Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gaźnik K302 wyciek paliwa z dodatkowego wlotu powietrza
Witam. Dzisiaj zabrałem się z składnie gaźników po czyszczeniu. Po zmontowaniu (nowe uszczelki i dysza główna) i montażu okazało się że leci  paliwo z wlotów powietrza. Zamontowałem nowe pływaki - nic nie pomogło.
 Wyczytałem na forum, że przyczyną może być niedoleganie dyszy wolnych obrotów do ścianki gniazda lub niewłaściwa regulacja poziomu paliwa w komorze pływakowej.
Jutro wymienię dysze wolnych obrotów na nowe, ale co do regulacji ilości paliwa w gaźniku to nijak rozumiem jak wyregulować poziom.
Pływaki maja ruchoma iglicę z tylko jednym nacięciem więc nie wiem jakby je wyregulować
Pływaki szczelnie zamykają dopływ paliwa więc nie tu przyczyna
Pozdrawiam
Odpowiedz
Regulacja poziomu dotyczy pływaków z kilkoma rowkami. Zresztą zawsze można naciąć dodatkowy rowek. Wystarczy iglicę wkręcić w uchwyt wiertarki i cienkim pilnikiem iglakiem wykonać rowek. Ponadto chińskie kopie K302 często mają luźno osadzony króciec do wężyka paliwa, w którym jest też gniazdo iglicy. Sam miałem taki przypadek, że nasadzając wężyk wciskałem jednocześnie króciec i przez to obniżałem poziom paliwa. W oryginalnych radzieckich gaźnikach tego typu przypadłość nie zachodzi. Najczęściej jednak powodem wycieków jest właśnie niedoleganie dyszy wolnych obrotów do gniazda. To występuje przy zastosowaniu zestawów naprawczych, które w przypadku dysz wolnych obrotów pasują tylko do kopii gaźników.
Odpowiedz
gaźniki są od oryginału i prędzej nie ciekły. Dyszy wolnych obrotów nie wymieniałem. Znajomy, co kupę lat zajmuje się tymi motocyklami, proponuje lekkie przepchnięcie króćców wężyka w dół.
Jutro będę miał czas to się zabiorę za sprawdzenie dysz wolnych obrotów
Odpowiedz
Z tymi kroccami w chinolach, to standard. W Pz28 tez sie tak reguluje poziom.
Swoja droga, to osadzajac wszelkiego typu dysze, czu tez cokolwiek zwiazanego z paliwem, np. kranik w baku, warto posmarowac gwinty rozpuszczonym na papke mydlem z woda. Paliwo boi sie mydla i nie przecieka.
Ostre zakręty prostują myśli
Odpowiedz
Dzisiaj miałem trochę czasu na gaźniki. Zauważyłem , że wyciek paliwa z dodatkowych wlotów powietrza pojawia się po przelaniu gaźników a nie po otwarciu kranika.
 Wyciągnąłem gaźniki na warsztat i zamocowałem w imadle. Za pomocą zbiorniczka płynu hamulcowego od malucha i dwóch wężyków podałem paliwo bez przelewania gaźników.
https://zapodaj.net/21f392cb97be4.jpg.html
Po około godzinie na jednym gaźniku pojawiło się trochę paliwa sączącego  się z dolotu powietrza.
Po przelaniu gaźników paliwo natychmiast zaczęło wyciekać z wlotów.
Tu nasuwają się moje przypuszczenie. W trakcie przelewania gaźników, paliwa w komorze pływakowej jest dużo więcej niż dopuszcza pływak. Nadmiar tego paliwa może wydostawać się tymi wlotami tak długo aż wyrówna się stan w komorze pływakowej. W trakcie pracy silnika lub w trakcie  rozruchu ten nadmiar trafia wraz z dodatkowym powietrzem do komory spalania zassany podciśnieniem z silnika, tak długo ąż stan w komorze zacznie regulować pływak
Czy mój tok myślenia jest słuszny?
Pozdrawiam

ps jak się wkleja foty
Odpowiedz
Tok rozumowania prawidłowy. Jeśli paliwo ciekło by cały czas to winny był by nieszczelny zaworek pływaka. U ciebie jeden lekko przepuszcza - tak wynika z opisu. Myślę, że poziom paliwa może być za duży bo jednak przelanie pływaka nie powinno powodować znacznego przecieku na zewnątrz.
Odpowiedz
W sumie to nie przeciek tylko po kropelce wolno ścieka ( w momencie przelania). Nie zauważyłem tego przed zakupem motocykla, choć gaźniki były mocno zaklejone brudem, a z takim rozwiązaniem jeszcze nie miałem do czynienia.
Wszyscy namawiają mnie na Keihiny, ale ja chcę pozostać jak najbliżej oryginału.
Poeksperymentowałem z rowkami na iglicy. Efekt po przelaniu był taki sam. Zrobiłem 2 dodatkowe nacięcia. Na drugim nacięciu ruch pływaka był już minimalny, a zatapiacz ledwo go dotykał. Na trzecim nacięciu to już zatapiacz nie dotykał pływaka, a pływak ruch miał praktycznie zerowy.
nacięcia zrobiłem co 1 mm
Odpowiedz
Zacytuję klasyka: "jak działa to nie pchaj łap". Gaźniki K302 i inne radzieckie nie są szczególnie szczelnymi wyrobami tamtego ustroju. Z zużyciem czy raczej "wyciekaniem" benzyny nikt się nie liczył. Ja w M72 syna też mam takie gaźniki, ale chinole czy tajwan. W nich takie wycieki nie występują. Silnik chodzi bez zażutu. A że zżera więcej wachy to trudno. Jeśli twój też działa poprawnie to odpuść walkę bo szanse na poprawę są niewielkie.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Wycieki opanowane. Doszlifowałem gniazda pływaków. Jeden przyszedł nowy. W jednym z gaźników sfrezowałem o 1 mm komorę pływaka. Pomimo posiadania kilku pokrywek, w których króćce paliwa były zamontowane na rożnych wysokościach, nie udało się dopasować takiej , która skutecznie wyregulowała poziom paliwa. Frezowanie pomogło. Reszta poskładana tak jak radziliście na mydełko. Po całej nocy na otwartym kraniku nawet kropelki paliwa
Odpowiedz
(09-12-2021, 20:41)siara napisał(a): Swoja droga, to osadzajac wszelkiego typu dysze, czu tez cokolwiek zwiazanego z paliwem, np. kranik w baku, warto posmarowac gwinty rozpuszczonym na papke mydlem z woda. Paliwo boi sie mydla i nie przecieka.
Można też zetrzeć mydło na tarce, dodać do benzyny i powoli mieszać na kuchence elektrycznej.
Big Grin

Sorki za offtop...
Odpowiedz
Cześć;
Czy możesz wytłumaczyć o co chodzi w stwierdzeniu : "...W jednym z gaźników sfrezowałem o 1 mm komorę pływaka.."?
o jakim miejscu mowa?
Odpowiedz
zdjąłem pokrywę pływaka i sfrezowałem o niecały 1 mm płaszczyznę komory pływaka. W ten sposób obniżyłem poziom paliwa- pływak ma bliżej do zamknięcia dopływu paliwa. Mam 4 korpusy gaźników k 302 i każdy ma inną wysokość komory jak i inna głębokość osadzenia króćca wężyka.
Odpowiedz