Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wskazanie licznika a zmiana dyfra
Witam,
mam M72 dyfer 10 licznik pokazuje prędkość max 60 km/h. choć rzeczywiście jadę o wiele szybciej. Wcześniej jeździłem dyfer 9 i pokazywał mi prędkość zbliżoną do rzeczywistej. Napęd licznika 12 zębów.. Czy powinienem znaleźć napęd licznika z 14 zębami , bo są takie czy też ośmioma zębami .. Jak myślicie ?
Pozdrawiam

Licznik przed zmianą dyfra wskazywał rzeczywistą plus minus prędkość ... Teraz jadąc 90-100 km/h licznik pokazuje 60 km/h.. Licznik OK n a100%.. Czy to napęd licznika  ? Ilość zębów  ?
Podpowiedzcie Koledzy ..
witam
Odpowiedz
W rusku, jak zapewne wiesz, licznik podłączony jest pod skrzynię. Dlatego po zmianie dyfra masz inne wskazania. Zmiana przełożenia  z 9 na 10 spowodowała, że przy tej samej prędkości skrzyni, koło kręci się szybciej, przez co motocykl osiąga większą prędkość. Ja licznika nie ruszam. Po prostu mniej więcej znam prędkość. Jeżeli chcesz zmienić zębatkę to przy większym przełożeniu dyfra załóż mniejszą zębatkę na liczniku
Odpowiedz
Z tego co gdzieś sie dowiadywalem to napedy licznika są pod dyfer 8 i mozna czasem trafic pod 9. Do dyfra 10 nie słyszałem. Jezeli masz oryginalny napęd z dyfra 8 to wskazania mnozysz przez 1,28 przy dyfrze 9 i 1,32 przy 10
мт- одиннадцать
Odpowiedz
(18-09-2019, 08:25)jacekniemiec napisał(a): Witam,
mam M72 dyfer 10 licznik pokazuje prędkość max 60 km/h. choć rzeczywiście jadę o wiele szybciej. Wcześniej jeździłem dyfer 9 i pokazywał mi prędkość zbliżoną do rzeczywistej. Napęd licznika 12 zębów.. Czy powinienem znaleźć napęd licznika z 14 zębami , bo są takie czy też ośmioma zębami .. Jak myślicie ?
Pozdrawiam

Licznik przed zmianą dyfra wskazywał rzeczywistą plus minus prędkość ... Teraz jadąc 90-100 km/h licznik pokazuje 60 km/h.. Licznik OK n a100%.. Czy to napęd licznika  ? Ilość zębów  ?
Podpowiedzcie Koledzy ..

Pod dyfer 10 wstawiam licznik z NRD MAW (np. z AWO, EMW itp.) z tarczą do 120km/h i zmieniam na tarczę do 160km/h - wskazania prędkościomierza są idealnie zgodne z GPSem - gdzie zazwyczaj liczniki wskazują nawet do 10km/h więcej w stosunku do rzeczywistej prędkości.
Odpowiedz