Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki kask wybrać
Lightbulb 
Jak w temacie, rozglądam się za kaskiem na nadchodzący sezon. W poprzednim miałem kask otwarty, tzw orzeszek z all... ale to nie robota, kilkadziesiąt km i łeb Pęka od hałasu. Poszukuję jakiegoś który zakrywa uszy, pasuje(choć trochę) do zabytka, chętnie z szybką. Nie chcę też wydać miliona piniędzy ale i nie chce już syfu za 50zl. Może ktoś ma, jest zadowolony i poleci model. Jeżeli temat był już poruszany to podeślijcie linka bo ja po przekopaniu forum, niczego nie znalazłem
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Oglądałem ostatnio kask LS2 Valiant, kask z przesuwaną szczęka do tyłu.
Wydał mi się bardzo praktyczny i nie najgorzej wyglądający.
Chętnie dowiem się opinii na temat tego kasku.
Odpowiedz
(09-02-2020, 08:01)Goli napisał(a): Jak w temacie, rozglądam się za kaskiem na nadchodzący sezon. W poprzednim miałem kask otwarty, tzw orzeszek z all... ale to nie robota, kilkadziesiąt km i łeb Pęka od hałasu. Poszukuję jakiegoś który zakrywa uszy, pasuje(choć trochę) do zabytka, chętnie z szybką. Nie chcę też wydać miliona piniędzy ale i nie chce już syfu za 50zl. Może ktoś ma, jest zadowolony i poleci model. Jeżeli temat był już poruszany to podeślijcie linka bo ja po przekopaniu forum, niczego nie znalazłem

Przed laty z bólem serca wydałem tysiaka na kask,niestety dane mi było go przetestować,no i dziś nie żałuję ani grosza.Chociaż nie uniknąłem niepełnosprawności,to przez kilka miesięcy pobytu w szpitalu, trochę się naoglądałem i ludzie mniej zgruchotani ode mnie niestety mieli kiepski kask.
Bardzo przepraszam za taki ponury wpis,ale wydaje mi się,że mam do tego prawo.
Oglądajmy testy kasków i nie kierujmy się tylko wyglądem.Wiadomo,ze rusek,to nie Hayabusa i można kupić kask z niższej półki.
Odpowiedz
Jestem zdania, że szczęka powinna być chroniona i choć orzeszki mają lepszy klimat do ruska to sam wybrałem taki z uchylną szczęką.
W modelach można wybierać jak w ulęgałkach.
Ważne aby był w miarę lekki oraz dobrze dopasowany.
Myślę, że w granicach 500 - 600 zł można kupić coś solidnego.
Chyba, że ktoś ma więcej kasy to można kupić Nolana za tysiaka.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz
Daro, masz rację że Rusek to nie hayabusa, ale jak jakiś idiota wywali w ciebie to boli tak samo. Dla tego szukam czegoś co choć trochę ochroni mi mózgownice. Zerknijcie proszę czy takie coś jest warte uwagi https://allegro.pl/oferta/kask-otwarty-s...e=Facebook
Bo ten valiant trochę za kosmiczny/nowoczesny wedle mnie do ruska
мт- одиннадцать
Odpowiedz
(09-02-2020, 13:44)Hardy napisał(a): Jestem zdania, że szczęka powinna być chroniona i choć orzeszki mają lepszy klimat do ruska to sam wybrałem taki z uchylną szczęką.
W modelach można wybierać jak w ulęgałkach.
Ważne aby był w miarę lekki oraz dobrze dopasowany.
Myślę, że w granicach 500 - 600 zł można kupić coś solidnego.
Chyba, że ktoś ma więcej kasy to można kupić Nolana za tysiaka.

I tego kierunku bym się trzymał.
boxer ponad wszystko
Odpowiedz
Ja tez mialem przygode na motocyklu ,kask integralny (stary LEM z carbonu) jak i ciuchy spelnily swoje zadanie , wyszedlem w zasadzie tylko z obiciami. Z moich doswiadczen tylko kask integralny z najlepszym i najprostrzym zapieciem DD . Jak nie masz kasy i chcesz koniecznie retro to moze takie cos.
SHIRO SH-800 - 400 PLN
a jak masz kase to bierz BELL Bullit
Odpowiedz
Kurcze, zawziąłem się na otwarty...
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Otwarty ma jedna bardzo powazna wade, brak ochrony szczeki. Chyba tylko schuberth J1 mial otwarty kask z palakiem zabezpieczajacym szczeke i taki bym tylko bral pod mysl. Moze przemysl kask z podnoszona szczeka, za 600PLN juz cos sensownego idzie dostac.Tylko nie wiem czy mozna z uniesiona szczeka jezdzic
Odpowiedz
(09-02-2020, 19:26)Goli napisał(a): Kurcze, zawziąłem się na otwarty...

Więc albo 'lansik' albo bezpieczeństwo.
Pomijając szlify, lepsze wyciszenie i to, że łatwiej znieść jazdę przy niskich temperaturach.... czy w otwartym nigdy nie przydarzyło Ci się przyjąć owada na twarz?
Kiedyś w otwartym kasku przy ok 130 km/h miałem spotkanie z szerszeniem. 
On nie przeżył ale ja wyglądałem jakbym naraził się Gołocie.

Inne fajne rozwiązanie i będące w klimacie ruska to dowolny kask i taka nakładka :
https://milworld.pl/pol_pl_MFH-Czapka-Us...7172_1.png
Smile
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz
Pewnie część z was nie zgodzi się że mną ale nie ufam zakrytej szczęce. Ze 20 lat temu miałem wypadek jawą 350 i pierwsze co odpadło w kasku (chyba nawet był to Bell) to właśnie szczęka,przy okazji lekko niszcząc mój image Wink wiem że technika poszła do przodu ale jakoś niesmak pozostał. Gdybym szukał kasku na japońską szlifierkę to nie brał bym nawet pod uwagę otwartego, ale do ruska i ubrania moro jakoś ni cholery zamknięty mi nie pasi.

Wiem, że rozsądek podpowiadać powinien jakiś pancerny Chełm ale czy rozsądny człowiek jeździ wiekowym, ruskim zaprzegi em? ?
мт- одиннадцать
Odpowiedz
W czasie 'zdarzenia' miałem podniesioną szczękę i mimo to ,głowa nie ucierpiała tak poważnie w wypadku,jak można było się spodziewać.Szczęka nawet otwarta stanowi zabezpieczenie twarzoczaszki,no chyba że jest to szczękowiec,ze szczęką otwieraną na tył głowy.Zaznaczyć też należy,że wiele kasków nawet tych znanych producentów jest przeznaczona dla motorowerzystów i jest ,to zupełnie inna grupa ochrony
Kilka lat temu parlament włoski,przy nacisku firm ubezpieczeniowych,chciał zakazu używania kasków otwartych.Dla wielu z nas na szczęście , wypadki ,to tylko statystyka.Ja niestety do tej statystyki się dopisałem i zapłaciłem wysoką cenę,dlatego ten temat widzę inaczej.
Odpowiedz
No nie wiem skoro jezdzisz w moro i koniecznie chcesz otwarty, to moze jakis wzor kasków ze sluzb wojskowych i lakierowac go odpowiednio. Shubert - dla szwajcarii i niemiec robil , shoei chyba armie usa zaopatrywal. Z demobilu bym raczej czegos takiego unikal, wzgledy wysluzenia i czystosci uzytkujacego
Odpowiedz
Daro, ty z pewnością po swoich niemiłych przeżyciach patrzysz na temat inaczej niż ja ale dla mnie puki co liczy się styl całości. No chyba że jakiś zamknięty wywoła we mnie efekt WOW ale puki co nic takiego nie znalazłem.

Juri, z demobilu odpada, mam polski i po pierwsze odkryte uszy, a po drugie i chyba najważniejsze, on waży tonę i po przejechaniu kilkunastu km masz dość
мт- одиннадцать
Odpowiedz