Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
plecak/ torba
Polecam tę torbę, bo jest super:

http://www.louis.de/_208e7d1836e72ad3020...12&cmd.y=4

Sprawdzona w różnych warunkach: jest nieprzemakalna, sprytnie zamykana, po zwinięciu zajmuje mało miejsca ( np zimą w szafie, czy w garażu) i przede wszystkim tania. Materiał, z którego jest wykonana jest dość gruby, a nie- jak w kilku innych tego typu produktach " jednorazowy plastik". Torba nie jest pancerna, ale za taką cenę nie można się spodziewać aluminiowych kufrów. W ciągu kilku lat używania udało mi się rozerwać jedną sztukę i to wskutek swej głupoty: chciałem za szybko wyjąć ją z wózka i zahaczyłem o coś ostrego. Woziłem w niej ciuchy na bagażniku na kole zapasowym w b. silnej ulewie i burzy i nic nie zamokło. Ma mocny uchwyt do transportu, więc łatwo można ją zabrać ze sobą z moto np do namiotu, czy do " Ritz'a" w zależności w czym kto gustuje :???: Pierwszą kupiłem w Niemczech, ale np w 3-Mieście można ją nabyć u Klasy.
To nie jest materiał sponsorowany Cool Czekam jednak na propozycje :wink:
Odpowiedz
Mogę potwierdzić jakość. Sam takiej nie używałem, ale kolega ma taką i przez kilka sezonów ją woził. Sprawdziła się.
BMW-Boxer Może Więcej
Vivere militarie est!
Odpowiedz
tak jak w temacie, mógłbym prosić zdjęcia mocowania plecaka do motocykla,(tego dużego,wojskowego, używanego w armii polskiej w latach pięćdziesiątych),mam kilka pomysłów ale jakoś nie jestem przekonany.
pozdrawiam
Odpowiedz
Miałęm kiedyś podobny problem. Chiałem zamontowac radiostacje R105 w tym miejscu. NIestety nikt nie mógł mi pomóc. W związku z tym zaczełęm rzeźbić i zrobiłem sobie wieszak do R105 w te nieszczęśliwe miejsce. Jak zrobie foto to Ci podeśle na maila. Przypomnij ino w razie opóxnienia, może p-rzyda Ci się moja koncepcja.

POozdr
Bo lubię ten wiatr co w ryj dmucha
Odpowiedz
ja ma w plecaku na plecach "płaskownik" zaraz przy klapie, przez niego idą dwie śrubki 6mm + obejmy z taśmy stalowej do mocowania towaru na paletach (cienka sprężysta i mocna) Obejmy obejmują bagażnik od M72 i są ściągnięte przez te śruby wystające z plecaków. Całość można w 5 minut odkręcić kluczykiem 10mm. A dokręconego raczej nikt na parkingu "na szybko" nie odetnie itd...

Pozdrawiam
Mniej kombinować i wydziwiać, a więcej jeździć....   "I personally prefer after a 300-700km ride rather a good bottle wine then oily fingers, also the landscape is usually more worth to see than the charging control lamp."
Odpowiedz
odnawaim temat

są teraz jakieś fajne torby/plecaki/sakwy na rusa?
najlepiej brezent

[ Dodano: 30 Październik 2012 ]
czyli niema już nic fajnego :?:
Odpowiedz
Podłączę się po temat, a by nie zakładać nowego.

A więc ostatnio postanowiłem zrobić sobie sakwy/torby, ponieważ żądne dostępne na rynku jakoś mi nie pasowały, albo były za drogie. W pracach wzorowałem się na kopiach niemieckich toreb do BMW i Zundappa oferowanych kiedyś na allegro (zdjęcie poniżej).

[Obrazek: 4312683755902_tn.jpg]

Torby zrobiłem za skaju, usztywniłem cienką sklejką, a do zapięć wykorzystałem wojskowe troki. Wyszło tak:

[Obrazek: 997IMAG0037_tn.jpg]

[Obrazek: 355IMAG0040_tn.jpg]

Teraz chciałem w nich jeszcze dorobić zamykanie takie jak w tych, na których się wzorowałem.
Wie ktoś gdzie można dostać taki lub podobny uchwyt z takim metalowym otworkiem przez który przechodzi ten uchwyt, aby potem zamknąć torbę kłódką?
Odpowiedz
Poszukaj w hurtowniach kaletniczych.
SCHWARZGRAU(ewentualnie PANZERGRAU),a nie Qrva FELDGRAU!To zupełnie inne kolory!
Odpowiedz
A jak będziesz chciał przepłacić, to zawsze weź jakąś firmę co Louisa ściąga i to jest to czego szukasz:
http://cdnxl1.louis.de/shop/katalog/2013/pdf/0562.pdf

Oczywiście po małym demontażu ;-).
Odpowiedz
Cezar napisał(a):Mogę potwierdzić jakość. Sam takiej nie używałem, ale kolega ma taką i przez kilka sezonów ją woził. Sprawdziła się.

Cezar gdzie kupiłeś swoje torby, bo wyglądają nieźle
Jaro
Odpowiedz
wiecur napisał(a):Obrazek

Napisz jak to się zachowuje.Bo z fotki to widać że wahacz/oś tylna przy mocnym ugięciu/dobiciu uderza w spód torby.Sam przymierzam się dużych toreb i takie mocowanie nie wchodzi absolutnie w grę ze względu na pracę wahacza!!!Jak to jest u Ciebie?
only diesel
Odpowiedz
stepa napisał(a):
wiecur napisał(a):Obrazek

Napisz jak to się zachowuje.Bo z fotki to widać że wahacz/oś tylna przy mocnym ugięciu/dobiciu uderza w spód torby.Sam przymierzam się dużych toreb i takie mocowanie nie wchodzi absolutnie w grę ze względu na pracę wahacza!!!Jak to jest u Ciebie?

Zbyt wiele kilometrów z nimi jeszcze nie przejechałem (jeszcze!). Dotychczas lewa trzyma się dobrze, natomiast z prawą jest mały problem, mianowicie śruba od dyferencjału zrobiła mi mała dziurę.
Odpowiedz
To jeżdżąc z pasażerem na tylnym siodełku oś koła zrobi też dziurę i w lewej torbie.Właśnie z tego powodu napisałem że takie mocowanie odpada.Ja odsunę jednak torby na zewnątrz by uniknąć tłuczenia w nie przez wahacz/oś.
only diesel
Odpowiedz
Uważam że najlepiej jest założyć mocowanie od skrzynek narzędziowych i odsunąć je od błotnika, fajnie wygląda i zawsze można szybko zdemontować, tak bynajmniej zrobiłem u siebie.
Jaro
Odpowiedz
Poszukuję firmę/producenta uchwytu na bagażnik do niemieckich skrzynek na Osła(niestety przegapiłem Uć - zazwyczaj były w lipcu). Może być taki do R12, lub późniejsze. Jak nie znajdę nic ciekawego, to po prostu zlecę wyspawanie montażu z kątowników i przymocuję do niego skrznki śrubami "na stałkę". :mrgreen:
SCHWARZGRAU(ewentualnie PANZERGRAU),a nie Qrva FELDGRAU!To zupełnie inne kolory!
Odpowiedz