Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wszystko i nic !!!
Tak mi się umyśliło żeby założyć taki nowy temat, co by nie zakładać za każdym razem nowych, czasami bez sensownych i nie potrzebnych tematów, ktoś powie że po to jest ShoutBox, ale tam wszystko znika po czasie, a jak się Bosom nie spodoba mój pomysł to niech go wywalą :wink:

A więc chciałem zapytać jak tam u Was Święta Panowie, bo u mnie tuż tuż :mrgreen: :

[Obrazek: p1100635hi8.th.jpg]
mniam mniam
Odpowiedz
cóż, kupujesz litr spirytusu i z 6 porterów. Sprawdzasz czy spirytus jest dobry. To samo robisz z porterem. Przygotowujesz sobie duuuży garnek . Msisz jeszcze kupic dużo cukru i cukier wanilinowy.
Wlewasz do garneka wszystkie portery i powoli podgrzewasz tak długo żeby były maksymalnie ciepłe ale się nie zagotowały. Co jaiś cza oczywiście sprawdzasz jak są podgarzane. Najlepiej jak ich kpisz z 8. Spirytus zanim wlejesz spróbuj czy to ie woda. Jak już podgrzejesz poetery to wsypujesz cukry. Ja tak wsypałejm 2 szklanki cukru i 4 waniliowe w torebkach. Mieszasz i mieszasz az się rozpuszcza. Potem wyłacz gaz bo beziesz wlewał spirytus. Wlej go z litr i zamieszaj. Aaaale!!!najprew go sprobuuj. Jak juz wpejesz spiryt to wymieeszaj i poczekaj az wystygnie i do butelrki :wink:

a tak na poważnie, mój przepis to:
1 litr spirytusu
6 butelek piwa porter 0,33l (ja kupuję Żywca)
4 torebki małe cukru waniliowego
ok 0,5 kg cukru

dla smaku można manewrować ilością cukru, spirytusu i ew. dolać wody przegotowanej(nie wskazaneWink)
Ważne: nie zagotować piwa przy podgrzaniu, wyłączyć gaz przed dolewaniem spirytusu żeby się nie podpalić, no i zrobić wszystko z 2 tyg przed spożyciem bo to powinno dojrzećWink

Cezar, znajdziesz chwilkę to napisz czy robisz podobnie bo mnie to ciekawi. Mam nadzieję ze zrobimy niedługo degustację :mrgreen:
Odpowiedz
No to teraz ja zarzucę mały przepisik na "CYTRYNÓWKĘ".
A więc, po kolei:
Bierzemy:
1 litr spirytusu;
8 dojrzałych cytryn;
1 szklanka cukru;
1 litr wody niegazowanej;
Cytryny, po wcześniejszym dokładnym umyciu, wrzucamy w całości na 24h do naczynia ze spirytusem. Po upływie tego czasu odlewamy spirytus. Z litra przygotowanej niegazowanej wody odlewamy szklankę, resztą zaś zalewamy cytryny na 3-4 godziny (można nawet na 24).
Pozostawioną szklankę wody zagotowujemy rozpuszczając w niej cukier. Cytryny kroimy i wyciskamy z nich sok, odcedzając. Mieszamy wszystkie składniki i odstawiamy n 14 dni.

Po upływie tego czasu przechodzimy do degustacji. Smakuje jak lemoniada, pyszota :mrgreen:

Po prostu palce lizać :mrgreen:
Odpowiedz
Stepa fajnie by było tak polatać, tylko co zrobić z lękiem wysokości :mrgreen:

A tym czasem Panowie mam dla was zagadkę. :grin:
A mianowicie czego tu jeszcze brakuje:
https://picasaweb.google.com/kazjusz/Sil...6257812162

może będzie jakaś nagroda jak ktoś wszystko zgadnie :wink:
p.s. tylko nie liczcie podkładek pod śruby i nakrętki, prądnicy, palca, kopułki i sprzęgła.

Pozdrówko
Odpowiedz
Głowic nie widać , pokrywy zapłonu i zakrętki napędu pompy.
O to chodziło, czy podpucha :?:
Odpowiedz
andriej napisał(a):Głowic nie widać , pokrywy zapłonu i zakrętki napędu pompy.
O to chodziło, czy podpucha :?:

do tego jeszcze klin kola zamachowego i uszczelki podpory tylnej walu.

[ Dodano: 15 Marzec 2009 ]
i pokrywek zaworow
zrobione sierpem i mlotem
Odpowiedz
Zawory, zabezpieczenia zaworów, szpilki silnika, simmering wałka rozrządu, uszczelki pod głowice :razz:
K-750 M 1968r.
Odpowiedz
Kaziu poszedł na łatwiznę i właśnie ma gotową listę zakupów :mrgreen:
Pozdrawiam, Łukasz
Odpowiedz
dekielki zaworowe Wink prądnica (m.in obejmy i tego dociskającego) , zakrętka pompy, bagnet, aparat zapłonowy

a może czasu brakuje? Wink

Gośka
K-750
dzika tak jak natura chciala
Odpowiedz
Andriej - trochę mało.
Pepe - jeszcze mało.
Łukasz - całą listę mam zapisaną i wszystko z niej mam, no chyba tylko rurki odmy mi brakuje :razz:
Puzel - przyjrzyj się dobrze zawory są.
Wild - prądnicy nie liczymy, czasu trochę mało, ale to nie po to, że nie wiem czego mi brakuje. :wink:
Pozdr.
Odpowiedz
Sprzęgła i korka oleju z miski olejowej :grin:
BMW-Boxer Może Więcej
Vivere militarie est!
Odpowiedz
Śrub gniazda łożyska przedniego wału,śrub dekla rozrządu,śrub odrzutników oleju,śrub podpory tylnej wału(gwiazdy)i drutu je zabezpieczającego,również drutu zabezpieczającego śruby siatki pompy oleju,klina koła rozrządu małego.Już mi brakowało lewego sworznia tłokowego-nieźle się ukrył ale wystaje ze 2 mm.
only diesel
Odpowiedz
Cezar- sprzęgła nie liczymy proszę czytać uważnie, a korek spustowy jest wkręcony w misę :razz:

Stepa jesteś jak na razie najlepszy, ale to i tak mało :!:
drutu zabezpieczającego śruby podpory wału nie będę dawał, bo idzie na loctite

Mała podpowiedź, według mojej listy brakuje tu 40- stu elementów układanki :mrgreen:

Więc tak, kto mi tu rzuci pierwszy całą listę, ewentualnie możliwie najwięcej brakujących elementów rozważę przyznanie nagrody, czekam do północy 28 marca, a nagroda będzie pokazana jutro :wink:

Pozdrówko

p.s. chyba mogę zrobić taki konkursik :!: czy to też jest zastrzeżone jak nazwa ŚK :!:
Odpowiedz
pewnie że możesz-doceniam inicjatywę!

Z poprzedniej listy wykreślam klina -bo jednak jest więc skopiuję poprawione braki:Śrub gniazda łożyska przedniego wału,śrub dekla rozrządu,śrub odrzutników oleju,śrub podpory tylnej wału(gwiazdy), drutu zabezpieczającego śruby siatki pompy oleju.
Dopisuję brakująceConfusedzpilki gaźników,śruby przejściówek gaźników,dwie uszczelki pod talerzyki sprężyn zaworowych(chyba że są za lewym garem),śruby mocujące siatki miski olejowej,zapinki zaworów prawego cylindra,nie wiadomo czy jest tulejka wałka rozrządu(bo nie widać,a idąc dalej tym tropem to nie widzę trybów pompy oleju),uszczelka i mocowanie prądnicy i śruby mocowania,sprężyny sprzęgła(samego sprzęgła nie liczymy tak jak podkładek,w tym podkładki zabezpieczającej śrubę koła zamachowego),śrub i sprężynki mocujące aparat zapłonowy,i śruby mocujące gniazdo simmeringu wałka rozrządu,klina prądnicy.Jeszcze śruby docisku łożyska wałka rozrządu.Śruby dekielków zaworowych.
teraz Wasze spostrzeżenia:dekielki zaworowe i uszczelki, zakrętka pompy, bagnet, aparat zapłonowy , szpilki silnika, simmering wałka rozrządu, uszczelki pod głowice,klin kola zamachowego i uszczelki podpory tylnej walu,Głowic nie widać , pokrywy zapłonu
Kaziu-zastrzel mnie teraz jakąś brakującą pierdółką.
only diesel
Odpowiedz
Czyli na mojej liście zostało jeszcze 12 brakujących pierdułek he he, w tej chwili z 42, po zmianach
Stepa odgadłeś 18, reszta proszę państwa 12
Czekam dalej :mrgreen:

-uszczelki pod talerzyki sprężyn zaworowych są, schowały się chorera Confusedmile:
-śruby mocujące siatki miski olejowej - znaczy filtry ściekowe zwane inaczej, że tak
-tulejka wałka jest
-tryby pompy są
dopisuję:
-- uszczelkę prądnicy
-- mocowanie prądnicy
-- śruby mocowania prądnicy
-- klin prądnicy
--normalnie zabył śrub dekla rozrządu !!!

-sprzęgła nie liczymy, czyli sprężyn też nie
-podkładkę zabezpieczającą śruby koła zamachowego liczymy bo trza koło przykręcić przeca
-Szpilki silnika, miałem rozdzielone na cylindrów, skrzyni, dekla pokrywy zapłonu i mocowania docisku prądnicy, ale niech będą razem ok'
czyli trzy pozycje odeszły, a pięć doszło.

I uporządkujmy mamy tak:
1 Głowice
2 Uszczelki głowic
3 Szpilki silnika
4 Pokrywki zaworów
5 Uszczelki pokryw zaworów
6 Śrubki pokryw zaworów
7 Śrubki mocujące filtry ściekowe
8 Pokrywka napędu pompy olejowej
9 Uszczelniacz wałka rozrządu
10 Śrubki mocowania tulejki uszczelniacza rozrządu
11 Śrubki odrzutników oleju