Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rama wózka mw 750
Proszę o diagnozę( w ramach e-porady): czy to ja mam krzywe oko, czy rzeczywiście rama wózka jest" zwinklowana"?
Dla ułatwienia dodam, że kilka lat temu w tzw. trasie rama pękła w okolicy stopnia wózka i została zespawana w przydrożnym warsztacie. Ktoś, kiedyś mi tłumaczył, że wtedy mogło dojść do" skrócenia" tej części ramy i stąd to" zwinklowanie". Jak to sprawdzić? Dwie równe i dość długie deski przykręcone do ramy powinny pokazać, czy rury są równoległe, czy nie, a jeśli nie, to w jakim stopniu. Nie zauważyłem jakiegoś dramatycznie dużego zbierania bieżnika opony, ani ściągania zestawu w trakcie jazdy, więc może " tak ma być"?

[Obrazek: wozekboczny8d19e1.md.jpg]
[Obrazek: wozekboczny6c0cb8.md.jpg]
[Obrazek: wozekboczny7e2de9.md.jpg]
[Obrazek: wozekboczny531c9d.md.jpg]
Odpowiedz
I jeszcze kilka fotek:

[Obrazek: wozekbocznyfbb5e.md.jpg]

[Obrazek: wozekboczny3b25c8.md.jpg]

[Obrazek: wozekboczny2ed0df.md.jpg]
Odpowiedz
Jak się dobrze jedzie może być . Nie masz czegoś podłożonego pod koło wózka albo jakaś dorobiona za długa tulejka bo jakby opona miała iść lekko bliżej rury kosza z co najmniej 10mm ale może mi się wydaje.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
Wahacz powinien iść równolegle do ramy. Pytanie co jest krzywe. Najbardziej prawdopodobne, że mocowania wahacza są przesunięte względem siebie i w konsekwencji wahacz z kołem idą "na zewnątrz". Ja bym to wyprostował poprzez odpowiednie pocięcie i ponowne zespawanie ramy. Trzeba mieć jednak czym to zrobić i umieć wykonać spawy. lub mieć dostęp do fachowca. No i musi się chcieć Smile.
[-] The following 1 user Likes Jerzy's post:
  • Ural63
Odpowiedz
Albo dopasować błotnik do koła jeśli się dobrze jeździ i tak zostawić
Odpowiedz
(21-10-2020, 17:25)Jerzy napisał(a): Wahacz powinien iść równolegle do ramy. Pytanie co jest krzywe. Najbardziej prawdopodobne, że mocowania wahacza są przesunięte względem siebie i w konsekwencji wahacz z kołem idą "na zewnątrz". Ja bym to wyprostował poprzez odpowiednie pocięcie i ponowne zespawanie ramy. Trzeba mieć jednak czym to zrobić i umieć wykonać spawy.  lub mieć dostęp do fachowca. No i musi się chcieć Smile.

Ja bym zadał inne pytanie bardziej stosowne do tych wszystkich ram i całej konstrukcji .Pytanie brzmi:
Co tam jest proste ?????????????Smile bo chyba będzie na to łatwiej odpowiedzieć Smileahahahahah .Ja właśnie w tym miejscu to poprawiałem w jednym zaprzęgu przez nacięcie ,zagrzanie ,wyprostowanie i spawanie ale miałem koło bardzo rozkraczone i tak była rama pospawana w fabryce Smile heh
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz