Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tloki do k750
Jakie na dzień dzisiejszy są dobre tloki do dolniaka?
Odpowiedz
PF 126p lub Polonez.
[-] The following 1 user Likes andrzeja's post:
  • Dawid1981
Odpowiedz
Ja ponad 11 tysiecy zrobilem od remontu na Almotach z almotowskimi pierscieniami i nic sie nie dzieje. Drugi teraz robie tez na Almotach...
Ostre zakręty prostują myśli
Odpowiedz
Mam tłoki od Malucha i polecam je każdemu. Wadą takiego rozwiązania jest konieczność tulejowania cylindrów.
Za to Kaśka idzie jak zła.
[-] The following 1 user Likes gargamel's post:
  • Dawid1981
Odpowiedz
Z tego co pamiętam to tłoki od malucha miały przesunięcie sworznia, nie przeszkadza to w niczym?
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Jak założysz tłoki tak jak trzeba to nie może w czymkolwiek przeszkadzać.
Odpowiedz
Osobiście jeżdżę na tłokach z poloneza
Na almotach i na almotach pod pierścienie z lady
O maluchu widziałem jak jeździ
O dostępność malucha i poloneza to już bardzo ciężko
I temu zacząłem ten wątek może są jeszcze jakieś super tloki w sprzedaży?
Może almot ma jakieś pod produkcję lepszych tłoków?
Odpowiedz
(29-03-2020, 17:03)Goli napisał(a): Z tego co pamiętam to tłoki od malucha miały przesunięcie sworznia, nie przeszkadza to w niczym?

Raczej jest lepiej.Chodzi o zwrot tłoka z górnego maksymalnego położenia  w dolne bo odbywa się to lżej i silnik pracuje ciszej.
A jak założyć tłok to zasada jest jedna-patrząc przodem do rozrządu przesunięciem sworznia odwrotnie do kierunku obrotu wału ale tego nie wiedzą nawet niektórzy mechanicy co składają silniki i jak mu się zmaże strzałka która jest zazwyczaj do rozrządu to już nie wie hahahahha.
Ale nie wszędzie bo w silniku fiata cc700 co sie kręci w lewo daje się strzałkę do koła zamachowego i co ciekawe w książce do fiata cc700 jest błąd bo rysunek skopiowany z bisa a tam silnik sie kręci w prawo hahahahahah.Wielu mechaniorów poskladało odwrotnie tłoki we fiacie cc700 Smile)))-spece power.
Tu jest jak założyć tłoki z malucha do dolniaka ze strzałkami w kierunku wydechu.W którą stronę jest przesunięty sworzeń z osi tłoka widać po frezowaniu bocznym przy sworzniu.
Na maluchu dolniak jest najszybszy a na polonezie ma mega moment odrotowy z dołu ale polecam odciążyć sworznie tłokowe w obu przypadkach a najbardziej w polonezie bo sa max za ciężkie Smile i lipa będzie trochę.Algniot nie wytrzymał nigdy katu.Na maluchu spawałem dolnym w upale manetę przez 100-150 km i szedł aż miło a jak sie mu zaleje jeszcze olej millers 20W60 to będzie zadowolony.
[Obrazek: ab8648242921.jpg]
[Obrazek: a5d32402f6dd.jpg]

Kopiować kto nie wie bo znikną foty za kilka tygodni Smile.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
(29-03-2020, 15:45)siara napisał(a): Ja ponad 11 tysiecy zrobilem od remontu na Almotach z almotowskimi pierscieniami i nic sie nie dzieje. Drugi teraz robie tez na Almotach...

Daj mu na trasie w upale na maxa przez 50km Smilewiem wiem tak sie nie jeździ  dolniakiem hahahaSmile.
Odpowiedz
Dawid, robilem trasy po 1200 km w cieple dni. Przez rok natrzaskalem 11000 od remontu, od razu z koszem. Kaska byla w Bieszczadach, 2 x na Podlasiu, Polska B, Swieto Kosza, Ponidzie, Krawat, Glowaczow, Ilow...itp, itd. Czesc z wypraw z przyczepka Jenot.
Odpowiedz
(31-03-2020, 11:09)siara napisał(a): Dawid, robilem trasy po 1200 km w cieple dni. Przez rok natrzaskalem 11000 od remontu, od razu z koszem. Kaska byla w Bieszczadach, 2 x na Podlasiu, Polska B, Swieto Kosza, Ponidzie, Krawat, Glowaczow, Ilow...itp, itd. Czesc z wypraw z przyczepka Jenot.

Tak zgadza ale ja dolniakiem miałem na prostej  z wozem ciągle 100-110 (dyfer 8) na a4 w 35 stopniowym upale przez 100-150km - z górki było szybciej Smile..Uwierz mi że te tłoki co masz tego nie przeżyją bo to testowane juz było 3 razy ma luzach 10-12-14 setek ale jazdę delikatniejszą dają radę nawet na 8 setkach bo wiadomo ze luz wyjedzie szybko .Może kiedyś będzie okazja to się przejedziesz taki dobrym dolnym na maluchu.Każdy montuje co mu odpowiada a tłoki malucha w dolnym to żadna nowość bo setki osób to juz przerobilo 40 lat temu.
Odpowiedz
Zgadza sie. Wszystko zalezy do czego moto ma sluzyc. Ja poszedlem w standard. Nie scigam sie. Nie jestem maniakiem takich przerobek jak Ty. Twoj zaprzeg znam, bylismy razem juz na kilku spotkaniach- Buskie Klasyki, Kurdwanow. Podziwiam zaparcie w poprawianie osiagow, ale to nie moj styl. Chcialem tylko zaznaczyc, ze na Almotach sie da i naprawde sa niezle, w porownaniu z opiniami jakie kraza po sieci. Kiedys moze byly slabe, ale je chyba poprawili, bo u nas smiga kilkanascie zaprzegow na nich i daja rade...
Odpowiedz
Materiał oki ale konstrukcyjnie nie bardzo ze względu na zbyt wiele i zbyt szerokie pierścienie.
Poniżej zdjęcia wyczynowych tłoków .Podobne są montowane fabrycznie w niektórych samochodachSmile. Mnie konstrukcja tłoka z lat 30 rodem Ursus C360 raczej nie interesuje Smile ale jak ktoś chwali czemu nie i wiadomo że to najtańsze rozwiązanie ale tylko bogatych stać na tanie rzeczy Smile. Dolniakiem zrobiłem ponad 40 tyś km i po prostu nie umiałem tym jechać na autostradzie 70 bo czułem ze hamuje ruch i robi się dla wszystkich niebezpiecznie bo tam tiry grzeją po 100-110 więc zawsze spawałem gaz do oporu.Ale po fajnych terenach się fajnie pykało 50-80 i podziwiało krajobrazy Smile.Na polonezie czy maluchu przy takiej normalnej spokojniej jeździe idzie zrobić 40 tys km .Jeszcze przy takich olejach jakie są teraz i nie pisze o lubro czy venolu na których sam też jeździłem ale raczej ide do przodu cały czas z modyfikacjami,olejami,materiałami i ciągle coś testuje nowego hahahah.

[Obrazek: 6245a1ff3ee3.jpg]
[Obrazek: a54cca9a828d.jpg]
Odpowiedz