Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pojemności misek olejowych.
Gdzieś na zarchiwizowanej aukcji allegro znalazłem informację, że średnia miska olejowa to +450ml oleju więcej, a głęboka +900ml. Czy ktoś mógłby to skonfrontować z własnym doświadczeniem ?

Mam mały problem z ilością oleju jaką wlać.Dwa litry już jest, tylko, że dwa litry to ilość podawana przez fabrykę na zwykłą miskę, natomiast do średniej trzeba dodać jakąś ilość, pytanie jaką... Smile Chciałem się podeprzeć analogią z poziomem oleju w silniku nie modzonym no ale...wskazanie tego samego bagnetu przy dwóch litrach u mnie (średnia micha) i tam (zwykła), jest takie samo... co jest o tyle dziwne, że poziom oleju musi być niższy mniej więcej o zwiększoną głębokość michy.

Jakieś sugestie ?

Pozdr!
Krzycho
Jestem za młody na Heroda.
Odpowiedz
Co za różnica , poziom oleju jest zawsze taki sam , dolewasz tyle aby było ciut mniej niż max. Ważne aby zmieścić się pomiędzy min. a max.. Średnia micha to około 2,5 l ojeju do silnika.
Piotr
Odpowiedz
A czemu niby ma być niższy? Jaki sens wtedy miała by miska o zwiększonej pojemności? Górny poziom oleju ma być taki sam, niezależnie od pojemności miski i nie ma prawa dosięgnąć go wal korbowy. Czyli tak jak pisze kolega wyżej, lejesz według oryginalnego bagnetu.
Choć ja drugi sezon leje dużo powyżej maxa i nikt nie umarł...
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Wink 
(21-06-2020, 18:39)Goli napisał(a): A czemu niby ma być niższy? Jaki sens wtedy miała by miska o zwiększonej pojemności? Górny poziom oleju ma być taki sam, niezależnie od pojemności miski i nie ma prawa dosięgnąć go wal korbowy. Czyli tak jak pisze kolega wyżej, lejesz według oryginalnego bagnetu.
Choć ja drugi sezon leje dużo powyżej maxa i nikt nie umarł...

Zostałem źle zrozumiany - powinien być niższy, przy tej samej ilości wlanego oleju, bo micha głębsza, a jest taki sam przy wlanych dwóch litrach i tu i tu :SmileDlatego też zgłupiałem. Wiem, że trzeba dodać, pytanie ile.

Po namyśle wlałem dwa i pół litra, ewidentnie za dużo, olej był prawie pod korek, a jak ruszyłem kopniakiem, to wyleciał mi na buty Smile

Sciągnąłem nadmiar do poziomu nieco poniżej maximum na bagnecie. Z tym, że średnio mu ufam, lubią mieć bowiem dość losowo naniesione znaki.
Jestem za młody na Heroda.
Odpowiedz
U mnie ze średnią wchodzi około 2,4 L ale mam zewnętrzny filtr samochodowy ze smarta.
Bagnet pokazuje ciut (2-3mm) powyżej maksa i wszytko gra.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz