Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nierówna praca silnika - Dniepr, POMOCY :)
Witam,

Rozpocznijmy od tego, że mam motocykl Dniepr M10, który ostatnio padł. Okazało się, że rozsypał się przerywacz zapłonu. Dokupiłem go i zamontowałem, ale brakowało iskry. Próbowałem ustawić zapłon samemu, ale nie wyszło to dobrze. Opierałem się na znakach na (chyba) kole zamachowym. Znaki są nabite 3-krotnie. Przekręcając silnikiem widać 3 punkty poziome, po nich znajduje się 1 punkt, a następnie również w krótkim odstępie są kolejne 2 punkty. Ustawiłem zapłon w położeniu 2 punktów - iskra się pojawiła i silnik zapalił ( udało się przejechać kawałek Smile  ) po czym zgasł i później odpalił tylko na zaciąg( linka i samochód). Po wyłączeniu pojawił się znowu problem z iskrą i odpalaniem. Ustawiłem go ponownie w tym samym położeniu(2 punktów) i udało się odpalić, ale po krótkiej pracy padł ponownie. Następnie wyregulowałem zapłon na pierwsze położenie(3 punkty) i silnik zadziałał, ale pracuje nierównomiernie. I tutaj rodzi się moje pytanie/a: Czy powinienem zmienić położenie na to z 1 punktem? Czy coś innego może powodować tą nierównomierną pracę silnika.

Pozdrawiam,
Marian
Odpowiedz
Rozumiem że zapłon ustawiasz na rozchylonych i zablokowanych ciężarkach?
A tak poza konkursem to twój pierwszy post powinien raczej być w powitalni...
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Po pierwsze powitalnia.
Po drugie kto z nas ma wiedzieć co za znaki masz na kole. Z tego co opisujesz to mogą być jakieś ślady po śrubokręcie albo przecinaku.
Jak nie masz pewnych znaków to poszukaj na forum było jak je samemu wyznaczyć.
Mimo wszystko rusek to nie wueska.
boxer ponad wszystko
Odpowiedz
Zobacz czy tej blaszki co idzie na przyspieszacz nie obróciłeś o 180 stopni .Daj ja odwrotnie i wtedy zobacz.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz