Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wałek rozrządu
Znalazłem wałek rozrządu do dolniaka na aliexpress , cena o wile niższa niż na allegro , /około 42 dolce/
I oto moje pytanie.

Czy ktoś to już testował , jak to wygląda jakościowo
Szukam też kół rozrządu ale u chińczyka nie mogę znależdz
darek
Odpowiedz
Nie lepiej zaoszczędzić i kupić raz a dobrze wałek od świątka
Odpowiedz
Mój sąsiad z bloku kupił na aliexpres od sprzedawcy bodajże CJK750, w porównaniu do zajeżdżonego oryginału był równy, i o wiele precyzyjniej wykonany. Przy operacji wymiany okazało się niezbędnym wymienić także napęd pompy oleju, bo koło ślimakowe było zajechane. Od tego czasu nie słyszałem, aby narzekał, ale nie jeździ też wyczynowo i dużo, używa motoru raczej okazjonalnie, w ciepłe dni.
W zasadzie bez większego pojęcia co i jak wymieniłem mu wałek, ustawiliśmy luz i zapomniał o sprawie, kierując się zasadą: " wolę sam kupić chiński, niż kupić od cwaniaka, co zakopie go w ogródku w celu postarzenia i sprzeda zawiniemy w papier do wypieków ".
[-] The following 1 user Likes Buniax's post:
  • Goli
Odpowiedz
Ale wałek od Swiątka to jest z nowy produkt konkretnej polskiej renomowanej firmy - nie od cwaniaka, majora czy tym podobnych...!! Twoja kasa - Twoje ryzyko.  Kupowałem u nich dwa wałki, jeden wyciągałem z  silnika po ok. 10.000km bo padł wał korbowy i silnik poszedł na stół, no i zero śladów zużycia! Dlatego polecam.
Ema, Kacha, WSK, Road King.

..wolny wydech i wolne życie!!!

Odpowiedz
Dzięki za pomoc .
Wałek już zakupiony na aliexpress .
Jest to pierwszy mój zakup u chińczyka ale patrząc po cenach jakie mają na pewno nie ostatni .
darek
Odpowiedz
Ja bym sie bal to zakladac, szkoda czasu i nerwow. Staram sie unikac chinskich czesci jak tylko moge. Walek u Swiatka kupowalem na jesieni i kosztuje 362 zl + darmowa wysylka, byl u mnie na drugi dzien. Szklam sie odbytu nie obetrze, znaczy mozna, ale czlowiek zaluje po fakcie...
Ostre zakręty prostują myśli
[-] The following 1 user Likes siara's post:
  • Hardy
Odpowiedz
Też mam Świątka i działa. Są rzeczy na których nie oszczędzam bo mnie na to nie stać.
Ale mamy ochotnika - testera co sprawdzi chińczyka.
Darku nie zapomnij tylko zdać relacji z zakupu i użytkowania. Tak dla potomnych.
I oby nie skończyło się tak jak moja przygoda z cichymi kołami rozrządu, których nie polecam.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz
Ja tez mam od swiądka
Oby dobra chińska cena nie szła w parze z chińską tandetą
Także czekamy na relacje
Odpowiedz
Też mnie ciekawi jak to będzie wyglądać ale z oceną trzeba będzie poczekać miesiąc .
Piszecie że unikacie chińczszyzny , ciekawe jak skoro 90% procent ogłoszeń to towar z Chin .
Pozostaje 10% ogłoszeń ,aha to te z wałkiem rozrządu od świądka
Nie mówię że wałek od świądka jest zły , dla mnie jest po prostu za drogi .
darek
Odpowiedz
Jak dostaniesz do ręki ten chiński wałek to sprawdź go pilnikiem. Przesuwając pilnik po powierzchni krzywki zobaczysz czy jest twarda. Jak pilnik będzie ją rysował to niestety długo ta tania część nie popracuje.
Odpowiedz
Otóż jak się trochę poszuka to wcale nie jest się skazanym na części z Chin. Jest wiele firm, osób prywatnych które produkują, dorabiają, przerabiają i tak powstają części które warto kupić. Z nikim kłócił się, spierał nie będę, ale dużo już cebulionów utopiłem w tych pojazdach i swoje zdanie/doświadczenie mam.
Ema, Kacha, WSK, Road King.

..wolny wydech i wolne życie!!!

Odpowiedz