Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mocowanie osi koła wózka w napędowcu
Witam.

Mam pytanie dotyczące mocowania i blokowania osi zwolnicy wózka w napędowcu.  Jak jest to realizowane? Mam u siebie problem polegający na tym, że dokręcając nakrętkę koronkową mocującą koło, oś zaczyna kręcić się razem z nakrętką  już przy sile dokręcania rzędu 50-60nm. Przy próbach dokręcania/odkręcania koła muszę blokować  drugą nakrętkę ośki od strony motocykla, ale tak to nie powinno wyglądać  Confused .

I drugie pytanko, jak fabrycznie jest zabezpieczona nakrętka osi od strony motocykla? W ośce jest otwór na zawleczkę czy blokuje się ją przez zagięcie podkładki do nakrętki?
Odpowiedz
Oś koła wchodzi ciasno w pokrywę reduktora i jest dociskana nakrętką koronkową z zabezpieczeniem odginaną blaszką https://www.gaz69.org/moto/Manual_dniepr16PL.html rys. 24. Nakrętka osi koła tylnego zabezpieczana jest podkładką sprężystą. Zamiast tego najlepiej dać nakrętkę samokontrującą i zwykła podkładkę płaską pod nią.
Odpowiedz
A u mnie nakrętka koła jest koronkowa i zabezpieczana jest zawleczką. Pod nakrętką jest podkładka płaska.Tak jest fabrycznie.
boxer ponad wszystko
Odpowiedz
(31-12-2021, 08:53)galar napisał(a): A u mnie nakrętka koła jest koronkowa i zabezpieczana jest zawleczką. Pod nakrętką jest podkładka płaska.Tak jest fabrycznie.
Ja mam takoż samo...
Odpowiedz
To już chyba wiem co chciałem. U siebie koło wózka mam mocowane nakrętką koronkową z zawleczką, muszę dodać podkładkę. A od strony motocykla muszę dogiąć podkładkę blokującą.
Dzięki! I przy okazji szczęśliwego 2022-go.
Odpowiedz