżąc z synami dookoła komina straciłem tylny hamulec. Puścił placek i olej wylał się na szczęki. Gdy wróciliśmy do domu, zrzuciliśmy koło żeby zobaczyć jak to wygląda. Oczywiście placek do wymiany ale zauważyłem że tulejka dystansowa która ma filc jest mocno wyrobiona. Dyfer robiłem dość dawno i nie pamiętam czy można tą tuleję zwyczajnie wyciągnąć na zewnątrz czy trzeba rozebrać dyfer?
Ruska materia...
Odpowiedz
Trzeba rozebrać. Proponuję przy okazji zastosować oring.

Pozdrawiam
Tomek
"Łune takie chodziły panie!"
Odpowiedz
Dzięki, cos trzeba podtoczyc pod oring? Jakie wymiary tego oringu?
Ruska materia...
Odpowiedz
Jezeli zamiast placka to simmering
мт- одиннадцать
Odpowiedz
(05-08-2019, 06:11)Goli napisał(a): Jezeli zamiast placka to simmering
Nie o placku mowa.
Wymiaru nie pamiętam. Udałem się do sklepu z tuleją i dobrałem.

Pozdrawiam
Tomek
"Łune takie chodziły panie!"
Odpowiedz
Ok czyli orong trzeba tylko dobrać odpowiedni nic nie trzeba przerabiać. Ma ktoś może tą tuleję na wierzchu żeby zdjąć wymiary?

A w przypadku włożenia simeringu zamiast placka? Jakie wymiary ma mieć simering? Ile i jak podtoczyc? Jakieś zdjęcia?
Ruska materia...
Odpowiedz
W przypadku simera i oringa trzeba mierzyć indywidualnie
Bo różnie to wychodzi
Toczyć nic nie trzeba
Odpowiedz
Hmmmm.
Odnośnie tej tulejki to ważne żeby była odpowiedniej długości (bo jak będzie za krótka bęben koła będzie targał po obudowie dyfra) i z twardszego materiału i zostań raczej przy filcu bo oringi to raczej uszczelnienie spoczynkowe a jak się filc ładnie nasmaruje lub najlepiej wygotować w łoju ze smarem grafitowym to będzie gitara.JA to robiłem jeszcze na simeringu i juz bylo rewelacja ale jest troszkę dłubania.Pamiętaj że koło ma byc dokręcone mocno to wtedy nie będzie się lał olej po osi i nie stosować nakretek koronowych z zawleczką bo te lubia sie wyluzowac tylko lepiej samohamowna z plastikiem lub dwie na kontrę. Odnośnie simera zamiast placka to w jednych dyfrach pasuje bez toczenia a w innych trzeba toczyc na większy.Rozmiary podam później.
I jeszcze pamiętaj żeby po zamontowaniu uszczelniacza dać na niego smar bo placki lubiło zawijać jak sie dało na sucho bo zanim olej doszedł już go zwijało i na zabierak zawsze smaru ep2,jakiegoś z ptfe czy innego .

Ø Zamiast placka – 45x58x7(bez toczenia –nie zawsze pasuje i jak wchodzi z lekkim oporem wkleić na silikonie dirco lub victor reinz),45x60x7 – po toczeniu pasuje
Ø Skrętka oryginał 34x49x8, po przetoczeniu 34x50x7,8,10
Wszystko co się kręci Smile
[-] The following 1 user Likes Dawid1981's post:
  • P4w3ł
Odpowiedz
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i sugestie. Tulejki wytoczyłem nowe do koła i dyfra - jako że jedni mówią żeby filc zastąpić oringiem drudzy wręcz odwrotnie zrobiłem tuleje z 2 rowkami i dam oring i filc Smile Zobaczymy czy coś to da. Placek zastąpiłem simeringiem 45x58x7 jak radzi Dawid.
Jeszcze nie miałem czasu żeby wszystko poskładać do kupy i przetestować.

[Obrazek: tulejkae832b.th.jpg]
Ruska materia...
Odpowiedz
Są do dostania niemieckie placki dyfra.
Jakość w stosunku do ruskich to niebo i ziemia.
Bez toczenia i zabawy w dobieranie.
Koszt parę Euro.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz
(18-08-2019, 18:14)Hardy napisał(a): Są do dostania niemieckie placki dyfra.
Jakość w stosunku do ruskich to niebo i ziemia.
Bez toczenia i zabawy w dobieranie.
Koszt parę Euro.

Gdzie można je dostać ?
Odpowiedz
Mam je po sąsiedzku. 
Szkopski sklep z częściami do rusków.
https://www.ural-zentrale.de/de/achsantr...-qualitaet
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz
(18-08-2019, 13:14)P4w3ł napisał(a): Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i sugestie. Tulejki wytoczyłem nowe do koła i dyfra - jako że jedni mówią żeby filc zastąpić oringiem drudzy wręcz odwrotnie zrobiłem tuleje z 2 rowkami i dam oring i filc Smile Zobaczymy czy coś to da. Placek zastąpiłem simeringiem 45x58x7 jak radzi Dawid.
Jeszcze nie miałem czasu żeby wszystko poskładać do kupy i przetestować.

[Obrazek: tulejkae832b.th.jpg]

Tak też to opanowałem ale szkoda zabawy .Tak jak zrobiłes bedzie oki.Placki tez byly ruskie dobre ale nie te co spzredaja teraz tylko takie naprawde konkret i one tez nie lały  a ja zawsze skracalem sprezyne 15mm i dawalem tam smaru zeby mial poslizg i smigalo dlugo.
[Obrazek: f830729da792.jpg]
[Obrazek: 722a1f5310d4.jpg]
[Obrazek: 54963cd4246f.jpg]
Odpowiedz
Temat opanowany, aczkolwiek simmering u mnie nie zdał egzaminu nie trzymal od początku za plytko siedział, wróciłem do placka jest ok.
Ile oleju leje sie do dyfra 80ml czy 120 bo wlałam 120ml i leciało otworem przelewowym.
Przy okazji wizyty przekładni na stole zauważyłem że coś rozwalił mi od środka osłonę krzyżaka -   odkrecila się smarowniczka, dostała się miedzy krzyżak a osłonę i wyzezbilo ładny rowek
Ruska materia...
Odpowiedz
(10-09-2019, 20:20)P4w3ł napisał(a): Temat opanowany, aczkolwiek simmering u mnie nie zdał egzaminu nie trzymal od początku za plytko siedział, wróciłem do placka jest ok.
Ile oleju leje sie do dyfra 80ml czy 120 bo wlałam 120ml i leciało otworem przelewowym.
Przy okazji wizyty przekładni na stole zauważyłem że coś rozwalił mi od środka osłonę krzyżaka -   odkrecila się smarowniczka, dostała się miedzy krzyżak a osłonę i wyzezbilo ładny rowek
Dziwne z tym simerem Smile) bo szeroki na 7 jest idealnie.Skracam spręzyne o 10mm i musi trzymać  chyba że Ci spadnie jak go montowaleś Smile.Oleju 100ml motul gear box z dwusiarczkiem molibdenu plus smaru grubo na palec EP 2 i power.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości