Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prądnica 6v
Witam, problem z ładowaniem, ze starej pradnicy poszedł dym i straciłem ładowanie, zakupiłem używaną niby sprawną, Moto nieladuje, odłączyłem przewody od pradnicy podłączyłem żarówkę do zacisku Ja a masę z silnika na SZ, po odpaleniu żarówka nawet nie zaświeci, masa jest napewno 
Pytanie jest takie w jaki inny sposób sprawdzić tą prądnice? Czy po takim sprawdzaniu można stwierdzić że prądnica jest wadliwa
Odpowiedz
Rozmontuj tą prądnicę, sprawdz stan szczotek, ja miałem podobny problem okazało się że płytka izolująca śruby do których się przykręca przewody była uszkodzona co powodowało zwarcie, dorobiłem ją z teflonu i wszystko jest ok.
Odpowiedz
Rozebrałem prądnice, czy ona ma być sucha w środku? Bo jest w oleju, przejrzałem ją skręciłem i zaczęło coś się dziać a mianowicie na wolnych obrotach gaśnie kontrolka a po dodaniu gazu kontrolka zapala się? I chodzi dość ciężko mam starą drugą chodzi lżej czy to wina łożysk?
Odpowiedz
simmer wymień

Pozdrawiam
Tomek
"Łune takie chodziły panie!"
Odpowiedz
(03-04-2020, 12:20)Szczepan 122 napisał(a): Rozebrałem prądnice, czy ona ma być sucha w środku? Bo jest w oleju, przejrzałem ją skręciłem i zaczęło coś się dziać a mianowicie na wolnych obrotach gaśnie kontrolka a po dodaniu gazu kontrolka zapala się? I chodzi dość ciężko mam starą drugą chodzi lżej czy to wina łożysk?

wymyj i nasmaruj tylne łożysko a zrobi jej się lżej - tam zazwyczaj jest zaschnięty smar - mocno utrudnia swobodne kręcenie
Odpowiedz
I przez to kontrolka może zapalać się podaniu gazu (tracić ładowanie)?
Odpowiedz
(03-04-2020, 13:41)Szczepan 122 napisał(a): I przez to kontrolka może zapalać się podaniu gazu (tracić ładowanie)?

Nie, ale już od oleju i innego syfu w środku może. Rozbierz jeszcze raz i dokładnie umyj, tam ma być sucho. I drobniutkim papierem ściernym przeczyść komutator oraz przerwy między jego segmentami. Sprawdź też czy nie wieszają się szczotki oraz zrób to co radzą wyżej
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Tak jak Panowie powyżej pisza pradnica musi buc sucha, lozyska wymienione na nowe lub nasmarowane, wymyj wirnik i korpus benzyna ekstrakcyjna tak usuniesz olej i wszystko powinno być ok. Powodzenia.
Odpowiedz
Ok, dzięki Panowie za rady,dam znać później
Odpowiedz
I jeszcze jedno. Po zmontowaniu wirnik bez problemu musi dać się obrócić ręką. Czasem docisk prądnicy (ta esowa blacha przyciskająca tył prądnicy) może spowodować deformację tylnego korpusu i przesunięcie z osi tylnego łożyska. Efektem może być również złe przyleganie szczotek.
Odpowiedz
Wymieniony simmer, nasmarowane łożyska, wymyta, wysuszona i lata , dzięki Panowie za pomoc Smile
Odpowiedz
(04-04-2020, 20:18)Szczepan 122 napisał(a): Wymieniony simmer, nasmarowane łożyska, wymyta, wysuszona i lata , dzięki Panowie za pomoc Smile
I jak to można człowiekowi na odległość pomóc aż dziw! Szerokości życze!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości