Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hej. Czy popychacz kaskowy można przeszlifować? Jak on jest utwardzany ?
Wink 
Jak w temacie. Mam trochę wyklepane. Na szlifierkę bym zawiózł wyrównać tak samo śruby, one są na wylot twarde czy tylko nawęglone czy loteria ogółem?
Odpowiedz
Na popychaczu z 1,5mm jest spokojnie żeliwa utwardzonego więc spokojnie szlifuj.Śruby są na wskroś. Ale kup sobie odpowiedniej długości klasy 10,9 czy 12,9 nowe śruby przetocz lekko na tokarce i szlifuj bo one maja kolo 40HRC więc będzie śmigać spokojnie .Oryginalne śruby miały nawet 30 HRC i dawało radę a urwać łebek też się czasami lubił Smile.
Na popychacze radzieckie trzeba uważać bo trafiają się takie co mają 20 HRC lub nic albo brzegi maja twarde a środek miękki Smile.
https://artykulytechniczne.pl/blog/twardosc-srub/
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
http://fotownia.redmotorz.eu/image/tgLQu

Zrobiłem. Kurde nikt nie chciał zrobić tego. Miałem taka frezarkę do rowków nową ręczną. Zamontowałem tam kamień, przeciągnąłem kamień i w małym uchwycie tokarskim postawiłem i przeszlifwałem. Dałem chłodzenie z pompy tokarki trochę sie prysznic zrobił ale się udało Big Grin
Odpowiedz
I lux tylko że juz zmeczone te popychacze Smile.Ja to robie bez problemes Smile ale w warsztatach tak jak piszesz mało kto się z takim czymś bawi heh.
Odpowiedz
Obskubane ale to do kosza w razie W. Mam jakieś chore marzenie pojechać na Węgry może się uda Big Grin
Odpowiedz
(28-01-2020, 21:25)kamilozaba napisał(a): Obskubane ale to do kosza w razie W. Mam jakieś chore marzenie pojechać na Węgry może się uda Big Grin

Na Węgrach jest zlot zaprzęgów .Ja mam 550km więc lajcik ale chętni zawsze przed samym wyjazdem wymiękają hahaha
Odpowiedz
(28-01-2020, 21:27)Dawid1981 napisał(a):
(28-01-2020, 21:25)kamilozaba napisał(a): Obskubane ale to do kosza w razie W. Mam jakieś chore marzenie pojechać na Węgry może się uda Big Grin

Na Węgrach jest zlot zaprzęgów .Ja mam 550km więc lajcik ale chętni zawsze przed samym wyjazdem wymiękają hahaha

Kiedy ta impreza  bo też z wami bym pojechał, rozumiem jesteście zdecydowani na wyjazd?
Odpowiedz
Znajomi byli w 2017 i jakoś napoczatku sierpnia
Odpowiedz