Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie ładuje aku
Jadąc rano do roboty zapaliła mi się kontrolka ładowania dojechałem sobie spokojnie ale czy ktoś ma doświadczenia na ile mi może starczyć prądu? To jest 6 v instalacja z małym standardowym akumulatorem. Do chałupy mam z pięć kilosów no i nie chcę go pchać w połowie.
Dniepr Mt 12
Odpowiedz
Jeżeli masz zwykły przerywacz( mechaniczny) i będziesz jechał bez świateł spokojnie dasz radę.
Załóż do Dniepra woltomierz lub amperomierz. Będzie na bieżąco wiedział co się dzieje.
Odpowiedz
(06-03-2020, 11:11)gargamel napisał(a): Jeżeli masz zwykły przerywacz( mechaniczny) i będziesz jechał bez świateł spokojnie dasz radę.
Załóż do Dniepra woltomierz lub amperomierz. Będzie na bieżąco wiedział co się dzieje.
Odpowiedz
Na samym akumulatorze ze 100 km zrobisz. Warunek to jazda bez świateł i unikanie miasta. Tam prąd zje sam stop.
Odpowiedz
Dzięki serdeczne dotarłem do chałupy ?.
Odpowiedz
To teraz diagnoza i szukanie ładowania Smile

Pozdrawiam
Tomek
"Łune takie chodziły panie!"
Odpowiedz
No jutro od rana podłubie troszkę, tylko dokształce się najpierw z miernika co gdzie wsadzić
Odpowiedz
Proponuję najpierw pradnicę sprawdzić na moto. Odłącz przewody od prądnicy. "Sz" do masy a "ja"do żarówki 12v. Oczywiście żarówka tez do masy. Jak tu:
https://youtu.be/CGv9yezZCBs

Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
Jak żarówka się zapali podczas pracy silnika  (ew.przepali na wys.obrotach ) to przyczyny szukaj w reglerze.

Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
końcówka ta co nakłada się zębatkę postanowiła oddzielić się od wirnika tak ładnie że zacząłem się zastanawiać  czy to tak nie powinno być ?. To spowodowało że zacząłem się zastanawiać czy dobrze wsadziłem prądnicę, może za mocno  koło zębate wałka cisnęło na wałek wirnika? Starałem się z wyczuciem ale może jest na to inny sposób?
Odpowiedz
Ja u siebie, wprawdzie alternator ale działanie podobne, ustawiałem następująco. Odpalałem silnik i na ładującym powoli obracałem do momentu aż przestał hałasować i jednocześnie nie jęczał za mocno. Może nie jest to książkowy sposób, ale u mnie dziala
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Kudłaty, dzwon. 691030074

Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
(24-03-2020, 17:00)kudłaty napisał(a): końcówka ta co nakłada się zębatkę postanowiła oddzielić się od wirnika tak ładnie że zacząłem się zastanawiać  czy to tak nie powinno być ?. To spowodowało że zacząłem się zastanawiać czy dobrze wsadziłem prądnicę, może za mocno  koło zębate wałka cisnęło na wałek wirnika? Starałem się z wyczuciem ale może jest na to inny sposób?

Ale jaka końcówka?
Odpowiedz
Pękła końcówka wirnika ta co wkłada się zębatkę i nakrętkę.
Odpowiedz
Przejdź na alternator i zapomnisz o 'walkach z prądem'
Jedna z lepszych rzeczy jakie zrobiłem u siebie to wsadzenie altka denso.
Prądem mogę handlować Wink
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości