Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawianie zapłonu w K-750
Witam panowie mam takie pytanko do was raczej banale jak ustawić zapłon w k-750? Podciągając zapłon dżwigienką przyspieszacza motocykl gaśnie czy jest żle zapłon ustawiony? :oops:
Niema to jak weteran!!!
k-750
iż-49
Odpowiedz
Ustawiania zapłonu jako takiego nie ma. Możesz ustawić linkę przyśpieszania aby płytka z przerywaczem obracała się w całym zakresie.
Spróbuj wyregulować ponownie gaźniki (podnieś przepustnice) na całkowicie "podciągniętej" dźwigni od przyśpieszacza zapłonu.
Jeżeli będzie gasł, sprawdź czy płytka z przerywaczem po podciągnięciu nie powoduje gdzieś zwarcia. Sprawdź przewód biegnący od przerywacza do kondensatora(to w przypadku jeżeli gaśnie bo np. traci iskrę).
Odpowiedz
Tak jak Cubick pisze.
Motocykl powinien odpalić na opóźnionym zapłonie (dźwignia przyspieszacza do siebie)
Sprawdź dobrze aparat zapłonowy ( ograniczniki, płytkę) i regulacją linki. Pisząc "podciągając" masz na myśli przesunięcie dźwigni przyspieszacza do siebie czy od siebie?
BMW-Boxer Może Więcej
Vivere militarie est!
Odpowiedz
Mam na myśli pociągnięcie czyli przy przy przyspieszaniu zapłonu gaśnie, bez naciągania zapłonu moto pracuje normalnie.
Niema to jak weteran!!!
k-750
iż-49
Odpowiedz
Gdy pociągasz to opóżniasz :mrgreen:
Zakładając, że wszystko jest sprawne,to może masz zbyt wolno ustawione obroty. Powinno się je ustawiać na opóżnionym zapłonie właśnie.
Odpowiedz
Dźwignia do siebie (równolegle do kierownicy ) zapłon opóźniony, jak przesuwasz dźwignię od siebie to przyspieszasz zapłon.
BMW-Boxer Może Więcej
Vivere militarie est!
Odpowiedz
Czyli gdy naciągam linke opóżniam zapłon?

" Powinno się je ustawiać na opóżnionym zapłonie właśnie."
Czyli naciągniętej lince. Bo u mnie gdy linka jest lużna (zapłon przyspieszony) mto ładnie chodzi na wolnych obrotach i w ogóle wszystko jest ok, ale gdy zacznę opóżniać to gaśnie, więc morał z tego taki że powinienem wyregulować obroty na opóżnionym zapłonie tak jak napisał andriej?
Niema to jak weteran!!!
k-750
iż-49
Odpowiedz
Pewno trzeba podkręcić wolne obroty i będzie gites.A wtedy usłyszysz muzykę...
only diesel
Odpowiedz
krzysiek_2059 napisał(a):Czyli gdy naciągam linke opóżniam zapłon?

" Powinno się je ustawiać na opóżnionym zapłonie właśnie."
Czyli naciągniętej lince. Bo u mnie gdy linka jest lużna (zapłon przyspieszony) mto ładnie chodzi na wolnych obrotach i w ogóle wszystko jest ok, ale gdy zacznę opóżniać to gaśnie, więc morał z tego taki że powinienem wyregulować obroty na opóżnionym zapłonie tak jak napisał andriej?
Dokładnie tak jest.
Wyreguluj wolne obroty na opóźnionym zapłonie i ciepłych gaźnikach.
Człowiek się uczy załe życie. Wszystko przed Tobą :wink:
BMW-Boxer Może Więcej
Vivere militarie est!
Odpowiedz
Dzięki bardzo panowie już rozumiem o co chodzi :mrgreen:
Pozdrawiam
Niema to jak weteran!!!
k-750
iż-49
Odpowiedz
Ja mam natomiast pytanie troche inne o przyśpieszacz.

Na którymś filmiku jeśli dobrze widziałem to dzwignia pozostaje w miejscu w którym sie ją ustawi, a u mnie trzeba ją trzymac bo odrazu ucieka do przodu.
Co może być tego powodem, czy moze to normalne tylko mi sie sie cos miesza? Confusedmile:
Odpowiedz
Zapewne brak pod dźwignią podkładki falistej-stwarza ona tarcie i dzwignia zostaje tam gdzie ją ustawisz.
only diesel
Odpowiedz
Serek napisał(a):Ja mam natomiast pytanie troche inne o przyśpieszacz.

Na którymś filmiku jeśli dobrze widziałem to dzwignia pozostaje w miejscu w którym sie ją ustawi, a u mnie trzeba ją trzymac bo odrazu ucieka do przodu.
Co może być tego powodem, czy moze to normalne tylko mi sie sie cos miesza? Confusedmile:
Coś jest nie tak trza to rozebrać i obadać. Dźwignia nie powinna sama uciekać.
BMW-Boxer Może Więcej
Vivere militarie est!
Odpowiedz
No zgadza się, nie było tam żadnej podkładki jak zakładałem linkę. :???:

To kolejny problem rozwiązany Wink Dzięki bardzo za pomoc, teraz pozostało tylko zdobyć taką podkładke i pewnie jeszcze wiele innych detali, co okaze sie później i dopracowywać motocykl Confusedmile:

Ostatnio zdejmowałem cały zapłon zeby przeczyscic (motocykl dosc długo nie był uzywany węc troche pośniedziało), Drugoim powodem było właśnie ta dzwignia nie dawała mi spokoju, wydawało mi sie właśnie ze powinna zostawać, ale nie zauwazyłem tam nic co mogło by być tego powodem (coprawda nie wiele jeszcze wiem o tych motocyklach) więc uznałem że tak pewnie musi być...
Odpowiedz
cześć,
jeżeli chcesz się trochę pobawic i sprawdzić jak masz ustawiony zapłon, po wymianie linki, mozesz sprawdzić moment otwierania się styków w odniesieniu do GMP tłoka w cylindrze.
Zapłon opóźniony - dzwigienka do oporu odciagnieta- zapłon wypada na 0 - do 4 stopni obrotu wału przed zwrotem zewnetrznym.Zaplon wczesny - zaplon 30-34 st.przed GMP.
Tyle teoria.
Odpowiedz