Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ciche koła rozrządu
Siemanko. Czy ktoś z Was użytkuje cichy rozrząd od Pawła z Koszalia? Zastanawiam się nad zakupem, cena nie mała - 1 tys zł. Ciekaw jestem jak z ich trwałością
Odpowiedz
Poczytaj tu o cichym rozrządzie.
http://forum.redmotorz.eu/showthread.php...rz%C4%85du
Niedawno zakończyłem 'testy'
Nigdy więcej.
Dobry ruski nie jest zły i nie tak głośny.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz
(06-09-2020, 19:16)Hardy napisał(a): Poczytaj tu o cichym rozrządzie.
http://forum.redmotorz.eu/showthread.php...rz%C4%85du
Niedawno zakończyłem 'testy'
Nigdy więcej.
Dobry ruski nie jest zły i nie tak głośny.
Odpowiedz
Hardy, czytałem o tych aluminiakach,  też miałem je zakładać. Ale po tym co przeczytałem zrezygnowałem. Koło od Pawła z Koszalina nie jest aluminiowe, jest wykonane z jakiegoś tworzywa "teflonopodobnego", nie wiem dokładnie z czego ale podobno daje radę.
Stalowe też mogą być ciche, jak po montażu mamy mały luz, powiedzmy 0.1 mm, ale różnie z tym bywa, zależy jak blok wykonano. U siebie w emce przekładałem bebechy z nowego silnika K-750 i jak złożyłem to 0.2-0.25 miałem luz na rozrządzie. Finalnie założyłem współcześnie dorobione małe koło i luz był 0.05 i cicha praca.
Odpowiedz
A to pytasz o jakieś inne. Tego z tworzywa nie widziałem nigdy na żywo. Sam jestem ciekawy jak to się sprawdza.
Odpowiedz
Silniki z cichymi kołami rozrządu są faktycznie ciche bo wszystkie szybko przestają działać Smile. Jeszcze nie czytałem by inaczej kończyły się takie eksperymenty.
[-] The following 1 user Likes Jerzy's post:
  • Hardy
Odpowiedz
Nie lepiej zalozyc ruskie stalowe, ale przerobic otwor olejowy w bloku, zeby byl wyzej? Wtedy bedzie rozrzad pracowal w oleju i bedzie ciszej.
Ostre zakręty prostują myśli
Odpowiedz
Dobre radzieckie żeliwne śmigaja nawet 30 tys na kacie Smile.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
Ja będę testował z klasyk Moto ameliniowe
Odpowiedz
Myślę, że nie jest to ich produkcja a tylko sprzedają koła Tomaszewskiego.
Jak skończyła się moja przygoda z tymi kołami możesz poczytać w poprzednich postach.
Ale testuj.... a może Tobie uda się przejechać na nich więcej niż 1000 km.
Odpowiedz
Ja mam koła rozrządu od Pawła z Grudziądza. Elegancka produkcja, szlifowane zęby. "Cicho jak w kościole, po śmierci organisty" Big Grin Big Grin  Polecam. Trzy lata temu dałem za nie 500 złotych.
Odpowiedz
Kolega kupował te od Pawła Wyrębiaka z Grudziądza, ale jeszcze nie montował. Też się nad nimi zastanawiam i chyba je założę, plusem jest to że jak się zamontuje i będzie za duży luz, (bo wiadomo na jednym bloku będzie ok, a na innym nie) to wymieni na inną selekcję
Odpowiedz
Tutaj też selekcja jest różna i luz ma być 0.1mm a przecież jakaś gwarancja jest
Odpowiedz
Koła rozrzadu kup od Pawła z Grudziądza, m72 russian motorbikes. Są świetnej jakości, dobrze przemyślane. Zęby są szlifowane. Duże koło jest w połowie z Alu i w połowie z tworzywa. Nie bój się tworzywa bo to jest tak opanowane ze będzie działało i działało. Nie będę pisał co to za materiał ale kawałek płyty nie mało kosztuje. Ja powiem tak koła rozrządu nic nie dają ale jak chcesz mieć ciszę to te jak najbardziej. Nie ma problemu w luzujacym się gniazdem jak w jackowych
Odpowiedz
Nie polecam kół aluminiowych.
Odpowiedz