Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odma BMW R100 R80
Wiele osób ma odmę wypuszczoną w tylnej cześci  silnika lub pod silnik albo podłączoną jak w oryginale do dolotu.

Na początku myślałem że silnik łyka olej ale skoro na pełnym odkręceniu zero dymów między biegami ,gary i głowice nówka i blaszka odmy nówka wymieniona to coś nie tak .
A przyczyną było to że odma nie wyrabiała przy maxymalnych obrotach które u mnie są normowe hahaha.
Po chwili zastanowienia zrobiłem coś takiego jak na zdjęciach  -wiadomo że juz nie oryginał ale u mnie liczy się bardziej żeby działało Smile.
Teraz olej jak wyrzuci wpada do rury i spływa do silnika.Przy  bagnecie jest wstawiony w rure króciec z małym otworkiem fi 4 żeby podciśnienie było w miarę odpowiednie na odmie w oryginalnym miejscu.Od góry oddycha normalnie przez filterek i po testach drogowych na maxymalnym kacie wszystko działa odpowiednio ale będę testował dalej i zobaczymy.
[Obrazek: b90b3605f4b0.jpg]
[Obrazek: 3aa2ae156a2d.jpg]
[Obrazek: e62f366903cb.jpg]
[Obrazek: bf7de24223b2.jpg]
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
Tym patentem pozbyłeś się zaworu odmy w tym silniku, dodatkowo jeżdżąc w niskich temperaturach będziesz miał mnóstwo "majonezu" w tym wężu a potem silniku.
Odpowiedz
Smile skoro się pozbyłem odmy to przy prędkości 150 już powinienem mieć z tylnego simera na wale fontannę oleju Smile a cały silnik jest suchy jak pieprz Smile więc twoja teoria lekko nie tak bo w 1.9 tdi jest podobne rozwiązanie ze spływem do bloku.
W silniku bmw wystarczyło lekkie przygniecene węża odmy deklem i z nowego simera na wale płyneła rzeka przy 110km/h.

[Obrazek: 953487e07f34.jpg]
Odpowiedz
Odmę, odpowietrzenie silnika to sobie zrobiłeś jak najbardziej, pozbyłeś się zaworu odmy. Miało by to sens gdybyś spływ zamontował poniżej poziomu oleju gdzieś na samym dole miski najlepiej od dołu. Wtedy olej w misce będzie zaworem a olej będzie spływał i się wyrównywał na zasadzie naczyń połączonych.
Odpowiedz
To twoja teoria że się pozbyłem ale ja wiem że blaszka normalnie działa tak jak wcześniej.Nic nie cieknie i nie wywala oleju poza silnik .Odma w tym silniku to lipa bo może jak ktoś pyrka to mu działa ale u mnie oryginalna odma nie działała bo wywalało na maksymalnych obrotach olej. Podczas upalania gumy wybuch z odmy był taki że pod silnikiem kałuża oleju bo z całej rury leciał olej jak się mu odkręciło do końca.
Jak tego nie doświadczyłeś to jeszcze mało widziałeś Smile bo ja tego doświadczyłem i w samochodach i w motocyklach.
Ale według Ciebie co bym nie zrobił i nie napisał to jest źle Smile)) a to tylko świadczy o jednym heh.
Zanim coś napisze to jest to sprawdzone a nie wyssane z palca .Może się kiedyś spotkamy na tarsie i pokażesz mi klasę jak się robi silniki Smile.

Chętnie zobaczę twój pomysł na rozwiązanie tego problemu żeby jakoś wyglądało,działało i nie wymagało dużej ingerencji bo do miski raczej bym nic nie dał bo jest nisko i w terenie bym mógł to stracić.Jak będzie lepszy chętnie zastosuję Smile.
Koncepcja była taka że najpierw do miski ,później do dekla a skończyłem na tym jak jest teraz i po testach działa a co będzie dalej zobacze bo jak pisąłem na początku testuje .
Na odpowietrzeniu poległ nie jeden czołowy producent samochodów .
[-] The following 1 user Likes Dawid1981's post:
  • kamilozaba
Odpowiedz
Nadal twierdzisz że pozbyłem się zaworu odmy? To skąd to powietrze na wolnych obrotach w balonie? Smile
[Obrazek: c451b1017bf7.jpg]

W wężu sucho osadu brak po 40km przy plus 2 stopniach .Testuję dalej bo to za wcześnie na śmietanę a dopiero masło Smile.
[Obrazek: 0d4abb039cad.jpg]
Odpowiedz
Klapka odmy w silniku BMW ma za zadanie zrobić pewne nad ciśnienie i z tego co oglądałem taka odmę, to sprężyna jest dość mocna znacznie bardziej niż maluchu.
Może faktycznie pojeździj przez zimę i zdaj porządną relację z efektów.
Odpowiedz