Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blokujący się przedni hamulec w k750
Witam szanownych kolegów, mam taki problem polegający na tym, że przednie koło blokuję się podczas naciśnięcia klamki hamulca, efekt jest taki że chcę zahamować dotykam lekko hamulca i następuje totalne zablokowanie się koła. Miałem taką sytuację wczoraj, lecę 40 km/h zablokowało mi koło na asfalcie, ściągało mnie na przeciwległy pas ruchu z opony jeden dym ?, szarpnąłem motocykl w tył odpuściło i znów mogę jechać dalej  i przez długi czas sytuacja się nie powtarza przez 4 lata 3 razy mi się to przytrafiło aż strach dotykać klamki. Łożyska w kole nowe bez luzów szczęki nowe, choć na starych też to miałem. Tarcza kotwiczna z jednym rospierakiem, macie jakieś pomysły na mój problem?
Odpowiedz
Niejeden maży o tak wydajnych heblach Smile. Na poważnie to myślę, że tarcza blokuje się swoim czołem o wnętrze bębna lub o rant na bębnie. Spróbuj dać dodatkową podkładkę na osi od środka tarczy między łożyskuem w kole i czołem tarczy. Inna przyczyna to zbyt zużyty rozpierak, który nie wraca na miejsce pod wpływem sprężyn ściągających szczęki.
Odpowiedz
Kurcze raczej to nie to, bęben lub tarcza kotwiczna przy tej silę by raczej pękła, coś raczej dotyczące szczęki są tam dwie jedna współbieżne druga przeciwbieżne i ta przeciwbieżną jakimś cudem blokuje w bębnie. Podejżewam że ta moja przypadłość to jakiś wyjątek
Odpowiedz
Obejrzyj dobrze czoło tarczy jak pisał Jerzy. Jeśli to ona to muszą tam być ślady po tej przygodzie.
Rozpierak też obejrzyj i dodatkowo miejsca oporu szczęk na tarczy.
Cudów nie ma. No chyba, że masz jeszcze luźne okładziny i Ci je wsówa pomiędzy bęben jak klin.
Jeśli to te ruskie klejone to całkiem możliwe. Mi klej kiedyś puścił po paru hamowaniach.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz
Dawno temu miałem takie coś w WSK, lekko dotknąłem hebel i była blokada. Tylko że w WSK za którymś razem łamało tarczę kotwicza, zmieniałem na inną i to samo. Ustąpiło to po wymianie szczek, spróbuj w tą strone
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Masz za duzy luz na rozpieraku .Mialem tak na tyle niedawno i wtedy zaciąga szczęki a po pewnym czasie naciśniesz i nie wraca po zatrzymaniu tylko jak ruszysz dopiero odbije.
Wymienilem tulejkę od rozpieraka w dyfrze dotaczając z brazu i jest super.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
Szczęki mam nitowane są ok, tarcza kotwiczna jest do wymiany bo ją wygięło podczas tego zdażenia, więc już mam drugą czekam jeszcze na prawą pochwę lagi bo ja też zgięło i będę testował. Mam jeszcze pytanko bo sprężyny do mocowania szczęk jak kupiłem motur miałem zamontowane do wewnątrz tarczy kotwicznej i ja też tak założyłem, ale fabrycznie są chyba na zewnątrz czy może tu jest jakiś pies pogrzebany?
Odpowiedz
Ja zawsze zakładam od wewnątrz, wtedy ładnie szczęki trzyma przy tarczy. Ale w temacie twojego problemu nie ma to znaczenia. No chyba że masz duuuuzo za słabe...
A ze szczęki nitowane to nic nie znaczy, nie masz jakichś na podmiankę, na prube?
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Mam, ale na starych prawie zużytych do zera też mi się to stało czekam na graty i testuje
Odpowiedz
Więc po założeniu drugiej tarczy kotwicznej, tych samych szczęk i przejechaniu 150km stwierdzam że puki co jest ok, gdzie był problem, nie wiem. Wydaje mi się że Dawid1981 był na dobrym tropie bo na rozpieraku mam duży luz i mogło przekosić szczękę. Dzięki za zainteresowanie
Odpowiedz
Hehe, kolejny uleczony przez Dawida, trza mu jakieś wyróżnienie dać.
мт- одиннадцать
Odpowiedz