FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: karrad13
13 Marzec 2012
Kupno motocykla w Siedlcach - opinie
Autor Wiadomość
dziubek25077 
Podaje Klucze

Wysłany: 23 Wrzesień 2012   

Odświeże temat, w zasadzie dla potomnych, bo ja juz swoją maszyne nabyłem, ale niestety nie u syna sama, do którego tam i spowrotem nakręciłem 900 km. I wróciłbym z pustymi rękami gdyby nie handlarz ze Skarżyska Kamiennej.
Syn sama niestety nie wywołał we mnie pozytywnych emocji. Może trafiłem na kiepski okres, bo sprzęty naprawde w stanie kiepskim, wiadomo wszystko do remontu i takiego też szukałem, ale to co jest na allegro a to co w rzeczywistości sporo się różni, kilka zdjęć nie oddaje stanu faktycznego. Do tego robił troche wielką łache jak zapytałem czy można coś chociaż odpalić niech kichnie chociaż z 10 sekund żebym sie cieszył że w środku nic nie brakuje. Niebardzo chciał i niestety niedoczekałem się tego (w rozmowie tel oczywiście że nie ma problemu wszytsko jest do odpalenia). Plus napewno jest taki że faktycznie daje komplet dokumentów (pech chciał że jakbym kupił to kiszka bo była sobota popołudniu więc z przeglądem byłby problem).
Ogólnie może jak ma jakąś świeżą dostawę to moze coś tam sie da wybrać, ale jak byłem w połowie wrzesnia naprawde sama padlina, poza 3 emkami którch nie chciał specjalne sprzedać, lub ewentualnie jedną za 8000 zł ale też niechęnie.
To tyle żeby ubarwić nieco temat :) dla chcących go odwiedzić aby nie jechać 900 km jak ja poproście o więcej fotek na meila :)

pastooh82 

Wysłany: 29 Październik 2013   

Ja swoje k-750 kupiłem u syna sama, znalazłem na allegro sprzęt który był na zdjęciu w tle wystawianego, gość miły kontaktowy nie polecał odpalania choć dawał paliwo i prąd i nie miał nic przeciwko, sugerował że wszystkie do remontu zgodnie z prawdą ale dał skrzynkę z narzędziami i sam proponował zdjęcie głowic i cylindrów w celu przebadania, jedyny minus to przegląd w opisie z allegro dostajesz moto z przeglądem w realu okazało się że tak ale trzeba dopłacić 180zł, ogólnie sprzęty sciorane jak chyba wszędzie, pierwsze wrażenie kur...a po co ja tu przyjechałem ale jak się pokręciłem po placu pooglądałem to wybrałem ten ze zdjęcia. Podstawowa sprawa to trzeba sobie określić po co się przyjechało, czyli sprzęt do całkowitego remontu, jeśli ktoś myśli że pojedzie do siedlec (byłem też w skarżysku) czy innej miejscowości i wybierze u handlarza motor do którego trzeba tylko nalać paliwo i ewentualnie umyć to się grubo pomyli. Najlepiej pojechać pooglądać POWOLI i coś wybrać, wg mnie priorytetem są dokumenty a cała reszta i tak będzie się nadawała tylko do remontu. Czyli powtarzając ludzi co już wiedzą co i jak: dokumenty, kompletność, ew zgodność podzespołów z rocznikiem, stan blach reszta raczej nieważna bo silnik (cylindry, rozrząd, popychacze,wał itd) dyfer skrzynię i tak trzeba robić, z mojego doświadczenia warto też sprawdzić stan bębnów kół tj stan zabieraka co jest trudne bo zazwyczaj nawet po zdjęciu koła wszystko jest zapieprzone smarem oraz to czy tak jak u mnie ktoś dorobił szprychy z gwoździ o dużo większej średnicy, później jest kłopot ze szprychami.
Pozdrawiam i życzę dobrych i przemyślanych zakupów.

sekuwawa 
Podaje Klucze

Login SKYPE: sekuwawa
Wysłany: 29 Październik 2013   

Ja byłem zadowolony, a nawet za jakiś czas bez problemów odmieniłem sobie koło na inne. Wszystko zależy co stoi i jakie kto ma wymagania. Ogólnie w moim przypadku było OK.

foni 
Młodszy Mechanik

Wysłany: 16 Listopad 2013   

Podzielam opinię kolegi pastooh82.
Najważniejsze to dokumenty i kompletność zaprzęgu.
U mnie aby był na chodzie i z dokumentami.
Reszta i tak do zremontowania,zwłaszcza,że to lubię i mam chęć.

Wtedy:

Po dwóch latach.

827628 

Wysłany: 11 Październik 2014   

Ja kupiłem MW750 od syn sama, sprzedawca jak to sprzedawca sprzedać jak najdrożej. Ogólnie nie wierzcie w to co mówi o motocyklach, motocykl jest taki na jaki wygląda w danym momencie jak nie pali to znaczy że mocno zjechany, jak pali to połowa sukcesu. Co do ceny da się porozumieć, raczej nie kłamie w żywe oczy ale z prawdą też się mocno mija.
Ja kupiłem trupa, który był podobno odpalany i silnik ładnie pracował a tak naprawdę to miał kompresję na jednym 1 a na drugim 3 bary a tłoki były przytarte, nie miało to większego znaczenia bo cena za ile kupiłem była rozsądna i spodziewałem się takich kwiatków.

zundapp750 
Majster

Wysłany: 6 Grudzień 2014   

Kupując stary motocykl sprowadzony zza granicy podpisujesz cyrograf z diabłem. Swoje K650 kupowałem u Syn_Sama i spodziewałem się niemal wszystkiego, od razu na wstępie zaznaczył że motocykla nie da rady odpalić bo cewka zdechła. Piszecie że po rozebraniu silnika okazuje się albo demolka, albo coś zatarte lub skrajnie zużyte. Jednak weźcie to pod uwagę że te pojazdy mają po 30-45 lat, może i przebiegi mają niewielkie ale były używane w różnych warunkach. Rusek w ukrainie jest pojazdem użytkowym, tak jak u nas kombi.

Cubick 
Wieszcz wodzirej

Wysłany: 7 Grudzień 2014   

Dlatego każdy egzemplarz powinien powinien kosztować 3,5-4 tys. Oclony. Wtedy nie narzekasz. Temat dotyczy raczej motocykl rzekomo wyremontowanych, od majora itd.

Odpowiedz do tematu