Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ciche koła rozrządu
Siemanko. Czy ktoś z Was użytkuje cichy rozrząd od Pawła z Koszalia? Zastanawiam się nad zakupem, cena nie mała - 1 tys zł. Ciekaw jestem jak z ich trwałością
Odpowiedz
Poczytaj tu o cichym rozrządzie.
http://forum.redmotorz.eu/showthread.php...rz%C4%85du
Niedawno zakończyłem 'testy'
Nigdy więcej.
Dobry ruski nie jest zły i nie tak głośny.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz
(06-09-2020, 19:16)Hardy napisał(a): Poczytaj tu o cichym rozrządzie.
http://forum.redmotorz.eu/showthread.php...rz%C4%85du
Niedawno zakończyłem 'testy'
Nigdy więcej.
Dobry ruski nie jest zły i nie tak głośny.
Odpowiedz
Hardy, czytałem o tych aluminiakach,  też miałem je zakładać. Ale po tym co przeczytałem zrezygnowałem. Koło od Pawła z Koszalina nie jest aluminiowe, jest wykonane z jakiegoś tworzywa "teflonopodobnego", nie wiem dokładnie z czego ale podobno daje radę.
Stalowe też mogą być ciche, jak po montażu mamy mały luz, powiedzmy 0.1 mm, ale różnie z tym bywa, zależy jak blok wykonano. U siebie w emce przekładałem bebechy z nowego silnika K-750 i jak złożyłem to 0.2-0.25 miałem luz na rozrządzie. Finalnie założyłem współcześnie dorobione małe koło i luz był 0.05 i cicha praca.
Odpowiedz
A to pytasz o jakieś inne. Tego z tworzywa nie widziałem nigdy na żywo. Sam jestem ciekawy jak to się sprawdza.
Odpowiedz
Silniki z cichymi kołami rozrządu są faktycznie ciche bo wszystkie szybko przestają działać Smile. Jeszcze nie czytałem by inaczej kończyły się takie eksperymenty.
[-] The following 1 user Likes Jerzy's post:
  • Hardy
Odpowiedz
Nie lepiej zalozyc ruskie stalowe, ale przerobic otwor olejowy w bloku, zeby byl wyzej? Wtedy bedzie rozrzad pracowal w oleju i bedzie ciszej.
Ostre zakręty prostują myśli
Odpowiedz
Dobre radzieckie żeliwne śmigaja nawet 30 tys na kacie Smile.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
Ja będę testował z klasyk Moto ameliniowe
Odpowiedz
Myślę, że nie jest to ich produkcja a tylko sprzedają koła Tomaszewskiego.
Jak skończyła się moja przygoda z tymi kołami możesz poczytać w poprzednich postach.
Ale testuj.... a może Tobie uda się przejechać na nich więcej niż 1000 km.
Odpowiedz
Ja mam koła rozrządu od Pawła z Grudziądza. Elegancka produkcja, szlifowane zęby. "Cicho jak w kościole, po śmierci organisty" Big Grin Big Grin  Polecam. Trzy lata temu dałem za nie 500 złotych.
Odpowiedz
Kolega kupował te od Pawła Wyrębiaka z Grudziądza, ale jeszcze nie montował. Też się nad nimi zastanawiam i chyba je założę, plusem jest to że jak się zamontuje i będzie za duży luz, (bo wiadomo na jednym bloku będzie ok, a na innym nie) to wymieni na inną selekcję
Odpowiedz
Tutaj też selekcja jest różna i luz ma być 0.1mm a przecież jakaś gwarancja jest
Odpowiedz