Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wysokość krzywek wałka rozrządu w dnieprze
Mając silnik dolnozaworowy rozbebeszyłem dnieprowski i nie śpieszę się zbytnio z remontem więc chciałbym ocenić dokładnie wszystkie części a rozrząd to już na oko mocno ma wychechłany. Może ktoś ma wymiary krzywek i dopuszczalne zużycie, bo nie mogę jakoś na forum do tej informacji dotrzeć (może źle wpisuję w wyszukiwarce), a książka Dmowskiego/Winiarskiego jakoś tak po macoszemu traktuje dniepry.
Mam silnik od modelu MT 10-36, jednak wałek założę raczej od MT 10-32. Opis obu wałków mnie interesuje. Może też ktoś z kolegów dysponuje większą ilością danych na temat innych części, których nie ma w instrukcji.
Skończył się olej? Nie olej dolej!
Odpowiedz
Może ktoś z szanownego grona pomierzył by wysokość krzywek na wałku rozrządu w Dnieprze górnozaworowym? Wyciągnąłem wałek z silnika i krzywki mają maksymalny wymiar 34,00 mm a minimalny 33,8 mm. Jak powinno być w silniku o głowicach z poziomym ustawieniem szpilek gaźnika.
Odpowiedz
Może ktoś z szanownego grona pomierzył by wysokość krzywek na wałku rozrządu w Dnieprze górnozaworowym? Wyciągnąłem wałek z silnika i krzywki mają maksymalny wymiar 34,00 mm a minimalny 33,8 mm. Jak powinno być w silniku o głowicach z poziomym ustawieniem szpilek gaźnika.
Odpowiedz
A czy ktoś zna nominalne wymiary tych krzywek w Dnieprze MT-11
aby do fajrantu
Odpowiedz
Niedawno zmieniałem u siebie wałek rozrządu Dniepr i z tego co pamiętam, to wysokość krzywek to 34mm
Dzwoniłem w tej sprawie do Świątka, oni znają tam dokładne wymiary krzywek, być może dysponują jakimś katalogiem. Polecam zadzwonić tam, wypytać się wszystkiego, u nich zawsze bez problemu i bez marudzenia wszystko wytłumaczą i podadzą wymiary krzywek dla każdego wałka.
Odpowiedz
Podanie wysokości krzywek bez podania ich najmniejszej średnicy nie daje nic. Z tego co pamiętam a pamięć bywa ulotna wznios krzywek dniapra wspaniałego to 9mm.
CBR XX, 232, 2328, 2350, 2361 - sport, MT16
Odpowiedz