Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wydech do dniepra.
Siemanko, macie jakiś sprawdzony wydech do dniepra? Jaka długość rury, jaki tłumik. Myślałem kupić kolanka od hartmana i dorobić tłumik, jakaś rura 60mm, i z tylu na deklu do środka 28mm. Ma ktoś jakiś sprawdzony patent, żeby obeszło się bez liczenia i kombinowania Big Grin
Odpowiedz
(16-12-2019, 12:24)kamilozaba napisał(a): Siemanko, macie jakiś sprawdzony wydech do dniepra? Jaka długość rury, jaki tłumik. Myślałem kupić kolanka od hartmana i dorobić tłumik, jakaś rura 60mm, i z tylu na deklu do środka 28mm. Ma ktoś jakiś sprawdzony patent, żeby obeszło się bez liczenia i kombinowania Big Grin
Jak Ci nie zależy na tym żeby było cicho ale żeby się wysoko kręcił i był szybki   obok innych modyfikacji zrób strumienice naddźwiękowe z nierdzewki. Koszt materiału na 2 szt 500zl.I oczywiście wszystkie kąty, długości itd są według obliczeń zgodnie z odpowiednią literaturą Smile.
[Obrazek: 25be74ed0542.jpg]
[Obrazek: f5a85da07d57.jpg]
[Obrazek: 9128a342f0e6.jpg]
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
Z tym robieniem na głośno to bym uważał, bo może skończyć się zabraniem dowodu rejestracyjnego. Tani i prosty sposób to zastosowanie takiego typu tłumika rurowego https://allegro.pl/oferta/tlumik-srodkow...16ef44d37a . Trzeba dobrać do średnicy rury wydechowej w Dnieprze, dospawać uchwyt i ew. przejściówkę z obejmą na mniejszą rurę. Koszt niewielki, burczy basowo i nie za głośno a patent sprawdzony i pewny.
Odpowiedz
Głośno jest jak się odkręci na maxa tak jak na tych strumienicach bo miałem takie strumienice od 400 do 1000mm Smile .Na tych długich było nawet cicho ale na tych krótkich masakra hahahahahha ale silnik bmw całkowicie inaczej się odzywa. Im dłuższy cały wydech tym ciszej .
Możesz dać rurę fi 60 a do środka wspawać dekielek z rurką o długości 100mm co ma otwór około 25-28mm a długość całego wydechu wizualnie taka jak na zdjęciu.Kolana koniecznie połączone ze sobą .
[Obrazek: e481c46e9bee.jpg]
Odpowiedz
Potwierdzam, środkowe tłumiki samochodowe działają, przerabiałem temat w dnieprozie i teraz w becie . Tylko trzeba uważać, nie kupuj nie biorąc do ręki bo na środkową rurę dziurawkę nawijają często sznur stalowy i tłumik warzy sporo.
Niema takiego złomu co się nie przyda w domu
Odpowiedz
Hmmmm. Mam pomysł. Wariant pierwszy będzie połączeniem tłumika jaki zaproponował Jerzy z wspawanym deklem od tyłu jak pisał Dawid, fajnie żeby było i dobrze i nie za głośno. Widzę, że te cygara są różnych długości i szerokości, wloty i wyloty można obciąć zawsze i coś przerobić. Dobra mam zamysł już jakiś. Dzięki za wzbudzenie wyobraźni. Smile
Odpowiedz
(16-12-2019, 18:34)Mały napisał(a): Potwierdzam, środkowe tłumiki samochodowe działają, przerabiałem temat w dnieprozie i teraz w becie . Tylko trzeba uważać, nie kupuj nie biorąc do ręki bo na środkową rurę dziurawkę nawijają często sznur stalowy i tłumik warzy sporo.

Jak uzyskasz działanie dynamiczne lub falowe to wtedy działa Smile
Odpowiedz
Ja najlepszy sound uzyskałem stosując gotowe " cygara" od Hartmana - z tym że na zamówienie puste w środku. Surowe to obecnie 220 zł para. Zdławiłem go lekko dospawując na końcu kolanek pionowo drut i podkładkę stalową. Nie jestem mgr inż. mechaniki, ale tak mi podpowiedział bardziej obeznany w temacie kolega - w pełni pusty wydech jest ponoć szkodliwy dla silnika/głowicy? W każdym razie grał idealnie jak na ruska!!!
Ema(56), Kacha(59), 2xWSK Bąk(76), WSK B1(71), HD Road King.

..wolny wydech i wolne życie!!!

Odpowiedz
Wląsnie dla mnie dźwięk nie ma znaczenia a że te działające wydechy na których się uzyskuje najlepsze parametry nie są zbyt ciche nic nie poradzę hahahaha. Mam sporo materiałów doświadczeń itd. jak zrobić dobry ale nigdy cichutki nie wychodził Smile.Najlepiej dziala strumienica naddzwiekowa którą mam obecnie w górnym zakresie obrotów jest power haha. Ale jak ktos pyka 70 po trasie na seryjnym silniku to wydech nie musi byc jakiś nadzwyczajny.
Odpowiedz
Ha,ha, ciekaw jestem jak będziesz się śmiał jak kiedyś zatrzyma cię drogówka albo na starość kupisz sobie aparat słuchowy haha.Wtedy nie będą Ciebie interesowały uzyskane parametry tylko to co niektórzy nazywają"brzmieniem ciszy" ha,ha.
Odpowiedz
U mnie dolniak na seryjnych rybkach dobrze rozkręcony na obrotach wcale nie jest taki cichy...jak żyć?  :-)
Ostre zakręty prostują myśli
[-] The following 1 user Likes siara's post:
  • Dawid1981
Odpowiedz
A ja w górnym mam seryjne cygara od Hartmana i nie narzekam, ładnie mruczy na niskich, a na wysokich nie demoluje narządów słuchu.
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Wystarczy wpuścić do wewnątrz cienkościenne rury żeby nie zwężać ujścia, wsuwasz o 10 centów , łapiesz punktowo i ogień. Jak za cicho,wysuwasz i ogień. Aż do obtymalnego efektu. Taka sprężyna gazowa działa,wiem bo sprawdzałem. Tylko ja nie ukrywam ,skracałem tak długo aż nic nie zostało w środku... Niech się chłopaki z tyłu męczą.
Niema takiego złomu co się nie przyda w domu
Odpowiedz
(17-12-2019, 16:35)siara napisał(a): U mnie dolniak na seryjnych rybkach dobrze rozkręcony na obrotach wcale nie jest taki cichy...jak żyć?  :-)

Dokładnie.Oryginalny wydech często przekracza 96dB. Jak jest na żółtych to w punkcie pierwszym rozporządzenia pisze że normy nie dotyczą pojazdów zabytkowych.
[-] The following 1 user Likes Dawid1981's post:
  • kamilozaba
Odpowiedz
Dokładnie tak jest mam kaske na oryginalnym wydechu do nadupca głośno, mam urala na nowych wydechu hartmana rybki jest mega cichutko i basowo naprawdę, szmerek ale wolno schodzi z wysokich obrotów w porównaniu do przelotu, dniepra mam na razie na tych długich cygarach dziurką może 2cm łączony i pierdzi jak emzetka Smile także to do likwidacji, Dniepra żeby był łączony wydech to chyba kolanka zostawie orginalne i dam dwie rury łączone za blokiem, bo tam do tych głowic na śrubach się to wszystko trzyma :/
Odpowiedz