Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rejestracja zabytek
Szukając samochodu- zabytku znalazłem taką informację:

" Samochód zarejestrowany na zabytek, po gruntownym przeglądzie technicznym i z obszerną dokumentacją. Dzięki temu badanie techniczne jest dożywotnie, a OC znacznie tańsze. Dla sceptyków żółtych tablic - samochód jest wpisany do EWIDENCJI zabytków, a nie do REJESTRU zabytków. Oznacza to, że można nim bez problemu wyjeżdżać za granicę, sprzedawać, naprawiać, etc. "
Koniec cytatu.

Może dla większości z Was jest to prawda oczywista, ale może też są na Forum Koleżanki i Koledzy, którzy- tak jak ja- o tym nie wiedzieli.
Odpowiedz
Nie wiedziałem. Ciekawe. Warto wiedzieć.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz
ja mam 4 pojazdy zrobione na zabytek i widzę w tym same plusy , nie muszę robić przeglądu technicznego , automatyczna zniżka w oc , niektóre pojazdy stoją nie używane więc nie wykupuję polisy , z tego co się orientuję do 10000 euro można sprzedać pojazd za granicę bez zgody konserwatora o ile nie jest w rejestrze zabytków a tylko w ewidencji , po sprzedaży pojazdu musimy zgłosić ten fakt u konserwatora zabytków wysyłając skan umowy , sądzę że nastanie czas że bez takiej rejestracji nie będzie można normalnie użytkować takich starych pojazdów głównie chodzi mi o zakazy wjazdu do centrum miast , ustanowienia jakiś podatków ekologicznych od starych pojazdów bo trują środowisko bardziej niż nowe pojazdy i inne tego typu bzdury
Odpowiedz