Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
obręcze od Junaka
Thumbs Up 
Panowie, czy obręcze od Junaka pasują do M72 (półbęben). Ilość szprych ta sama ale nie wiem jak kąty nypli. Ktoś próbował?
Odpowiedz
Skąd ten pomysł? Są dostępne proste aluminiowe, jak i z kwasiaka (lightspeedteam).
Osobiście mam stalowe polskiej produkcji, ale już niestety nie dostępne.. A szkoda...
Odpowiedz
Na falbane pasuje
Na pół bęben niewiem
Odpowiedz
(25-09-2019, 14:12)klapek napisał(a): Skąd ten pomysł? Są dostępne proste aluminiowe, jak i z kwasiaka (lightspeedteam).
Osobiście mam stalowe polskiej produkcji, ale już niestety nie dostępne.. A szkoda...

Dostałem od kolegi więc mógłbym wykorzystać.
Odpowiedz
Pasują również do nowszych bębnów,używałem w Dnieprze.
Tomek
Odpowiedz
A na półbęben? Huh będę musiał sprawdzić sam Cool
Odpowiedz
Chciałbym mieć takie problemowe zagadki do rozwiazania w 10 minut hahahaha
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
(28-09-2019, 17:48)Dawid1981 napisał(a): Chciałbym mieć takie problemowe zagadki do rozwiazania w 10 minut hahahaha

Czyli co? Wiesz czy pasują?
Odpowiedz
Cześć,
na podstawie rysunków obręczy do emki - nyple rozstawione pod kątem 12 na obie strony felgi (przekrój poprzeczny) Następnie, krótkie szprychy odchylone 15 stopni a długie o 8 stopni od linii wyznaczonej przez oś nypla i środek koła.
Grubość blachy obręczy 1,8 mm.
Teoretycznie Junak ma te same szerokości obręczy 1,85x19
weterany się nie starzeją...
Odpowiedz
(30-09-2019, 08:45)Pemo napisał(a):
(28-09-2019, 17:48)Dawid1981 napisał(a): Chciałbym mieć takie problemowe zagadki do rozwiazania w 10 minut hahahaha

Czyli co? Wiesz czy pasują?

Zaplatam i wiemSmile) a nie pytam Smile))
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
(30-09-2019, 19:22)zimny napisał(a): Teoretycznie Junak ma te same szerokości obręczy 1,85x19

Emka 2.85x19 - repliki współczesne, oryginaly ok. 3-4mm szersze
Odpowiedz
Ponieważ od koła na półbębnie felga pasuje do falbany ( sprawdziłem) a do tejże falbant pasuje felga od Junaka to Junakowska felga będzie OK do półbębna. Zaplataj i już.
Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź wszem dyskutantom. Zaplatam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości