Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nabita litera B przed numerem silnika Co oznacza?
Próbowałem szukać odpowiedzi w necie ale bezskutecznie (za słaby jestem). Udało mi się znaleźć K 750M z 1968 roku identycznym numerem ramy  i silnika. Dodatkowo przed numerem silnika jest wybita litera B (bukwą oczywiście) Co to oznacza bo w innych egzemplarzach które oglądałem nie widziałem wbitych liter, tylko cyfry.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Jeśli w numerze jest litera to z dużą pewnością może to być silnik od motocykla wojskowego. tzw MW. Sygnatury powinny być jeszcze na karterze może być gwiazdka lub inna figura geometryczna z literą lub cyfrą w środku. Na częściach w środku rozrząd wałek też powinny być sygnatury.
Odpowiedz
Pewności nie ma co do pochodzenia wojskowego. Poczytaj tu, może coś uda się namierzyć :
https://oppozit.ru/post_77125.html
Co ciekawe w zestawieniu K750 z roku 1968 i 1969 miały numery silników zaczynające się na B, ale nie miały numerów ramy.  Co masz na tabliczce znamionowej?
Odpowiedz
Większość motocykli tzw. służbowych nie miały numerów ramy. Zagadka się rozwiąże jak rozbierzesz silnik do remontu.
Odpowiedz
numer ramy jest identyczny z tabliczką, a nie wygląda na nowszą lub wymienianą. W dowodzie jest jeden właściciel i nabył pojazd w 1976 roku i do tego roku (2021) był jego własnością. Na razie rozważam zakup tego egzemplarza, bo jest jak na te czasy bardzo dobrze zachowany, na chodzie (brak ładowania) wszystkie elementy (błotnik koła, lampki kolaska) są z tego rocznika, tylko skrzynia biegów od urala(bez wstecznego)
Odpowiedz
Nie wiem czy masz na myśli literę B jako rosyjskie W czy też literę B ale pisaną po naszemu. Pierwsza seria silników K-750 z lat 1960-66 miała sam numer bez litery. Kolejna poprawiona partia silników z lat 1966-68 miała przed numerem silnika literę rosyjską B i numerację od początku. Jeszcze nowsza seria silników Kasiek z lat 1969-73 miała przed numerem silnika literę W po rosyjsku (czyli nasze B) i ponownie numerację od początku. A później były jeszcze litery G i D po rosyjsku i ponownie numeracje rozpoczęte od nowa. Tak więc litera przed numerem silnika to głównie lata produkcji powiązane z wersją silnika. 
PS. 
Litera z silnika nie była nanoszona na tabliczkę znamionową motocykla gdzie w polu "numer silnika" wpisywano tylko cyfry pomijając literę.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości