Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kontrolka ładowania
mam dziwne objawy kontrolki ?adowania po d?ugim postoju.
lampka sie ?wieci i zaczyna mrugac przy wi?kszych obrotach.czy to wina zasniedzia?ych styk???w na reglerze?
Odpowiedz
Jak masz regler mechaniczny 6V to zdejmij przykrywkę i ręcznie ściśnij zworkę, sprawdź czy wtedy lampka calkowicie gaśnie, moze to tylko styki nie kontaktują . U mnie kiedyś musialem ścisnać palcami i dac gazu, regler "wzbudzil się" i potem było juz okej .
KarolSawiak
Odpowiedz
tam s? trzy styki, kt???ry to ma by??
Odpowiedz
Andrew sprawdź napięcie ładowania, bo od tego zawsze trzeba zacząć. Świecenie kontrolki świadczy o różnicy napięć między akumulatorem a prądnicą i to zarówno przy za niskim napięciu, jak i a wysokim napięciu ładowania.
Panowie żelazna zasada jak coś się złego dzieję z prądami to miernik w łapę (no można też zaobserwować jasność świateł), a potem możemy rozmawiać :wink:
Napisz jak tam pomiary. Wiesz elektrykę ciężko się naprawia na odległość, ale damy rad? :mrgreen:
Bierni Mierni ale Wierni
Odpowiedz
to były styki na reglerze- prąd ładowania to 7 volt
Odpowiedz
A ja mam inny problem z kontrolką ładowania. Często są problemy z palącą się kontrolką ładowania, lecz mi ona wogle się nie zapala :???: Żeby nie było, kontrolka jest ok, gdy podłącze bezpośrednio pod aku to świeci. Czyściłem styki, nic to nie dawało. Czasem zaświeci ale raz czy dwa włoże kluczyk i go wyjme i z powrotem nie świeci. Próbowałem zmienić stacyjki ale bez zmian. Ładowanie mam (po dodaniu gazu światła się rozjaśniają)...
K-750 M 1968r.
Odpowiedz
Instalacje masz 6v , oryginalna stacyjka i instalacja zrobiona lub jest wg oryginału ?
Nie Żałuj Tego Co Było. Nie Bój Się Tego Co Będzie
gniotek750
Odpowiedz
Wszystko oryginał. A może jest taka możliwość że żaróweczka już się wysłużyła i moży tylko udawać sprawną??

Czy macie jakiś patent na te żarówki, bo nie widzi mi się kupowanie na allegro po 20zł sztuka
K-750 M 1968r.
Odpowiedz
Widziałem u kupla taki ala-patent zwykła żarówka do kontrolki z boku do żarówki przylutowany cienki miedziany drucik wycięty do góry i zawinięty wokół szklanej bańki taka koronka .
Sprawdź jeszcze kabel od kontroli przy prądnicy może zaśniedział lub jest poluzowany.
Nie Żałuj Tego Co Było. Nie Bój Się Tego Co Będzie
gniotek750
Odpowiedz
Możliwe że żarówka ma zerwany w środku włókno wolframowe które czasami w przypadku drgań zwiera się i ponownie działa ale to jest chwilowe <czyt jest spalona> wyjmij ją podłącz do akumulatora na krótko poruszaj, jak będzie sprawna to przyczyna jest gdzie indziej.
motozgrzyt >> wiecznie w nim coś zgrzyta
Odpowiedz
Andrew - walczyłem z tym samym objawem miesiąc temu w mojej M72. Okazało się że po "przeszlifowaniu" szczotek w prądnicy wszystko wróciło do normy. Zamin do tego doszedłem przećwiczyłem wszystkie podpowiedzi itd i tak dla jaj zrobiłem tą czynność i EUREKA ! ! ! !
MOze CI się tylko szczotki zawieszają Smile

pozdrawiam
GARAGE 110
Odpowiedz
Ja stawiam na żarówkę lub gniazdo żarówki. Tam poszukaj przyczyny.
BMW-Boxer Może Więcej
Vivere militarie est!
Odpowiedz