Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
URAL: Nowe zawory
Witam serdecznie!

Nadejszła wielkopomna chwila wymiany zaworów- jakoś szybko się wypaliły :twisted:

Jak to jest z docieraniem nowych? Jaką pastą? Jak poznać, że zawór jest już dotarty? Nigdy tego jeszcze nie robiłem więc proszę o jakiś prosty i skuteczny przepis.
Pozdrawiam, Łukasz
Odpowiedz
Najlepiej to zawieź na ul. Ogrodniczki. Tam Ci dotrą, a pewnie to i prowadnice wymienią, a może i gniazda jak będzie taka potrzeba.
Odpowiedz
Zeby to dobrze z robić musiałbyś mieć frezy do gniazd zaworowych
i prowdnice zaworowe w dobrym stanie żeby frez szedł pod odpowiednim kątem.
Więc zrób tak jak radzi Andriej
boxer ponad wszystko
Odpowiedz
Dzięki Koledzy za radę! Wiozę głowice do majstra :-)
Pozdrawiam, Łukasz
Odpowiedz
I najlepiej zamów zawory u Paradoskich - bo sowieckie lubią się urywać (przykład Gerarda). Mnie zresztą też już się kiedyś urwał i z Lublinca na lince wracałem :cry:
Niech żyje zestaw!
Odpowiedz
Posłuchaj Luli i zrób porządnie. Jeden z moich kolegów zmienił zawory na oryginalne produkty i po roku głowicado remontu. A i o sprężynach pamiętaj, bo z masła są i nieważne czy Ural, czy Dniepr. W ostatnim miesiącu spotkałem się w obu przypadkach z takimi wyrobami.
Odpowiedz
O Paradowskich na pewno pomyślę. Na chwilę obecną nazwijmy to potrzebuję na szybko motocykla...
Pozdrawiam, Łukasz
Odpowiedz
Ale sprężyny pasują od Poloneza, przynajmniej do Dniepra
Trzeba lekko miseczkę podtoczyć bo są deko węższe.
boxer ponad wszystko
Odpowiedz
Ja do dniepra dałem od VW polo 1.0 razem z talerzykami górnymi i nieco zeszlifowanymi od wewnętrznej strony zamkami zaworowymi. Potem i tak zmieniłem na dnieprowskie oryginały, bo przyczyną kiepskiej pracy silnika był wadliwy wał rozrządu, nie zaś sprężyny. Jak chcesz to wyślę Ci te sprężyny i zamki jak znajdę, dolne podkładki bakielitowe i talerzyk dolny trzeba usunąć. Jakby co to namiary na priva czy jakoś tam.
Skończył się olej? Nie olej dolej!
Odpowiedz
Krótkie love story:

Po konsultacjach z Adriejem trafiłem do legendarnego jak się okazalo zakładu co to głowice struga remontuje plauje itd. Super sprawa, wszędzie zapach oliwy, wałki rozrządu, głowice, zawory latają. Myślę- no uralek, dostaniesz cud głowiczki... Po rozmowie z szefem jestem u pana Janka, Jarka, Jędrusia /nie pamiętam imienia/. Facet krzyczy O ural! No! Cieszę się, że facet wie co będzie robił i będzie majsetrsztyk. Gość dostał 4 nowiuśnie ruskie zawory, głowice. Umówiliśmy się na bronzowe prowadnice, eleganckie dotarcie i jakieś magiczne uszczelnienie.

Wpadłem tam dwa dni później, wszystko bylo gotowe, 100zł na stół głowice pod pache i rura do garażu. Włożyłem, luzy ustawiłem, odpaliłem, regulacja gaźników. No pięknie!!! Muzyka!

Niedzielny ranek, słoneczko termin wspolnego wyjazdu z ekipą do Goniądza. Zajechalem po moją Piękność, zapakowaliśmy się na urala i rura. Po 20km wydmuchało uszczelkę głowicy... Zero problemu! Za chwilę jest Andriej czerwoną emeczką swojej Małżonki i nową szpilką 30 min roboty regulacji i pajechali na miejsce zbiórki. Uralek pruje jak szalony, wiatr we włosach cud miód zimna wódka! Ludziska się zjechali, czas ruszać nad Biebrzę. Lecimy sobie polno-leśno-gminnymi wstążkami dróg i nagle... tracę moc. Kur.... zawory się rozregulowały. Dawaj kręcić- szczelinomierz pyk pyk i jazda! Doturlaliśmy się do Goniądza witani przez rzeszę podnieconych nowobogackich. Jako atrakcja turystyczna mieliśmy zrobić kółko po mieście. Nu dawaj palić motóra. Motór pali, ale coś niebardzo, lekko gaz i lewy gar padł... Moc diamtralnie na zero. REMONT. Turyści z zachwytem oglądają wypatroszonego urala, gaźniki, zapłon, cewkę... Dopiero po czasie wstyd się przyznać znaleźliśmy brak komprecji lewego cylindra. Po holowaniu do Marcina /bordowy junak znany niektórym z tego forum/ i zdjęciu głowic:

-prowadnice dostałem mosiężne?! a nie bronz...
-zawór wydechowy zgięty w banan...
-zawór wydechowy prawej glowicy noszący ślady zacierania na tym mosiądzu...

Także przestrzegam, jak robicie głowice to sprawdzcie to i owo 100 razy póki wyjedziecie w trasę!

Ja zaczynam nowy rozdzial pt. remont glowic cz.2

Czy sprężyny polonezowskie podejdą do urala?
Pozdrawiam, Łukasz
Odpowiedz
Łukasz chętnie zaoferuję pomoc.

pod W-wa w Łomiankach jest sprawdzony zakład który robi równierz głowice
-wstawiająi nowe prowadnice
-jeśli sie da to frezują gniazda zaworowe a jak sie nie da to wstawiają nowe
-ciśnieniowo sprawdzają szczelność zaworów do zakończonym zabieguSmile
Robili mi głowice dniepra i jestem zadowolony ( na tłokach almot i głowicach po regeneracji mam ciśnienie na jednym garnku 7.5 a na drugim 8 - nakręciłem juz na nic
nie słyszałem jeszcze negatywnej opinji ich temat a jest kilka osób na forum które też dawały im fanty do regeneracji.

mieszkam w Piastowie wiec do Paradowskich ma 6 km :mrgreen: .
zdejmuj głowice - pakuj w poczkę i wysyłaj. max. 2 tyg i głowicem masz juz u siebie gotowe do jazdy

jak będziesz miał pytania to pisz na pw
Cichy
Odpowiedz
Cytat:Czy sprężyny polonezowskie podejdą do urala?
oczywiście. przejeździliśmy na takich 3 sezon. zastanawialiśmy się jedynie, czy za twarde nie będą. może trochę.

Gośka
K-750
dzika tak jak natura chciala
Odpowiedz
Jak już działasz z głowicami to mam do Ciebie dwie wskazówki:
1. wypieprz ruskie szpilki i nakrętki (bo to z masła) - udaj się na najbliższy szrot i kup szpilki od malucha (które tokarz przerobi Tobie z 10mm na 8mm i natnie nowe gwinty) oraz kup nakrętki od przykręcania korbowodów również od kaszla. Będziesz miał taki zestaw że przysłowiowo z głowicy "soki" będziesz mógł wycisnąć przy dokręcaniu.
2. Kup uszczelki pod głowicę okuwane (koleś ma takie stanowisko na bazarze w Łodzi, pewnie ktoś z forum ma do niego adres), bo ruskie aluminiowe tez pozostawiają wiele do życzenia.

Życzę miłej i owocnej pracy :lol:
Niech żyje zestaw!
Odpowiedz
Lula, masz 100% racji!

Ruskie szpilki to margaryna. Masło to przy tym twarda materia! :mrgreen: Tragedia! Chcąc docisnąć głowicę cholernia trzeba uważać na gwint. Pomimo dobrze dopasowanych nakrętek wręcz spływa ze szpilki...

Zamierzam spróbować dorobić indywidualnie szpilki z dobrej stali.

O dobrw uszczelki też zamierzam zadbać!
Pozdrawiam, Łukasz
Odpowiedz
Ja kupiłem takie, trzeba tylko przyciąć gwinty bo są za długie
http://moto.allegro.pl/item641553868_mz_...tanio.html
Sowa nie bydle nie ubodzie
Odpowiedz