Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sprężyny sprzęgła dolniak
Nie mogę znaleźć wątku ale gdzieś było że można wsadzić co drugą sprężynę mocniejszą. mam dodatkowe sprężyny zaworowe których zwoje są grubsze ale szerokość sprężyny jest taka sama, tak sobie myślę że jakbym przyciął je troche krótsze to może by grało. Kombinował ktoś czy lepiej nie?

Kuba
Odpowiedz
A co chcesz w ten sposób uzyskać? Twardszą klamkę i mniej precyzyjne załączanie czy zmniejszenie poślizgu tarcz? Jak to drugie to najlepszą metodą jest zastosowanie dobrej jakości tarcz z czystymi okładzinami oraz gładkich przekładek. Jak to pierwsze to zaproponowana metoda będzie OK. Na poważnie to nie widzę sensu w takiej kombinacji ze sprężynami o różnej długości i sile nacisku.
Odpowiedz
Ja dorabialem takie sprezyny i jest rewelacja.W r100 na oryginalnych sprężynach z ruska i dwóch tarczach sprzegła z r100 z cieżkiego koła(muszą być dwie inne) sprzegło się slizgało na ostrym wstawianiu.Po zamontowaniu co drugą mocniejszych sprężyn to mi walek skrzyni ukręciło ale o ślizganiu się sprzegła na największym kacie zapomniałem.Długości dawałem takie same a sprężyny robione na zamówienie.
Do dolniaka zostaw oryginał bo to przecież mocą nie grzeszy ale miło wspominam Smile.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
Panowie, a może takie cuś rozwiąże problem ze slizga niem się, stosował ktoś?
https://www.olx.pl/oferta/tarcza-sprzegl...CwEX0.html
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Każda porządna tarcza z dobrej jakości okładzinami będzie działać prawidłowo o ile powierzchnia styku z przekładkami stalowymi będzie gładka, równa, bez przypaleń. W oryginalnym silniku (a nie piecu BMW o którym pisze Dawid1981) standardowe tarcze z takim sprężynami bez problemu dają radę o ile z silnika lub skrzyni nie cieknie olej. Jak te mechanizmy są "dziurawe" to i super-hiper tarcza nie pomoże. Jak jest sucho to na pewno będzie lepiej tylko pytanie po co przepłacać? Wykonanie okładzin w firmach naklejających je na dostarczone tarcze to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych za sztukę. Wydawać kilkakrotnie więcej oczywiście można, ale czy trzeba to każdy musi odpowiedzieć sobie sam.
Odpowiedz
Kto bogatemu zabroni Shy .
Piotr
Odpowiedz