Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
skrzynia dniepr ze wstecznym w dolniaku
Witam, 

mam problem mianowicie jak odpalę I przejadę się kawałek to nie mogę wrzucić jedynki (dwójki też) czy też znaleźć luzu, jak zgaszę silnik to jakoś po chwili znajdę luz I jedynkę .
Trochę to ruszanie z trójki mnie zaczyna drzaźnić 
Podejrzewam sprzęgło lub coś źle ustawione ale może kto ma jakiś pomysł?

Kuba
Odpowiedz
Może ci nie wysprzęgla go całkowicie.
Prosty test.
Na zgaszonym. wrzuć jedynkę, wciśnij sprzęgło i (nie puszczając sprzęgła) rusz kopniakiem.
Napisz co się stało.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz
Pewnie jak Hardy pisze, a masz trochę luzu na lince/klamce?
Tylko RuseK!
Odpowiedz
a no rzeczywiście przemieszcza się do przodu, troche luzu mam na lince.
Natomiast nie mam luzu między tym bolcem wychodzącym ze skrzyni a tyłem dźwigni tej co wciska wysprzęglik.
Odpowiedz
Wykręć śrubę regulacyjną automatu aby też był luz.
Tylko RuseK!
Odpowiedz
Podciągnij trochę na lince.
Doraźnie powinno pomóc.
Odpowiedz
Wybacz bo się zapętliłem, jeśli nie wysprzęglado końca to podciągnij te luzy trochę.
Tylko RuseK!
Odpowiedz
No tak sobie podciągnąłem że nie mam luzu na lince wcale I sprzęgło łapie na samej końcówce (jak odpalę I wrzucę bieg)  a I tak go nie wysprzęgla jak jest zgaszony
Odpowiedz
Wajcha od biegów nie zawadza o coś w skrajnych położeniach ?
Odpowiedz
Tak sobie myślę czy jak odegnę ramię do tyłuto wejdzie tłok wysprzęglika głębiej czy i tak jest ograniczone ruchem klamki? Czy może popychacz  być za krótki? Jak składałem to to prostowałem ramię (dźwignię) bo mi haczyło  o przegub, teraz raczej o nic nie zaczepia ale jeszcze się przypatrzę.
Odpowiedz
Łożysko tłoka wysprzęglika, masz ruskie kulkowe czy normalne wałeczkowe. Bo przy kulkowym bywa tak że jest zajechane i też brakuje luzu .
Piotr
Odpowiedz
NA zgaszonym silniku daj na luz,wciśnij sprzęgło i kop starterem ręką.Kopaniak ma iść tak jakby skrzynia byla na stole bez oporu czy przyhamowania i wtedy będzie sprzęgło malina. Jak Ci przyhamowuje w jednym miejscu a w drugim idzie lekko to masz krzywe tarcze cierne lub blokuje metalowe na kolkach a jak na wciśnietym sprzegle obraca się silnik podczas kopania lub cięzko się kopie starterem ale silnik się nie kręci bo sprężył na tłokach to nie wysprzęgla dobrze i będzie ciągło sprzęgło.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
Od zawsze tak było czy coś robiłeś i teraz powstał problem. Ja miałem problem ze sprzęgłem ale u mnie okazało się że ktoś upiłować kawałek dźwigni sprzęgła tej przy skrzyni, w miejscu gdzie dociska ten element z kulkami. Chwila pracy spawarką i sprzęgło lala
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Motocyklem nigdy nie jeździłem przed rozbiórką, dopiero teraz złożyłem I staram się wyeliminować kwiatki.
Już raz napawałem tą dźwignię bo też tego garba praktycznie nie było jutro to poprawię jeszcze I odegnę I wtedy obaczym.

Hardy ten kopniak rusza motocykl dopiero na samym dole aż się zastanawiam czy to ma wogóle coś wspólnego ze sprzęgłem bo całą drogę w dół jedzie jakby był rozpięty a na samym dole jakieś 5 cm ruchu buta / dźwigni jakby wogóle nie puściło.
Odpowiedz
Nie powinien ciągnąć wcale.
Bez zajrzenia do środka raczej się nie obędzie.
Koledzy Poler i Dawid napisali dobre rady. Sprawdź to.
Stare łożysko wysprzęglika koniecznie wywal i wstaw cywilizowany zamiennik.
Te kulkowe to porażka. Samo sobie robi rowki i cały wysprzęglik przez to się 'skraca'
Możesz też mieć kijowa linkę, która zamiast przenosić siły pracuje sama w sobie.
Ja przyczyny szukał bym w kolejności
Linka, dźwignia, wysprzęglik, tarcze sprzęgła i kołki kosza.
Odpowiedz