Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Napęd na kosz "nowy" Ural
Czołem, czy ktoś miał na stole napęd na kosz od "nowego" Urala? Może jakieś zdjęcia wnętrzności ? Jak ma się do napędu z Kijowa ? 
Z tego co wiem, jest na sztywno, bez mechanizmu różnicowego, można go odłączać. I  tyle wiem. Ciekaw jestem, jak z wytrzymałością w porównaniu z Dnieprowymi... ?

Dnieprowy znam dobrze.

Chodzi mi po głowie ewentualne zastosowanie takiego napędu do przeszczepa na piecu BMW.
Odpowiedz
http://cvkustoms.com/PDF/Part_3D_Full_Ti...n_Diff.pdf

to jest tylko dołączanie koła jak się w błoto wjedzie.
Tylko, czy to jeszcze RuseK?
[-] The following 2 users Like Michal_'s post:
  • astride, szable
Odpowiedz
dzięki , opracowanie pdf faktycznie wyczerpuje temat oraz zachęca mnie do zapolowania na taki zestaw.
Odpowiedz
Zawsze myślałem że w nowym uralu to jakieś ekstra super rozwiązanie, napęd bezawaryjny na dwa koła, a tu tylko dołączany kosz na sztywno, Eeeeeeeee..........
Bo liczy się droga, nie cel.
Odpowiedz
Takie rozwiązanie jest prostsze, tańsze a w terenie lepsze. Nowy Ural kosztuje krocie, produkowany jest w jednostkowych ilościach (w porównaniu z markami z UE czy Japonii) więc wodotryski nie sprzedawały by się. Prawa ekonomii na to nie pozwalają. Dla potrzebujących czegoś więcej pozostaje samodzielna rzeźba lub wykorzystywanie napędu z Dniepra MT16.
Odpowiedz
(22-01-2021, 09:25)Jerzy napisał(a): Takie rozwiązanie jest prostsze, tańsze a w terenie lepsze. Nowy Ural kosztuje krocie, produkowany jest w jednostkowych ilościach (w porównaniu z markami z UE czy Japonii) więc wodotryski nie sprzedawały by się. Prawa ekonomii na to nie pozwalają. Dla potrzebujących czegoś więcej pozostaje samodzielna rzeźba lub wykorzystywanie napędu z Dniepra MT16.

No i z tym dnieprowym napędem miałem raz przygodę - zbudowałem sobie napędowca na bazie MT16 z piecem R80. Zrobiłem w sezonie 8k km, odwiedziłem kilka zlotów , trasa wakacyjna na Węgry, użytkowałem moto zgodnie z przeznaczeniem ani nie ostro ani nie delikatnie. I niby wszystko ok... Ale kontrolując stan napędu co jakiś czas, widziałem jak wszystko w oczach schodzi...  R80 za mocno targa zespołem napędu, a dwa koła stawiają jednak duży opór, gdzieś ten moment obrotowy musi się podziać...  Jak się bardziej konkretnie lata, to zużycie zespołów napędu jest na nieakceptowalnym poziomie. Jeszcze jeden sezon bym w tym stylu przjeździł, i już bym musiał nowych części napędu szukać. Ja już do tej rzeki nie wejdę raczej. Dla tego właśnie przyglądam się 2WD Urala...
Odpowiedz
Doskonale wiem, że napęd Dniepra z trudem znosi moc oryginalnego silnika a przy BMW wymięka. Niestety z Uralem może być niewiele lepiej. Na którejś edycji Kaziuków byli ludzie na nowych Uralach i mieli problemy z napędem w czasie jazdy po zwykłych błotnistych drogach a nie jakimś ekstremalnym ofrodzie. Oglądając filmiki na youtubie zobaczyłem, że wielu użytkowników ma podobne odczucia. U nich zawodzą drążki napędowe (ukręcają się) oraz przeguby krzyżaki. O sprzęgiełku gumowym nie wspominam, bo to znany wszystkim problem radzieckich bokserów. Jeżdżący ekstremalnie zastępują krzyżaki przegubami homokinetycznymi, a za drążki napędowe służą półosie samochodowe. No i największym problemem zdobycia zestawu napędowego do urala jest jego unikalność w przyrodzie i wynikająca z tego cena.
Odpowiedz
Konrad, dobre opony, maneta do oporu i się wyjedzie bez napędu Smile
Kawał żelastwa .......
[-] The following 1 user Likes fryta's post:
  • astride
Odpowiedz
(22-01-2021, 12:56)fryta napisał(a): Konrad, dobre opony, maneta do oporu i się wyjedzie bez napędu Smile
Polemizował bym.

Mnie od jakiegoś czasu nic się nie ukręca.
Ale ja jeżdżę po emerycku.
boxer ponad wszystko
Odpowiedz
Dobry zawias, wysoko zawieszony motocykl, szeroka guma, silnik na ciężkim kole i to musi dobrze jechać w terenie Smile
Kawał żelastwa .......
Odpowiedz
Pany, a ja was podziwiam, włożone w sprzęty miliony cebulionow, setki roboczogodzin, a potem ogniem w bagno żeby wszystko zdemolować, poukrecac, zmielić i na nowo robić.
Może ja już stary jestem, może sentymentalny ale mi by było szkoda mojej własnej pracy.
мт- одиннадцать
[-] The following 1 user Likes Goli's post:
  • astride
Odpowiedz
Bo to jest nie kończąca się historia , tu niema happy endu  , to jest miłość bez wzajemności.
Piotr
[-] The following 2 users Like POLER's post:
  • astride, Michal_
Odpowiedz
Fryta co masz na myśli mówiąc silnik na ciężkim kole? Pytam bo nie wiem.
Bo liczy się droga, nie cel.
Odpowiedz
W BMW były montowane ciężkie i lekkie koła zamachowe. Fryta ma na myśli ciężkie koło zamachowe od Bremy albo nawet ciężkie sprzęgło ruskie zmotane z piecem BMW. To najcięższa możliwa opcja.
Odpowiedz
Chodzi o koło zamachowe.
W piecach BMW spotyka się ciężkie i lekkie.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz