Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
stukający popychacz dniepr?
Sad 
Cześć
Po odebraniu głowic z rege. i złożeniu wszystkiego go kupy silnik zaczął stukać w prawym cylindrze.
Po wyjęciu lasek jedna z nich ma widoczne przetarcia przez co po odpaleniu zaczyna swoje granie,teraz pytanie dlaczego stuka?Przed remontem głowic wszystko było w porządku..
Osłony lasek założyłem na gorąco wiec nie ma opcji,że krzywo siadła?
Miał ktoś podobny problem?
Odpowiedz
Chodzi o górniaka ?
Sprawdź prowadnice czy się nie obluzowały. Nagrzej głowicę i poruszaj prowadnicę szczypcami.
Odpowiedz
Mój też stuka i też w prawym. Jak zimny, cisza, jak lekko się zagrzeje jeden zawór cyka. Kombinował em już na wszystkie sposoby i nic...
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Jeśli laska zaworowa ma widoczne ślady styku z czymś to w tym miejscu generuje hałas. Sprawdź gdzie występuje kolizja. Moim zdaniem winien może być luz wzdłużny na koniku. Jeśli może się on przesuwać wzdłuż swojej osi to pod wpływem oddziaływania lasek będzie hałasował. W BMW likwiduje się tę przypadłość podkładkami dystansowymi wstawianymi między jażma osi koników i czoła korpusu dźwigienki.
Odpowiedz
(09-10-2019, 20:45)Goli napisał(a): Mój też stuka i też w prawym. Jak zimny, cisza, jak lekko się  zagrzeje jeden zawór cyka. Kombinował em już na wszystkie sposoby i nic...

Mój stuka od razu,nawet przy -5 ;0
Odpowiedz
(10-10-2019, 08:21)Jerzy napisał(a): Jeśli laska zaworowa ma widoczne ślady styku z czymś to w tym miejscu generuje hałas. Sprawdź gdzie występuje kolizja. Moim zdaniem winien może być luz wzdłużny na koniku. Jeśli może się on przesuwać wzdłuż swojej osi to pod wpływem oddziaływania lasek będzie hałasował. W BMW likwiduje się tę przypadłość podkładkami dystansowymi wstawianymi między jażma osi koników i czoła korpusu dźwigienki.

konik ma minimalny luz,a zresztą nawet musi go mieć   Rolleyes
Mam inne silniki i mają podobny luz i jest cisza
Odpowiedz
Dziś zeszlifowałem trochę tą laską gdzie tarła i jest duużo lepiej :D
Koniki się na przyszły sezon zmieni bo już swoje najlepsze lata mają za sobą,lecz 3,5tyś zrobione z tym stukiem i nic złego się nie dzieję,przy 140km/h nic nie słychać :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości