Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hamulec na wozek
Czołem zakladal ktos hamulec kosza bocznego do k750 ogolnie mam caly wozek z dniepra ale jedynie co zostalo to sama tarcza kotwiczna z hamulcem ale bez srodka czy mogl by ktos mi lopatologicznie wytlumaczyc co potrzebuje i czy to w maire pasuje do krotkiej ramy bo po ostatniej jezdzie to jestem przerazony jak te spowalniacze dzialaja tym bardziej ze w zaprzegu jednak podczas hamowania trochę  ściąga
Odpowiedz
Moim zdaniem nie ma sensu się w to pakować, za dużo zmian tzn. potrzebowałbyś nowej dźwigni hamulca, korektora siły hamowania, linki do koła kosza, jak wspomniałeś całych bebechów hamulca kosza, musiałbyś zmienić mocowanie czujnika światła hamowania. Tu masz ładne porównanie - strona 23 i 24:
http://www.russianiron.com/eafranke_ural2/PartIX.pdf
[-] The following 1 user Likes jbr's post:
  • monke
Odpowiedz
(14-09-2021, 10:28)jbr napisał(a): Moim zdaniem nie ma sensu się w to pakować, za dużo zmian tzn. potrzebowałbyś nowej dźwigni hamulca, korektora siły hamowania, linki do koła kosza, jak wspomniałeś całych bebechów hamulca kosza, musiałbyś zmienić mocowanie czujnika światła hamowania. Tu masz ładne porównanie - strona 23 i 24:
http://www.russianiron.com/eafranke_ural2/PartIX.pdf

A masz moze jakis patent na ulepszenie hamulcow? Bo juz szczerze nowki sztuki pozakladane a naprawde przy wiekszym ruchu troche dusze na ramieniu mam podczas hamowania
Odpowiedz
Ja zakładałem u siebie, ale ja mam mt11 więc kiedyś tu był na wózek, więc tylko dokupiłem linkę, szczęki, sprężynki i jest. Ale efektu nie zauważyłem haha, jedyne co pomogło to wysłanie szczęk do firmy która przykleiła cywilizowane okładziny. Drugi sezon na tym ganiam i już przód na zwirze zablokuje. A jeszcze okładziny nie biorą całością. Myślę że gdyby je na tokarce pod bęben stoczyć, było by całkiem gitara, ale nie mam nikogo kumatego, kto to ogarnie, więc trochę papierem ściernym doszlifowałem a resztę zrobi czas.
мт- одиннадцать
[-] The following 1 user Likes Goli's post:
  • monke
Odpowiedz
Goli dobrze radzi. Klejone, jakościowe okładziny, zabielenie bębnów  podczas remontu kół i będziesz miał hamulce. Ja mam Urala i regulacja hamulców bębnowych jest tu trochę bardziej skomplikowana. Trzeba w tym przypadku jeszcze pobawić się z kredą. A więc malowanie kredą okładzin, składanie, regulacja śrub rozpierających i powtarzanie operacji kilka razy. Po zabiegu hamulce bez zastrzeżeń.
[-] The following 2 users Like jbr's post:
  • klapek, monke
Odpowiedz
To wozek mam z mt11 brakuje mi w sumie dzwigni linek i srodka hamulca. Dziekuej wam za rady napewno cos pomotam bo wreszczie po 10 latach wyjechalem i pasuje cos powozic sie zaprzegiem
Odpowiedz