Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Patent na bieżnie simera wałka głównego skrzyni biegów
http://fotownia.redmotorz.eu/image/tDiHx
http://fotownia.redmotorz.eu/image/tDxPJ
http://fotownia.redmotorz.eu/image/tGp4B

Bieżnia łożyska 25/30/26 obcięta w pół szlifierką, obtoczona na równo na odpowiednia długość (trochę ciężko toczy się). W tym wypadku simering stosujemy 30 nie 32. Pozdro
[-] The following 1 user Likes kamilozaba's post:
  • astride
Odpowiedz
Nie widzę nic podchodzącego pod definicję patentu i szybciej chyba wytoczyć taka jak trzeba z ulepszonego lub gatunku z naddatkiem, przyhartować i przetoczyć na wymiar po osadzeniu na walku Smile.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
Jak jesteśmy przy skrzyni biegów, patent na zastąpienie prowadnic widełek i tarczy zmiany biegów, na coś porządniejszego

[Obrazek: img014b746e.md.jpg]

Wałki liniowe, trzeba przyciąć na odpowiednią długość, cena ok. 12zł za 0,5m wałka,

[Obrazek: walkiskrzyni198ef.md.jpg]

[Obrazek: skrzyniaDniepr5f372.md.jpg]
mt16
[-] The following 2 users Like Boston's post:
  • kamilozaba, Krzycho
Odpowiedz
(05-01-2020, 17:03)Dawid1981 napisał(a): Nie widzę nic podchodzącego pod definicję patentu i szybciej chyba wytoczyć taka jak trzeba z ulepszonego lub gatunku z naddatkiem, przyhartować i przetoczyć na wymiar po osadzeniu na walku Smile.

Tutaj masz gotowe łożysko (bieżnie) chyba wystarczająco twarde i szlifowane bo to w końcu łożysko, wystarczy jedynie skrócić , bo pasowanie na wałek wewnątrz (wymiar setkę mniejszy od orginału, trochę ciaśniej nachodzi) i na zewnątrz jest git. Z jednej bieżni zrobisz dwie sztuki :Smiledodatkowo sprawdzałem czy jest bicie tej bieżni, wycentrowałem do łożyska w szczękach, sprawdziłem, mieści się w setce także takie coś jest najprostsze i najtańsze, temu jest to patent Big Grin Ja obciąłem potem tylko obtoczyłem żeby były płaszczyzny rownolegle i obgradowalem, ale jak ktoś nie ma tokarki a zdolne rączki, trochę logiki i szlifierkę se poradzi z ucięciem i wyrównaniem Smile
Odpowiedz
(05-01-2020, 23:31)Boston napisał(a): Jak jesteśmy przy skrzyni biegów, patent na zastąpienie prowadnic widełek i tarczy zmiany biegów, na coś porządniejszego

[Obrazek: img014b746e.md.jpg]

Wałki liniowe, trzeba przyciąć na odpowiednią długość, cena ok. 12zł za 0,5m wałka,

[Obrazek: walkiskrzyni198ef.md.jpg]

[Obrazek: skrzyniaDniepr5f372.md.jpg]

Dokładnie. Ja kupowałem takie na emibie jak robiłem koniki w dnieprolocie. Jak będę miał okazje rozbiorę i pokaże jak to wyglada. Ale zrobiłem to tak, że muszę wpierw więcej km pojeździć żeby powiedzieć jak to jeździ. Ogólnie zrobiłem tak ze kupiłem milimetr większy niż ten oryginalny. Obciąłem na ciasno żeby wlazło w głowice, wyrównałem i naciąłem z jednej strony takie rowki żeby się wygryzły w Alu hahah. Zrobiłem rowek taki jakiś na 3mm szerokości, nawierciłem jak w Uralu. Wzdłuż tulejki zrobiłem otwór 4mm. Potem kupiłem śruby 10x1. Tak samo otwory w tych śrubach na wylot tez 4mm. Potem zrobiłem tak ze w tą tulejkę wkręciły się tak żeby nie zatkały tego kanalika o ile on działa :Big Grin wiadomo potem tylko podpasowałem koniki pod to i już. Tutaj nie ma tej tulejki wewnątrz tylko tulejka ta gruba nieruchoma ściśnięta obu stron z kanalikiem, jakoś się kręci ten silnik, jeszcze zobaczymy kiedy konie dęba stanął i pogną zawory, trzeba to sprawdzić latem Big Grin
Odpowiedz
Pochwal się zdjęciami patentu z konikami
Odpowiedz
No no kumplowi zrobili w dnieprze szlifowane twarde śruby do koników i piękne tulejeczki na brązie minimalny luzik chodzilo w paluszkach .I dwa razy na trasie mu zatarło koniki hahahahahah .Ruskie musi mieć luz bo tam są tolerancje radzieckie czyli inne niż wszędzie Smile.
Jak sie chce podkładać do pieca na maxa trzeba całkowicie inaczej robić silnik Smile)) .Mooooooooocccc !!!!!! Smile
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz