Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
docieranie dniepra
witam!

Mam problem. Podczas jazdy dnieprem od czasu do czasu blokuje mi koło tylnie, gaśnie silnik. 
Gdy nacisne sprzegło [zwolnie i puszcze je] to wszystko wraca do normy.

p.s wymienialem panewki i pierścienie.
Odpowiedz
Czy gdy zgaśnie silnik możesz go kopką obrócić?
Odpowiedz
Miałem kiedyś podobne jaja w Jawie TS350, jechała, nagle blokada silnika. Wystarczyło pomęczyć kopką lub czasami na biegu szarpnąć do tyłu i znów jechała. Czasem dwa dni czasem 2 minuty. Winne okazało się łożysko kulkowe na wale, zmielił się koszyczek trzymający kulku w równych odstępach. Puki były w różnych miejscach, jechało, jak zebrały się w jednym miejscu, blokowało wał. Sprawdzałeś łożyska czy tylko wymieniłeś panewki?
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Witam jak mi zablokuje koło wystarczy wcisnąć sprzęgło i zwolnic poczym puścić i motor jedzie dalej lub zatrzymać się i odpala od pierwszego kopa
Odpowiedz
(13-11-2020, 08:53)Jerzy napisał(a): Czy gdy zgaśnie silnik możesz go kopką obrócić?

Witam jak mi zablokuje koło wystarczy wcisnąć sprzęgło i zwolnic poczym puścić i motor jedzie dalej lub zatrzymać się i odpala od pierwszego kopa
Odpowiedz
Jeszcze wymieniłem olej w skszyni biegów
Odpowiedz
Jeśli taka operacja jak wciśnięcie sprzęgła i ponowne jego zwolnienie powoduje zlikwidowanie blokady to stawiam na łożyskowanie wału korbowego. Czy przypadkiem nie zastosowałeś dwóch łożysk rolkowych zamiast jednego kulkowego i jednego rolkowego? Przy dwóch rolkowych lub jakimś luzie wzdłużnym na wale może dochodzić do zakleszczania koła zamachowego o karter lub korpus skrzyni biegów bo cały wał może się swobodnie przemieszczać.
Ponadto niewłaściwe zamocowanie koła zamachowego na stożku może też powodować blokowanie go. Tyle, że było by to słyszalne jako wyraźny pisk lub łomot.
Następna możliwa przyczyna, luz wzdłużny ataku w dyfrze. Przemieszczający się będzie działał jak hamulec stożkowy. Co prawda wciśnięcie sprzęgła raczej by go nie zwolniło, ale w radzieckich motocyklach oczywistości nie są takie oczywiste.
Odpowiedz
Wymieniłem tylko panewki i pierścienie, wał był w porządku więc go nie ruszałem, łorzysk też nie ruszałem. Po wymianie oleju w skrzyni, zauważyłem że dźwignia zmiany biegów nie sygnalizuje zmiany biegów, tylko lata strasznie luźno. Czy to może być wina skrzyni?
Odpowiedz
Może.Nie sama dźwignia, bo za jej luźne latanie może odpowiadać uszkodzona sprężyna. Znaczne zużycie części skrzyni biegów (padnięte łożyska czy brak dystansowania) może powodować wskakiwanie 2 przełożeń jednocześnie i blokowanie mechanizmu.
Odpowiedz
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, posprawdzam wszystko i dam znać ?
Odpowiedz
MasakraSmile. A jak dokręcałeś koło zamachowe i śruby od tarcz sprzęgłowych? Miałeś wzdłużny luz na wale? Mi to wygląda że zamach trze o skrzynie z jakiegoś powodu Smile.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
To ja tylko spytam czy przed wymiana panewki i pierścieni było wszystko dobrze ?
Bo twoje objawy tak jakby się coś przycierało
Odpowiedz