Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przesłonka zapłonu BMW R80/R100
Witam. Mam prośbę do posiadaczy motocykli z tymi silnikami. Proszę o zwymiarowanie średnicy i długości okna w przesłonce zapłonu elektronicznego w BMW. Dziękuje
Odpowiedz
Może bardziej łopatologicznie byś to opisał.
boxer ponad wszystko
Odpowiedz
Chodzi o otwór kontrolny w bloku?

Pozdrawiam
Tomek
"Łune takie chodziły panie!"
Odpowiedz
Jak by to wytłumaczyć. Chodzi o ?koło foniczne?, takie okrągłe z dwoma przerwami na dole silnika w aparacie zapłonowym. Tam jest czujnik halla który sygnał z tych przerw przekazuje na moduł. Chodzi o średnice całego koła i długość przerwy w mm. Z tego se oblicze jaki kąt i tak samo zrobię w Uralu, zmontuje to z przyspieszaczem odśrodkowym. Taki sam kąt przerwy, moduł i taka sama cewkę. I zobaczymy. Tamten patent zdemontowalem i chce tak przerobić ale tym razem tak żeby było git.
Z tego co przeczytałem, cewka BMW ma 1,5ohm pierwotne czyli jak od malucha, dodatkowo moduł typowy samochodowy i wyprzedzenie odśrodkowe.
Odpowiedz
modulator - sovki trak nazywają tą część
Odpowiedz
To o co pytasz będzie trudne do pomierzenia , ponieważ koło z przesłonką jest zamknięte w modulatorze, może ktoś wymienia czujnik Halla i ten element jest na wierzchu to by ci pomierzył. Bez rozebrania na czynniki pierwsze modulatora, pomiar jest nie możliwy.
Piotr
Odpowiedz
Tu masz zdjęcia zapożyczone z aukcji ebay .
[Obrazek: s-l160027e8f.th.jpg]
[Obrazek: s-l16007f83b.th.jpg]
Piotr
Odpowiedz
Tak na moje oko to wygląda identycznie jak każdym starym volkswagenie
Czyli weź aparat z vw z 4 przysłonek utnij 2 i otrzymasz to co potrzebujesz
Odpowiedz
(12-01-2020, 15:56)BALON napisał(a): Tak na moje oko to wygląda identycznie jak każdym starym volkswagenie
Czyli weź aparat z vw z 4 przysłonek utnij 2 i otrzymasz to co potrzebujesz

Można tak ale wtedy ciekawe jak czasy ładowania cewki będą. BMW ma prawdopodobnie co 90stopni podzielone z tego co widzę. No oki. Zrobię pierwszy wariant. Zamówiłem przyspieszacz dnieprowy i będziemy oglądać dalej jak to będzie się zachowywać
Odpowiedz
To http://www.ttcm.iq.pl/index.php?option=c...&Itemid=37 powinno ci pomóc.
Odpowiedz
Super dziękuje
Odpowiedz
BMW ma dokładnie 76 stopni, jak by uwzględnić ze nie liczyłem sinusa Od początku to jest błąd w stronę 80stopni. Przesłonka 45,5 na 28,3
Odpowiedz